امروز: جمعه 23 آذر 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 05 اسفند 1396 - 11:55

اتحادخبر: تیم باشگاه کوهنوردی سهند برازجان بمناسبت سالگرد شهادت میرزا محمدخان غضنفرالسلطنه به قله تنگ رودشاه پسرمرد صعود کرد.

اتحادخبر: تیم باشگاه کوهنوردی سهند برازجان بمناسبت سالگرد شهادت میرزا محمدخان غضنفرالسلطنه به قله تنگ رودشاه پسرمرد صعود کرد.
به گزارش اتحادخبر؛ تیم 19 نفره باشگاه سهند روز جمعه 4 اسفند با یک دستگاه مینی بوس عازم شهر کلمه و شلدان گردید و پس از عبور از ایل شهر به دهانه تنگ رود رسید.ابتدای دامنه شمالی یالهای تنگ رود صعود خود را به سمت جنوب آغاز کردند و پس از دو ساعت دره نوردی با انحراف به سمت غرب به مقبره ما درود ختر رسیدند.

پس از آن مسیر جنوبی را پیش گرفته در هوایی مطبوع وملایم بادوساعت و نیم کوهپیمایی سنگین گام برقله تنگ رود گذاشتند.

با گرفتن عکس یادگاری، بمنظور رسیدن به شاه پسرمرد، مسیرخود را به سمت غرب ادامه دادند و با عبور از گردنه های زیبا و دره های هولناک، پس از دو ساعت کوهپیمایی وارد زیارتگاه شاه پسرمرد شدند.

تیم پس از استراحت برای ادای احترام به سردار بزرگ مبارزه با استعمار در کنار آرامگاه میرزا محمدخان حاضرشدند و با قرائت فاتحه و گرفتن عکسهای یادگاری، با وسیله نقلیه خود از طریق طلحه و فاریاب به برازجان عزیمت کردند.

سرپرست تیم: سیدفتح اله موسوی

راهنما: حبیب گرمسیری

مسئول فنی: فرج اله گرمسیری نژاد

امدادگران: احمدخادم زاده،رسول کدیور،نعمت اله کوهمره

سایراعضای گروه: آقایان منصورکوهمره، مختارشهنه زاد، حسین زارعی، باقر دهقان، حسین سلیمی، امراله مشهدی زاده، حمزه شاه حسینی، کمال جلالیان، علیرضاشعبانی، محمدباقرشعبانی، محمدسرخوش و خانمها پریسا جلالیان و عاطفه خادم زاده بودند./ص

 

عکاس: عاطفه خادم زاده- آقای شعبانی

 
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین