امروز: دوشنبه 27 اسفند 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 بهمن 1396 - 23:12
با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر دالکی:

اتحاد خبر:با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر دالکی، طی مراسمی از پروفسور احمد دالکی، پدر علم نجوم آماتور ایران تجلیل شد.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛مراسم تجليل از پدر علم نجوم آماتور ايران  پروفسور احمد  دالكي؛  با همت شوراي شهر وشهرداری دالکی  درسالن اجتماعات شهرداري دالكي و با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری بوشهر...

اتحاد خبر:با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر دالکی، طی مراسمی از پروفسور احمد دالکی، پدر علم نجوم آماتور ایران تجلیل شد.
به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛مراسم تجليل از پدر علم نجوم آماتور ايران  پروفسور احمد  دالكي؛  با همت شوراي شهر وشهرداری دالکی  درسالن اجتماعات شهرداري دالكي و با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری بوشهر و امام جمعه و مدیران دستگاه های اجرایی شهر دالکی و اصحاب رسانه  برگزار شد.

 

پروفسور احمد دالکی: بیش از 80 درصد از رصدخانه های جهان را بازدید نموده ام/برای همکاری در ساخت آسمان نما در استان بوشهر آمادگی دارم

 
  پروفسوراحمد  دالكي ضمن تقدير وتشكر از دست اندركاران اين مراسم،به معرفي  وزندگينامه خود پرداخت .
وی بیان داشت: بيش از 80درصد رصدخانه هاي جهان رابازديد کرده ام وتوصيه می کنم كه بزرگي وقدرت اعجاز خداوند را با ارقام واعداد به مردم نشان دهيد.
 وی افزود:تدريس خود را ار مدرسه رازي شيراز شروع كرده ،در 4رشته مهندسي داراي مدرك از دانشگاههاي داخلي و 2مدرك مهندسي از دانشگاههاي اروپا می باشم (انستيو هلندو منطقه لاكوتا درآمريكاي جنوبي)،وتخصص خودرا درعكسبرداري هوايي شاخه كشاورزي اخذ کرده ام.
پروفسور دالکی خاطرنشان کرد:در دفتر آيت الله سيستاني تدريس علم نجوم داشته ،بيش از 20جلد كتاب چاپ كرده ومنتشر شده و10جلد كتاب نيز آماده چاپ مي باشد.
پدر علم نجوم آماتور ایران ابراز داشت:يكي از عمده فعاليت ها درزمينه علم نجوم ،تبديل منزل اسداله علم درتهران به رصد خانه را بود  پروفسور دالکی در پایان قول همكاري را جهت ساخت آسمان نما در هرجاي استان بوشهر را دادند.

 

شهردار دالکی: بر خود می بالم  شهردار شهری هستم که بزرگانی چون پروفسور دالکی،رازقی ها، صابری ها و شهیدانی چون یزدانپناه را در دامان خود پرورانده است

 
 سروش گرمسیری نژاد نیز در این مراسم اظهار داشت: برخود مي بالم كه مدير حوزه شهري شدم كه پروفسور دالكي ها ،رازقي ها،صابري ها وشهيداني همچون يزدانپناه رادرخود پرورانده است .
شهردار دالکی بیان داشت:يكي از اولويت هاي كاري خود را انديشه محوري و بسط و توسعه فرهنگی را درشهر قرار داده ام و با جدیت آن را دنبال خواهم کرد.


 امام جمعه دالکی:یکی از راه های شناخت خداوند بزرگ، سیر در علم نجوم است

 
 حجت الاسلام سید عبدالهادی طالبی امام جمعه شهر دالکی نیز در این مراسم  ضمن خوش آمدگوئي به پروفسور ،يكي از راههاي شناخت خالق هستي را علم نجوم برشمرد .
وی افزود: راه های زیادی برای شناخت خداوند بزرگ وجود دارد که علم نجوم و کنکاش در آسمانها یکی از این را هها محسوب  می شود.


مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری بوشهر: یکی از روزنه های آسیب های اجتماعی؛عدم توجه به علم پروری و تجلیل از نخبگان علمی است


 عباس برزگرزاده مدير كل دفتر امور اجتماعي استانداري بوشهر نیز در این مراسم  با تقدیر از مجموعه شورا وشهرداري جهت تشكيل دادن چنين مراسمي اظهار داشت:يكي از روزنه هاي آسيب هاي اجتماعی عدم علم پروري است و  بايد دانايي محوري و اهتمام به اصحاب علم و دانش را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.
وی افزود: متاسفانه در جامعه امروزي با نخبگان برخورددرستي نكرده ايم و به این قشر ارزشمند بها نداده ایم.

رئیس شورای شهر دالکی: پروفسور دالکی از چهره های ماندگار استان و کشور است

رئیس شوراي شهر دالکی ضمن عرض خیرمقدم به حضار اظهار داشت: پروفسور احمد دالکی از چهره های ماندگار استان و کشور است که خدمات ارزنده ای در علم نجوم ارائه کرده است.
عباس تدین افزود: تجلیل از این بزرگمرد که از افتخارات شهر دالکی نیز محسوب می شود اقدامی کوچک در برابر عظمت و بزرگی شخصیت پروفسور دالکی می باشد.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/11/27 - 20:31
0
0
به نظرشما چرا در تیتر این خبر از واژه زیبای (دشتستان) نامی مطرح نشد؟!
جواب برای هوشیاران روشن است.
ولی وقتی روز روشن «آفتاب» را انکار میکنند، دیگه میشه چی گفت.
1396/11/26 - 17:01
1
0
چهارشنبه در برازجان هم برنامه داشتند. بنده شرکت کردم. اصولا حرفهای ناامیدکننده می زند، ما نداریم و نمی توانیم و ورود به برخی مباحث سیاسی می کند که زیبنده نام ایشان نیست..............
با این حال آرزوی توفیق روزافزون ایشان را خواهانم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین