امروز: چهارشنبه 01 فروردين 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 05 اسفند 1396 - 11:32
اتحاد خبر: قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۹۲ سنت، معادل ۱.۴ درصد افزایش به ۶۷ دلار و ۳۱ سنت رسید.
اتحاد خبر: قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۹۲ سنت، معادل ۱.۴ درصد افزایش به ۶۷ دلار و ۳۱ سنت رسید.

به گزارش تسنیم؛ تعطیلی میدان نفتی الفیل در لیبی و اظهارات وزیر انرژی عربستان مبنی بر اینکه توافق کاهش تولید با هدف کاهش میزان ذخایر نفتی در حال جواب دادن است موجب شد تا قیمت نفت در روز جمعه افزایش یابد.

 

میدان نفتی الفیل لیبی روزانه 70 هزار بشکه نفت تولید می کند. با وجود ناآرامی ها در لیبی، میزان تولید نفت این عضو اوپک به حدود یک میلیون بشکه در روز می رسد.

 

جان کیلداف، تحلیلگر موسسه آگین کپیتال در نیویورک گفت: «ما شاهد یک افت تولید دیگر این بار در لیبی هستیم... بازار نفت در طی چند ماه گذشته چند نوبت از این افت تولید ها منتفع شده است، چه در خط لوله کی استون در کانادا، چه در خط لوله فورتیز دریای شمال و چه در لیبی.»

 

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با 92 سنت، معادل 1.4 درصد افزایش به 67 دلار و 31 سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز در بالاترین رقم به 67 دلار و 37 سنت رسید که بالاترین رقم از 7 فوریه تاکنون بود.

 

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با 78 سنت افزایش به 63 دلار و 55 سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی برای دومین هفته متوالی افزایش داشت. نفت برنت رشد هفتگی حدودا 3.7 درصدی را پشت سر گذاشت که بیشترین رشد هفتگی از پایان ماه اکتبر تاکنون بود. نفت خام آمریکا هم شاهد رشد هفتگی حدودا 3 درصدی بود.

 

دیگر عامل تقویت قیمت ها، اظهارات وزیر انرژی عربستان بود که گفته، انتظار دارد روند کاهش ذخایر جهانی نفت ادامه داشته باشد.

آمارهای جدید منتشر شده از اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد که میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته 1.6 میلیون بشکه کاهش یافته است./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

نظرسنجی

از بین 8 ورزشکار دشتستانی زیر که در سال 1396 مقام های جهانی یا آسیایی و ملی کسب کرده اند کدام یک را به عنوان ورزشکار موفق سال انتخاب می کنید؟
١) مهدی مرادی نسب (بسكتبال)
٢) عبدالرضا كريمي زاده (جانبازان و معلولين)
٣) عرفان غلامی پور (واليبال)
٤) محمدحسين زاهدی فرد (داور بين المللي فوتبال)
٥) سعيده عبدالهی (جانبازان و معلولين)
٦) اميد سه كناری (هندبال)
٧) محمد دانشگر (فوتبال)
٨) حسين پور امينی (فوتبال)

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین