امروز: جمعه 28 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 دي 1396 - 17:42
در هفته پنجم از طرح جشنواره ورزشي نشاط اجتماعي دشتستان صورت گرفت :

اتحاد خبر: در پنجمين هفته از طرح جشنواره فرهنگي ورزشي نشاط اجتماعي دشتستان كه به همت و تلاش اداره ورزش و جوانان دشتستان و با محوريت هييت ورزشهاي همگاني از اول ديماه تا پايان سال جاري طراحي و برنامه ريزي گرديده است ، مردم ورزش دوست دشتستان روز جمعه ٩٦/١٠/٢٩ در روز هواي پاك در يك همايش كوهپيمايي خانوادگي در ارتفاعات همجوار...

اتحاد خبر: در پنجمين هفته از طرح جشنواره فرهنگي ورزشي نشاط اجتماعي دشتستان كه به همت و تلاش اداره ورزش و جوانان دشتستان و با محوريت هييت ورزشهاي همگاني از اول ديماه تا پايان سال جاري طراحي و برنامه ريزي گرديده است ، مردم ورزش دوست دشتستان روز جمعه ٩٦/١٠/٢٩ در روز هواي پاك در يك همايش كوهپيمايي خانوادگي در ارتفاعات همجوار با امامزاده احمد شهر دالكي حضور پيدا كردند .

 


به گزارش خبرنگار اتحادخبر،اين برنامه كه با همراهي و همكاري بسيار خوب شهرداري و شوراي اسلامی شهر دالكي برنامه ريزي شده بود با استقبال بسيار خوب مردم همراه بود و هزاران نفر از مردم شهرهاي مختلف دشتستان و بخصوص شهر برازجان و دالكي آخر هفته خود را در يك هواي بسيار مطبوع و خوش در دامان طبيعت و در بين كوه هاي سر به فلك كشيده و در كنار خانواده هاي خود سپري كردند .

 


به گزارش خبرنگار اتحاد خبر در اين همايش حدود ١٥٠٠ نفر شركت كننده با هم و در كنار هم و در يك جو صميمي و خانوادگي به ورزش با نشاط كوهپيمايي پرداختند و از مناظر بكر و زيباي طبيعت و جاري بودن آب در مسير بسيار لذت بردند .


پس از حدود دو ساعت از پيمايش مسير و در انتهاي مسير بازگشت ، شركت كنندگان در حريم امامزاده گرد هم جمع شده و در يك مراسم با نشاط و شاد و مفرح به تماشاي نمايش هاي حركات اكروباتيك رزمي و بازيهاي بومي و محلي نشستند .


در آخر برنامه نيز به قيد قرعه به تعدادي از شركت كنندگان جوايز نفيسي از سوي حاميان اين برنامه با حضور مسوولين اهدا گرديد .

در حاشيه مراسم :

 گروه هاي كوهنوردي مختلفي  از هييت كوهنوردي دشتستان و با همراهي و نظارت اقدسي رييس هييت ، ساسان خادمي ، سيد فتح اله موسوي ، فرج اله گرمسيري نژاد ، هادي نژاد ، خادم نژاد با مشخص نمودن يك مسير خوب در تنگه تهلو در همجواري امامزاده احمد دالكي مردم و شركت كنندگان را جهت پيمودن مسير راهنمايي و همراهي نمودند و بخش اعظمي از اين برنامه با حضور و پيگيري هاي اين هييت ورزشي به بار نشست .

درابتدا برنامه شركت كنندگان به مدت ده دقيقه زير نظر كميته نرمش صبحگاهي هييت ورزشهاي همگاني به نرمش صبحگاهي پرداختند .

 

 

حضور اعضاء محترم شوراي شهر دالكي به همراه مديران واحدهاي مختلف شهرداري دالكي در اين برنامه در كنار تلاش و همت اين دستگاه مردمي در برگزاري هر چه بهتر اين همايش كمك شاياني نموده بود .

شهردار شهر دالكي دكتر سروش گرمسيري نژاد كه جهت اين برنامه طي دو هفته تلاش و پيگيري جانانه اي داشتند و در روز همايش در ماموريت اداري به سر ميبرد با پيام مستقيم تلفني  با مردم و شركت كنندگان صحبت نموده و عرض ارادت و تشكر و خوش آمد گويي به مردم را ابراز و اعلام نمودند .

حضور مسوولان مختلف نهادها از جمله علي محمد كمارج حاجي رييس اداره ورزش دشتستان ، سيد محسن موسوي رييس هييت كوهنوردي استان بوشهر، دكتر كاظمي مديركل روابط عمومي استانداري بوشهر، مهندس كاظميان معاون شهرداردالكي ، صادق پورسالم رييس اداره محيط زيست دشتستان، دكتر خليلي رييس هييت پزشكي ورزشي ، مهندس يوسف اطمينان رييس هييت ورزشهاي همگاني ، اصغر شعباني رييس هييت دوچرخه سواري ، مهدي اقدسي رييس هييت كوهنوردي دشتستان از نكات جالب و خوب اين مراسم بود .همزمان با برگزاري مراسم انتهايي در كنار جمعيت ، عده اي از بانوان مشغول پخت نان محلي و نيز ساختن طرح هاي سنتي از برگ درخت نخل بودند كه جلوه خاصي به اين مراسم داده بود .

در اين برنامه تعداد هفت پرنده كبك توسط اداره محيط زيست كه از متخلفين شكارهاي غير مجاز كشف گرديده بود ، در كوهستان آزاد و رها سازي شد كه با استقبال مردم همراه گرديد .

گروه رزمي كاران باشگاه شهيد خزائي برازجان با مديريت استاد محمد اسماعيل پور و از اعضاء فعال هييت ورزشهاي همگاني دشتستان با شاگردان خود در اين برنامه و انجام نمايش مهيج و زيباي اكروباتيك با تشويق مداوم مردم همراه بود .

دو گروه از دختران و پسران شهر دالكي با پوشيدن لباس محلي و با مديريت سركار خانم شهسواري نايب رييس هييت ورزشهاي روستايي و بازيهاي بومي و محلي دشتستان به انجام دو بازي پرداختند .حضور پرسنل خدوم و تلاشگر واحدهاي مختلف شهرداري دالكي از جمله آتش نشاني ، خدمات شهري ، موتوري و پاكبانان عزيز در كنار مردم و خدمات مستمر آنها به زيبايي و پاگيزگي بيشتر مسير انجاميد .

حضور نيروهاي امدادي و آمبولانس از شبكه بهداشت و درمان دشتستان و نيز حضور چشمنواز و مرتب و منظم اكيپ پزشكياري با البسه متحد الشكل و شيك هييت ورزشهاي پزشكي ورزشي دشتستان و پوشش مناسب درماني و. مراقب هاي ايمني از شركت كنندگان در طول مسير  از نكات  ارزشمند اين همايش بود .

حضور به موقع پرسنل و نيروهاي انتظامي و پليس راهور از پاسگاه انتظامي دالكي و يگان امداد فرماندهي انتظامي دشتستان جهت تامين امنيت و برقراري نظم مراسم بسيار خوب بود .تعداد سه دستگاه اتوبوس واحد از شهرداري برازجان و يكدستگاه اتوبوس از شهرداري شهر وحدتيه كار انتقال مردم از شهر برازجان به دالكي را بر عهده داشتند كه جا دارد از اين اقدام خوب شهرداري شهرهاي برازجان و وحدتيه تشكر كرد .

 

كار اجراي برنامه پاياني مراسم بر عهده مجري توانمند ورزشي دشتستان اصغر شعباني بود كه با هيجان خود ، شور خاصي را به مراسم بخشيده بود .

تلاش ها و پيگيري و برنامه ريزي و طراحي و اجراي تمامي برنامه هاي طرح جشنواره نشاط اجتماعي دشتستان بر عهده مهندس يوسف اطمينان رياست هييت ورزشهاي همگاني دشتستان مي باشد كه انصافا در چند هفته اخير و با اجراي اين طرح در شهرها و روستاهاي مختلف دشتستان شور و نشاط خاصي بين مردم ايجاد شده است و با ادامه اين طرح تا پايان سال قطعا نقاط ديگر شهرستان نيز از اين نشاط بهرمند خواهند شد كه مجموع اين تلاشهاي اين عزيز و همكاران گرانقدرش در هييت ورزشهاي همگاني شايسته بهترين تقدير و تشكرات مي باشد .کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/10/30 - 09:03
0
0
طرح جشنواره ورزشي نشاط اجتماعي دشتستان کار پسندیده و خوبی بود،برای روحیه و نشاط مردم بسیار مفید است.استقبال پرشور مردم از كوهپيمايي خانوادگي در دالكي هم بی نظیر بود./ص
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین