امروز: يکشنبه 04 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 05 اسفند 1396 - 09:17

اتحاد خبر: عضو شورای شهر جم گفت: ۱۷ ویژه برنامه متفاوت درحوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و هنری در هفته نکوداشت روز "جم" اجرا می‌شود.

اتحاد خبر: عضو شورای شهر جم گفت: ۱۷ ویژه برنامه متفاوت درحوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و هنری در هفته نکوداشت روز "جم" اجرا می‌شود.
بوشهر| 17 ویژه برنامه متفاوت در روز "جم" اجرا می‌شود

به گزارش تسنیم؛ چمران رفیعی‌پور، از برگزاری هشتمین همایش بزرگداشت روز جم در 25 اسفندماه خبر داد و اظهار داشت: 25 اسفندماه زادروز آیت الله فاضل جمی از علمای بزرگ خطه جنوب کشور به عنوان روز جم با تولد این عالم وارسته مقارن شده است.

 

وی با بیان اینکه فرایند برگزاری هفت دوره قبل روز جم پاسخگوی نیازها  و اهداف ما در شورا و شهرداری نبود گفت: برنامه های اجرا شده در دورههای قبل دچار روزمرگی و تکرار شده بود و این برنامه تنها در درون شهرداری و اعضای شورا بازتاب داشت ولی شواری جدید شهر جم به فکر ایجاد تغییر در این رویه افتاد و برنامه های روز جم را برون سپاری کرد.

 

عضو شورای شهر جم با بیان اینکه برای نخستین بار دبیرخانه دائمی برگزاری همایش نکوداشت روز جم شکل گرفت خاطر نشان کرد: با نشستی که با برخی از فعالان سیاسی، نخبگان، اهالی هنر، ورزشکاران و  دیگر گروه‌ها برگزار شد علی دانشمند یکی از فعالان رسانهای شهرستان جم به عنوان  نخستین دبیر روز جم معرفی شد و با رای اکثریت اعضای شواری شهر برنامه‌ریزی و برگزاری برنامه های روز جم به این دبیرخانه واگذار شد.

رفیعی پور با اشاره به اینکه برنامه های روز جم به طور کامل به دبیرخانه برون سپاری نشده است تصریح کرد: شواری شهر در کنار دبیرخانه همایش در نحوه برگزاری برنامه های روز جم مشارکت دارد و می توان گفت امسال برای نخستین بار است که بخش اعظم امور به مجموعه ای غیر از شورا و شهرداری واگذار شده است.

 

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر جم به دنبال سهم خواهی در مجموعه شهرداری و شورا اسلامی شهر نیستند افزود: بنده به عنوان عضو شورا در گنجانیدن برنامه ای در هفته نکوداشت روز جم دخالتی نکرده ام و پایبند به برون سپاری برنامه های این روز به بیرون از مجموعه شهرداری و شورای شهر بوده ام.

عضو شورای شهر جم با اشاره به اینکه یکی از مهمترین برنامه های شواری شهر جم شفاف سازی است خاطرنشان کرد: در آغاز برنامه ریزی برای همایش روز جم از نخبگان، اساتید، صاحب نظران و فعالان سیاسی شهرستان جم دعوت شد تا با هم‌فکری هم این همایش بزرگ را اجرا کنیم که متاسفانه برخی از افراد حضور پیدا نکرده اند و با این مسائل نقدهایی به سمت دبیرخانه جشنواره صورت گرفت و ما نیز انتظار داریم انجمن ها و افراد صاحب نظر با ارائه راهکار و برنامه با شورای شهر همکاری کنند و تنها منتظر دعوت از سوی ما نباشند.

 

رفیعی پور توجه به حوزه فرهنگ و ورزش را یکی از مهمترین رکن های مورد توجه شورای دوره پنجم شهر جم دانست و خاطر نشان کرد: مجموعه شورا و شهرداری صرفا نباید اهداف عمرانی داشته باشد و در کنار توسعه شهری، باید نگاه خود در حوزه فرهنگ و ورزش نیز معطوف کند.

وی برگزاری هشتمین همایش نکوداشت روز جم را متفاوت تر از سال های قبل دانست و گفت: در این دوره جوایز و برنامه های بسیار خوبی در نظر گرفته شده و هدف شورای جدید شهر بر خلاف دوره های قبل که از گذشتگان تجلیل می شد، تجلیل از چهره های شاخص و نخبگان فعلی شهرستان را در برنامه های خود قرار داده است.

 

عضو شورای شهر جم با بیان اینکه 17 ویژه برنامه متفاوت درحوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و هنری در هفته نکوداشت روز جم اجرایی می‌شود افزود:  جایزه بزرگ شعر جم، کنسرت موسیقی سنتی و پاپ ، مسابقات ورزشی و همایش پایانی روز جم از جمله برنامه های هفته نکوداشت روز "جم" است./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین