امروز: جمعه 28 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 30 دي 1396 - 11:04
مدیرعامل هلال احمر بوشهر:

اتحاد خبر: مدیرعامل هلال احمر استان بوشهر گفت: ۲۳ نفر از کوهنوردان یاسوج که در ارتفاعات بیرمی مسیر را گم کرده بودند و یک نفر نیز مصدوم شده بود، در عملیاتی شش ساعته نجات یافتند.

اتحاد خبر: مدیرعامل هلال احمر استان بوشهر گفت: ۲۳ نفر از کوهنوردان یاسوج که در ارتفاعات بیرمی مسیر را گم کرده بودند و یک نفر نیز مصدوم شده بود، در عملیاتی شش ساعته نجات یافتند.


به گزارش مهر، حسین درویشی صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز گذشته طی تماس تلفنی در ساعت ۱۶ و ۱۵ دقیقه با مرکز کنترل و فرماندهی ۱۱۲، مفقودی یک  گروه از هیئت کوهنوردی یاسوج در ارتفاعات بیرمی شهرستان تنگستان اعلام شد.

 

وی افزود: با توجه به کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس تلفنی با سرپرست گروه‌های مفقود شده، مشخص شد که ۲۳ نفر از کوهنوردان یاسوج پس از صعود به قله مورد نظر، با توجه به تاریکی هوا با مشکل پیدا کردن مسیر برگشت روبرو شدند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ادامه داد: همچنین در حین برگشت این گروه، مصدومیتی از ناحیه پا برای یکی از هم‌نوردان که یک خانم حدودا ۴۰ ساله بود به وجود آمده بود.

 

وی اضافه کرد: بلافاصله تیم جستجو و نجات مستقر در پایگاه امداد و نجات کوهستان خاییز با تجهیزات لازم از قبیل آتل‌های تثبیت و بسکت حمل مصدوم به منطقه اعزام و تیم های پشتیبانی فراخوانی شد.

 

درویشی خاطرنشان کرد: نجاتگران پس از حدود ۲۰ دقیقه به پای مسیر رسیده و صعود را آغاز و ساعت ۲۰ و ۳۵ دقیقه نجاتگران موفق به یافتن موقعیت گروه، شروع به تثبیت مصدوم و سپس هدایت گروه به سمت پایین کردند. وی ادامه داد: در ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز پس از شش ساعت عملیات، با انتقال گروه به روستا و تحویل مصدوم به اورژانس۱۱۵ پایان عملیات به مرکز اعلام شد./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
كوهنوردان و صخره نوردان در وضعیتی به این ورزش می پردازند كه احتمال خطر وحوادث درمحیط برای آنان وجود داشته و ممكن است امكان كمك موجود نباشد . با در نظر گیری این واقعیت ، آنان به این فعالیت پرداخته و خود مسئول سلامت و حفظ جانشان هستند . فعالیتهای آنان نباید اطرافیان یا محیط پیرامون آنهارا به خطر اندازد . "
توصیه های بیانیه تیرول :
- ما اهداف ورزشی مان را بر مبنای مهارت های واقعی خودمان و نفرات تیم و بر اساس وضعیت كوهستان انتخاب می كنیم . انجام ندادن صعود می بایست یك گزینه ی ارزشمند به حساب آید .
- اطمینان حاصل می كنیم كه آموزشهای لازم جهت هدفی كه با دقت طراحی كرده و محیای آن هستیم ؛ را داریم .
- اطمینان حاصل میكنیم تجهیزات كامل را داریم و نحوه استفاده از آن را می دانیم .
ورزش ها ( ازجمله ورزش کوهنوردی) ، همه دارای اصول و مقرراتی هستند که برای هرچه بهتر بهره بردن از آنها و، کمتر یا هیچ صدمه دیدن در آن ها، وضع شده اند و کوششی است که در پی این هدف میرود که :
ه « ورزش سازنده است، نه تباه کننده. »
تندرست و آگاه و هوشیار به کوه بروید و، تندرست و سرشار از بهره گیری و رضایت خاطر
از کوه بازگردید!
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین