امروز: سه شنبه 28 اسفند 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 01 اسفند 1396 - 13:44

اتحاد خبر-سیما حیاتی: روزانه اخبار را آنلاین چک می کنم تا به تازه ترین خبرها دسترسی داشته باشم. هر چه فکر کردم آخرین خبر خوشحال کننده ای که منتشر شده است کی بوده به خاطر نیاوردم! بعد از این همه حادثه غم انگیز این روزها وعده عید و شب عید را به خود می دادم که شاید حال و هوای عید بتواند شادی را به دل های مردم برگرداند و اخباری شاد را به مردم برسانیم...

برای کسانی که به قصد پرواز سقوط را تجربه کردند!

سیما حیاتی
روزانه اخبار را آنلاین چک می کنم تا به تازه ترین خبرها دسترسی داشته باشم. هر چه فکر کردم آخرین خبر خوشحال کننده ای که منتشر شده است کی بوده به خاطر نیاوردم! بعد از این همه حادثه غم انگیز این روزها وعده عید و شب عید را به خود می دادم که شاید حال و هوای عید بتواند شادی را به دل های مردم برگرداند و اخباری شاد را به مردم برسانیم.

اما زمستانی سرد، زمستانی سرشار از حوادث غم انگیز، و واژه ی تسلیت که واژه ای بس آشناست برای ملتی که هر لحظه منتظر حادثه ای جدید برای استفاده از این واژه هستند.
تسلیت برای سوختن بچه ها در مدرسه، تسلیت برای زلزله و آوارگی مردم، تسلیت برای آتش سوزی، تسلیت برای ناچاری گور خوابان، تسلیت برای کشته شدگان سانچی و این بار تسلیت برای مسافرانی که مقصد نرسیده اند...

ما مردمی هستیم که شرایط زندگیمان کاری کرده که دیگر از مرگ هراسی نداریم، چرا که از وسیله نقلیه شخصی تا وسایل نقلیه عمومی هوایی و زمینی و دریایی تا هوایی که در آن نفس می کشیم و غذایی که سرشار از مواد سرطانزا است و حتی خوردن آب ساده هم برایمان گران تمام می شود، همه اینها ما را به سمت مرگ هدایت می کند.

از آسمان آبی به دنبال آسمان سقوط کرده ایم، سراغ هموطنانمان را از "دنا" می گیریم، اما نمی پرسیم مسئول این همه غصه خوردن های مردم چه کسی است؟!
هواپیمای از رده خارج شده ای که این اواخر هم نقص فنی داشت؟ یا مسئولانی که کوتاهی می کنند؟
و یا تقدیر و سرنوشت؟
واقعا آسمان چرا سقوط کرد؟!
23 روز قبل و در روز 5 بهمن ماه 1396 همین هواپیمای سقوط کرده به خاطر نقص فنی از نیمه راه به فرودگاه مهرآباد باز می گردد اما باز هم با جان هموطنانمان ریسک می کنند و می گذارند پرواز کند.

هنوز به لاشه ی هواپیما سقوط کرده دسترسی پیدا نکرده ایم، در اخبار می آید که تلفن همراه یکی از مسافران روشن بوده و توسط مخابرات ردیابی می شود اما کاری نمی کنند، فقط برای تسلیت گفتن از یکدیگر پیشی می گیرند. مردم و مسئولان یکصدا می شوند و می گویند ایران، تسلیت!

برای بارش باران در زمستانی خشک دست به دعا شدیم ،نماز خواندیم. باران شروع به باریدن کرد، تا خواستیم خوشحالی باریدن باران را احساس کنیم آسمان سقوط کرد، گویا همین باران راه را برای نجات مسافران مسدود کرده

بیش از هر چیز گوش هایمان منتظر اخباری از امدادرسانانی است که بعد از گذشت دو روز حتی محل حادثه را هم نیافته اند و کسی نمی داند آیا مسافران جان سالم از این حادثه به در برده اند یا سرما امانشان را بریده یا شاید درندگان آن حوالی جانشان را گرفته باشد.. 

و خانواده هایی که غم و اندوه تمام وجودشان را گرفته و با تمام جانشان دعا می کنند زمان به عقب برگردد و نگذارند عزیزانشان به قصد پرواز این سقوط تلخ را تجربه کند!

آری واژه تسلیت برای ما بسیار آشناست...

*تیتر مطلب با الهام از شعر عباس کیارستمیکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/12/02 - 18:43
0
1
سرمای سمیرم که سرمای قطب شمال نبود که نتونن امداد رسانی کنن پس ضعف از خودشونه. یک ذره به اخبار تلویزیون اعتمادی نیست و مسئولین فقط خودشونو توجیح میکنند. معلوم نیست ما از چه طریق میخواییم بمیریم. خدا به خانواده ها صبر بده و روح آن عزیزان شاد باشد
1396/12/02 - 13:02
0
1
بسیار دردناک است اجساد یخ زده و حتی دسترسی هم نداشته باشی بهشون و زیر برف باشند. حتی اگر ماشین هم نققص داشته باشد و یه مسافرت نتوانیم برویم و خراب باشی حتما ماشین را عوض میکنیم..کوتاهی مسئولین قابل چشم پوشی نیست
1396/12/02 - 12:37
0
1
قدمت هواپیمای آسمان 25 سال است. نسل هواپیماهای ما بر میگردد به تقریبا 80 سال تا 90 سال گذشته که الان مورد استفاده قرار میگیرد و با جان مردم بازی می شود. روحشان شاد و واقعا غم انگیز بود
1396/12/02 - 00:48
0
1
آری واژه تسلیت برایمان آشناست.خیلی زیبا توصیف کردید.روحشان شاد و و خدا صبر به خانواده ها بدهد
1396/12/01 - 22:28
0
1
ای کاش مسئولین ما هم مثل شما که مطلبتان بوی تعصب و غم میدهد احساس مسئولیت میکردند. خدا قوت به شما
1396/12/01 - 17:43
0
1
آسمان
بـارِ امانت
نتـوانست
کشیـد ...
┄┄┄┄
تسلیت واژه ی تکراری ایـن روزهای ما !
1396/12/01 - 16:01
0
2
مرحبا زیبا نوشته اید خانوم .خداوند صبر بده به خانواده اشان
1396/12/01 - 14:29
0
1
با سلام
ضمن عرض تسلیت به همه امیدوارم در ادامه این حوادث کم و کمتر شوند و دیگر غم و غصه به این سنگینی نبینیم.
درخصوص نقص فنی نکته ای را باید اشاره کنم:
اگر ماشین شما دچار یک نقص فنی شد و شما ماشین را به تعمیرگاه بردید و نقص را رفع نمودید و چند روز از آن استفاده کردید و آن مشکل دیگر بروز نکرد و چندی بعد (خدای ناکرده) تصادف کردید آیا می شود دلیل تصادف را به گردن نقص فنی قبلی انداخت؟؟
نقص فنی برای هر وسیله ای پیش می آید و پس از رفع آن دیگر نمی توان برای هر پیشامدی آن نقص را مقصر دانست مگر آنکه نقص درست و اصولی برطرف نشده باشد که در خصوص هواپیما با توجه به حساسیت بالای آن بعید است رفع سرسری در خصوص نقص رخ داده باشد.
درخصوص تلفن روشن یکی از مسافران هم وزیر ارتباطات امروز توضیح کاملی ارایه نمودند که نکته مهم آن اینست که تماس دو سه دقیقه قبل از سقوط بوده و البته همین تماس باعث پیش بینی محدوده سقوط شد ولی شرایط نامساعد جوی را نباید در پیدا کردن لاشه هواپیما بی تقصیر دانست.

امیدواریم خبرهای خوش جای خبرهای بد را بگیرد.
انشاالله
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین