امروز: يکشنبه 04 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 01 اسفند 1396 - 20:08
معاون سیاسی و سخنگوی ستاد سابق دکتر روحانی در استان بوشهر:

اتحاد خبر: معاون سیاسی و سخنگوی ستاد سابق دکتر روحانی در استان بوشهر تغییرات مدیریتی و انتصابات جدید در استان را قابل تقدیر دانست. محمدباقر عباسی سملی در گفتگو با اتحاد خبر افزود: بنده هرچند تغییرات اخیر را به فال نیک گرفته و شایسته تقدیر می دانم. باید تعارفات و ملاحظات را کنار گذاشت و در عرصه مدیریت دست به یک خانه تکانی اساسی زد...

تغییرات اخیر در عرصه مدیریت استان قابل تقدیر است/ مدیریت های استان نیاز به خانه تکانی بیشتری دارد

اتحاد خبر: با سلام و خدا قوت خدمت شما، جناب مهندس عباسی سملی؛ جنابعالی به عنوان معاون سیاسی و سخنگوی ستاد سابق دکتر روحانی در استان، انتصابات اخیر استاندار بوشهر را چگونه ارزیابی می کنید؟


سلام و عرض ارادت خدمت دست اندر کاران رسانه ارزشمند اتحاد خبر و با عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت بزرگ بانوی دو عالم حضرت فاطمه سلام الله علیه، قبل از هر چیز باید عرض کنم که پذیرش مسئولیت توسط جناب آقای گراوند استاندار محترم بوشهر، در این شرایط حساس را ارج می نهم و خدمت ایشان خداقوت عرض می کنم. بنده هرچند تغییرات اخیر را به فال نیک گرفته و شایسته تقدیر می دانم. لاکن تا رسیدن به وضع مطلوبی که قادر باشد به فرمایش مقام معظم رهبری اژدهای هفت سر فساد را مهار نماید فاصله طولانی داریم. دولت احمدی نژاد ساختار مدیریت کشور و به تبع آن استان بوشهر را به طور اساسی از مدار عقلانیت، تخصص و تعهد محوری خارج نموده است. و این باز گشت به مدار عقلانیت نیازمند تحولات اساسی است. از دولت اول جناب آقای دکتر روحانی به دلیل موانع متعدد چنین انتظاری نمی رفت. لاکن با عنایت به شرایط امروز جهانی و منطقه ای از یک سو و فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت مبارزه اساسی و ریشه ای با فساد از دیگر سو، حجت بر دولت و دولت مردان تمام شده است. باید تعارفات و ملاحظات را کنار گذاشت و در عرصه مدیریت دست به یک خانه تکانی اساسی زد. زیرا صبر مردم از این وضع به سر آمده است. و باید ترسید از روز پایان تحمل ملت. جناب آقای رئیس جمهور اخیرا فرمودند کسانی که صدای ملت را نشنیده اند بگذارند بروند. دیگر وجود مدیرانی که بجای دولت و نماینده عالی آن در استان از مراکز دیگر فرمان می گیرند برای مردم و ستادهای دکتر روحانی قابل تحمل نیست. پس همانگونه که عرض کردم تغییرات اخیر در عرصه مدیریت استان هر چند ارزشمند و قابل ستایش و تقدیر است. اما تا مطلوب مردم، مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری فاصله طولانی دارد.


اتحاد خبر: برای مدیریت بهتر و تسریع در توسعه استان چه نظری دارید؟
پاسخ این پرسش تا حدی در جواب سئوال قبل مستتر است. اما باید اضافه کنم که استان در حوزه های مختلف دچار چالش جدیست. شما خوب می دانید که استان بوشهر یک استان بندریست و یکی از محور های توسعه آن باید توسعه دریا محور باشد. در صورتی که بر هیچ کس پوشیده نیست که ما امروز در استان بیش از 10 بندر نیمه تعطیل داریم. وضعیت صنعت و تجارت که بهتر از بنادر ما نمی باشد. دیگر محور توسعه استان بخش کشاورزیست که آن هم کافیست نظری به وضعیت رقت بار کشاورزان استان بیندازیم. نفت و گاز هر چند یک صنعت ملی است اما حد اقل انتظار، گذاشتن اعتباری ویژه از جانب دولت جهت دفع آلایندگی تولیدی از این صنایع برای استان است. وضعیت محیط زیست که بماند. زیرا دیگر انتظاری از نجات آن در صورت تداوم وضع موجود نمی رود. همه اینها یک طرف، چالش اساسی آب هم یک طرف، همانگونه که قبلا هم طی مقالاتی عرض کرده ام مطابق تحقیقات علمی بنده در حوزه آب، اگر تدبیری اساسی برای آب استان اندیشیده نشود بی شک طی حد اکثر بیست سال آینده استان بوشهر غیر قابل سکونت خواهد شد. در سایر عرصه ها هم وضع بهتر نیست. که نمی خواهم به همه بپردازم. استان بوشهر استانی فقیر نیست. چه از نظر انواع منابع چه از نظر منابع انسانی متخصص و متعهد. لاکن همانگونه که عرض شد دولت احمدی نزاد ساختار مدیریت کشور و استان را از مدار تخصص تعهد و عقلانیت خارج نموده است. که امیدواریم جناب آقای گراوند استاندار محترم بتواند بنا به خواست مردم، رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری در مسیر تعالی استان گام های بلندی بردارد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/12/02 - 09:07
2
3
خوب خدا را شکر اینطور که معلومه و آقای عباسی می گویند اینها از آسمون آمده اند نه از رانت اصلاح طلبان و نه ماسک اصلاح طلبی به چهره دارند . بنده زمانی ذوق میکنم که مبنای انتخاب شایسته سالاری باشد.
1396/12/01 - 22:06
3
3
انتخاب مهندس ستوده و دهدشتی به این سمت های مهم باعث سربلندی مردم دشتستان است.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین