امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 12 بهمن 1396 - 12:40

اتحاد خبر: در مراسمی که در دبیرستان آیت‌الله طالقانی دیر برگزار شد، مسئولان و دانش‌آموزان دیری با شهدا میثاق‌نامه امضا کردند.

اتحاد خبر: در مراسمی که در دبیرستان آیت‌الله طالقانی دیر برگزار شد، مسئولان و دانش‌آموزان دیری با شهدا میثاق‌نامه امضا کردند.


به گزارش مهر، رئیس دادگستری شهرستان دیر صبح پنجشنبه در مراسم رونمایی از میثاق‌نامه دانش‌آموزان دبیرستان آیت الله طالقانی دیر با شهدای دانش آموز، با تبریک دهه مبارک فجر، اظهار داشت: وصیت‌نامه شهدا، میثاق نامه با همه اقشار جامعه است که شهدا در حساس‌ترین لحظه زندگی، آن را به رشته تحریر درآوردند و با خون خود آن را امضاء کرده‌اند.

عیسی نوشاد با بیان اینکه ایثارگری و رشادت‌های جوانان این مرزو بوم در مقابل دنیای استکبار باعث ییروزی این انقلاب شد، اظهار داشت: شهدا انسان‌های آزاده‌ای بودند که در مسیر رستگاری گام نهادند و باید در این مسیر حرکت کرد.

 

وی با اشاره به ضرورت حفظ و اشاعه ارزش های مورد انتظار شهدا در جامعه، گفت: متولیان فرهنگی باید ارزش‌های شهدا را حفظ و به نسل‌های آینده منتقل کنند.

رئیس دادگستری شهرستان دیر، تکریم خانواده معظم شهدا و ایثارگران را نوعی ادای تکلیف و احترام به ارزش های انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: خانواده‌های معزز شهدا امانت شهیدان هستند و تجلیل و تکریم آنان از وظایف اصلی همه مسئولان است.

 

نوشاد با بیان اینکه دشمن همه تلاش‌ خود را به کار گرفته است که یاد و فرهنگ شهادت در جامعه اسلامی محو شود، گفت: سرلوحه زندگی و مؤثرترین مؤلفه زندگی افراد در حوزه فرهنگ باید متأثر از وصیت‌نامه شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

رئیس دادگستری شهرستان دیر، عامل اصلی و بازدارنده زیاده خواهی دشمنان نظام را فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد و افزود: ضرورت پاسداشت، تقویت و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار، تقویت هویت اعتقادی در نسل جوان و آشنایی آنها با اسطوره‌های دفاع مقدس در جامعه لازم و ضروری است.

نوشاد با تاکید بر تبیین ایثارگری های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، گفت: امروزه کشور ما به جزیره‌ای امن تبدیل و به جهان معرفی شده است و مردم این امنیت و آرامش را مدیون خون شهدا می‌دانند.

 

 این میثاق نامه به امضای فرماندار، امام جمعه، رئیس دادگستری شهرستان و همه دانش آموزان دبیرستان آیت الله رسید، دبیرستان آیت الله طالقانی در دوران دفاع مقدس ۱۴ شهید دانش آموز را تقدیم این انقلاب و نظام کرده است./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین