امروز: جمعه 28 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 04 بهمن 1396 - 09:29

اتحاد خبر: رئیس خانه ریاضیات استان بوشهر گفت: تیم ریاضیات این استان به مسابقات جهانی ' ای - لیمپیاد' ( A-Lympiade) کشور هلند راه یافت.

اتحاد خبر: طاهر یزدان پناه شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: مرحله مقدماتی این مسابقات آذرماه برگزار و 2 تیم سه نفره از استان های اصفهان و بوشهر به مرحله نهایی آن راه یافتند.

به گزارش ایرنا، وی بیان کرد: تیم سه نفره استان بوشهر متشکل از سامان خدیور، ایلیا لاوری مجرد و بردیا بحرینی از دانش‌آموزان پایه یازدهم تحصیلی دبیرستان شهید بهشتی بوشهر هستند.

 

یزدان پناه ادامه داد: دانش‌آموزان در مسابقه جهانی ای-لمپیاد یک مساله کاربردی را حل می‌کنند که مساله طرح شده برای سال جاری در مورد کاهش ترافیک است.

 

وی افزود: مسابقات جهانی ریاضیات با حضور کشورهای مختلفی از قاره های اروپا، آفریقا و آسیا اسفند ماه سال جاری در کشور هلند برگزار می شود.
یزدان پناه بیان کرد: در سال های 1393 و 1394 نیز تیم‌های منتخب ریاضی استان بوشهر، موفق به حضور در مسابقات جهانی شدند.

 

ای- لیمپیاد (A-Lympiade) یکی از مسابقات جهانی ریاضی است که با هدف افزایش قدرت تفکر، یادگیری تکنیک های مدل سازی ریاضی، کارگروهی، تمرین نوشتن یافته های علمی و جمع بندی و ارائه مطالب در هلند و تعدادی از کشورها برگزار می شود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین