امروز: پنجشنبه 01 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 03 اسفند 1396 - 09:25
اتحاد خبر: گارد ساحلی ژاپن امروز پنجشنبه اعلام کرد لکه‌های نفتی که به ساحل ژاپن رسیده است به احتمال زیاد متعلق به تانکر غرق شده سانچی است.
اتحاد خبر: گارد ساحلی ژاپن امروز پنجشنبه اعلام کرد لکه‌های نفتی که به ساحل ژاپن رسیده است به احتمال زیاد متعلق به تانکر غرق شده سانچی است.

ژاپن: لکه‌های نفتی رسیده به ساحل اوشیما متعلق به سانچی است

گارد ساحلی ژاپن اعلام کرد با توجه به شباهت زیاد لکه‌های موجود در سواحل ژاپن با لکه‌های ایجاد شده در محل غرق سانچی و همچنین نبود یک نشتی دیگر در منطقه، به این نتیجه رسیده که لکه‌های موجود در منطقه، از تانکر سانچی است.

 

گارد ساحلی ژاپن ۲۰ روز پیش اعلام کرده بود لکه‌های نفتی در جزیره آمامی – اوشیما در سواحل ژاپن دیده شده است و احتمال اینکه این لکه‌ها متعلق به نفتکش غرق شده سانچی باشد وجود دارد، گارد ساحلی ژاپن از همان روز تحقیق در مورد این موضوع را آغاز و دولت یک واحد ویژه برای هماهنگی و تحقیق در این زمینه ایجاد کرد.

 

اوشیما بخشی از مجمع الجزایری است که شامل اوکیناوا است و به خاطر سواحل بکر و سیستم صخره‌ای معروف است.

تانکر سانچی که حدود ۵۰ روز پیش بعد از یک هفته سوختن در دریای چین شرقی غرق شد یکی از بدترین حوادث دریایی در دهه‌های گذشته بود.

ژاپن آن هنگام همچنین تاثیرات ورود لکه‌های نفتی بر محیط زیست و اکوسیستم دریایی خود را بررسی کرد.

گارد ساحلی این کشور بعد از بررسی نمونه‌هایی از آب دریا در ۱۴ نقطه مختلف در ساحل دریای جنوبی ژاپن، اعلام کرد که هیچ آلودگی نفتی از تانکر غرق شده در محل وجود ندارد.

 

این مقایسه‌ها نشان می‌دهد در نمونه‌های آب دریا قبل و بعد از حادثه تغییری در مقدار نفت موجود در آب دیده نشده است.

۱۶ دی یک کشتی فله بر چینی حامل ۶۴ هزار تن گندم در ۲۰۰ مایلی شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از ۱۳۰ هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد.

 

پس از این واقعه، نفتکش سانچی با ۳۰ تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد و بعد از یک هفته سوختن، در نهایت ۲۴ دی در دریا غرق شد.

 

منبع: ایرنا

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین