امروز: جمعه 23 آذر 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 05 اسفند 1396 - 09:00

اتحاد خبر: رئیس بنیاد مسکن شهرستان دشتی با تاکید بر توسعه فعالیت‌های عمران روستایی گفت: یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برای توسعه زیرساخت‌های عمران روستایی در شهرستان دشتی تخصیص یافت.

اتحاد خبر: رئیس بنیاد مسکن شهرستان دشتی با تاکید بر توسعه فعالیت‌های عمران روستایی گفت: یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برای توسعه زیرساخت‌های عمران روستایی در شهرستان دشتی تخصیص یافت.
بوشهر| بیش از 1 میلیارد ریال برای بهسازی روستایی دشتی اختصاص یافت

 به گزارش تسنیم؛ سید اصغر صالحی، بهسازی و بازسازی اماکن روستایی شهرستان دشتی را در اولویت برنامه‌ها دانست و اظهار داشت: سالانه 250 واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر تسهیلات ساخت به ازای هر  واحد مبلغ 200 میلیون ریال با کارمزد 5 درصد پرداخت می‌شود.

 

وی، میانگین مقاوم‌سازی روستاهای دشتی را 55 درصد دانست و تصریح کرد:  تولید مسکن در هر جامعه نه‌ فقط نشان‌ دهنده رشد اقتصادی است، بلکه در تأمین نیازهای اجتماعی افراد نقش مؤثری را ایفا می‌کند.

 

رئیس بنیاد مسکن شهرستان دشتی با بیان اینکه روستاها مرکز تولیدات کشاورزی، دامی و صنایع ‌دستی کشور محسوب می‌شوند افزود: توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان با توسعه زیرساخت‌ها امکان پذیر است و اگر این زیرساخت‌ها به‌ خوبی صورت نگیرد شاهد خالی شدن هرچه بیشتر روستاها خواهیم بود.

 

صالحی از آغاز اجرای طرح هادی روستایی با محوریت تقویت میدان محله در روستای گلستان خبر دادو تصریح کرد: یک میلیارد و 900 میلیون ریال توسط فرمانداری در کمیته برنامه ‌ریزی شهرستان دشتی برایپرداخت مطالبات بوستان روستایی، چمن مصنوعی و اجرای طرح هادی در این روستا مصوب شد.

 

وی، ضمن اشاره به کارهای انجام‌ شده در این روستا گفت: اجرای طرح هادی روستایی، بوستان روستایی، چمن مصنوعی ورزشی، صدور سند مالکیت با همکاری اداره ثبت اسناد، تسهیلات بهسازی ویژه برای ساخت اماکن مسکونی از مهم‌ترین فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای توسعه روستاها در نقاط مختلف شهرستان دشتی است که تاکنون توانسته آن را به‌خوبی به انجام برساند.

 

صالحی با بیان اینکه  صدور سند مالکیت یکی از بزرگ‌ترین مشکلات توسعه روستایی بود خاطر نشان کرد: در این راه بنیاد مسکن دشتی با همکاری اداره ثبت‌ اسناد در اقدامی مشترک سعی در رفع این نقیصه برای روستائیان دشتی کردند.

 

رئیس بنیاد مسکن دشتی با بیان اینکه تاکنون تعداد 140 جلد سند مالکیت در روستای کبگان با همکاری اداره ثبت صادرشده است افزود: با توجه به تعداد خانوار روستا در آخرین سرشماری رسمی (79 خانوار) تقریباً 100 درصد اماکن روستای کبگان سنددار شده‌اند.

وی بیان کرد: زمستان هرسال برای اهالی روستاهای حاشیه مُند و دهستان‌های بخش غربی شهرستان دشتی به سبب نداشتن آب ‌نماهای مناسب بسیار سخت و ناگوار بود به  سبب نبود راه مناسب و انبوه آب‌ نماها، عملاً زمستان مسیر راه در این روستاها از بین رفته و رفت و آمد اهالی بسیار مشکل و در عمل غیرممکن می‌شد.

 

مدیر بنیاد مسکن شهرستان دشتی بیان کرد: در این میان روستای کُردوان علیا یکی از مشکل دارترین روستاها در زمینه آب نماهای روستایی در شهرستان بود اما بنیاد مسکن برای رفع این مشکل بزرگ در این روستاها اقداماتی مانند ایجاد آب‌ نماها، تعریض و بهسازی جاده‌های روستایی پر رفت‌ وآمد انجام گرفته و در کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبارات لازم در این زمینه تصویب شده است. 

صالحی گفت: در حال حاضر 90 درصد پل ورودی روستای یاد شده پیشرفت دارد و تا پایان سال آبراه ورودی روستا به بهره‌برداری می‌رسد و مشکل اهالی در ایام بارندگی برطرف می‌شود.

 

وی اختصاص 500 میلیون ریال برای بهسازی معابر روستا را مورد اشاره قرار داد و گفت: عملیات روسازی آسفالتاز محل اعتبارات ملی و در قالب قیر رایگان اجرایی می‌شود./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین