امروز: جمعه 28 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 دي 1396 - 12:30
اتحاد خبر: فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله رفسنجانی در دوران زندگی زهد اجتماعی را از خود بروز می داد.
اتحاد خبر: فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله رفسنجانی در دوران زندگی زهد اجتماعی را از خود بروز می داد.

 

محسن هاشمی: آیت الله هاشمی به شهید نواب صفوی دل سپرد / ایشان در دوران زندگی زهد اجتماعی را از خود بروز می‌داد

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در نخستین مراسم سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در قائم‌شهر، اظهار کرد: آیت الله رفسنجانی فردی است که به شهید نواب صفوی دل سپرد و از مبارزات این شهید یاد می‌کرد.

 

وی با بیان اینکه آیت الله رفسنجانی برای مرجعیت امام خمینی(ره) و رهبری تلاش های فراوانی انجام داده بود، تصریح کرد: وی یکی از افرادی بود که مورد اعتماد رهبری قرار گرفت.

هاشمی با اشاره به اینکه از سال 42 اقدامات مبارزاتی خود را به صورت جدی انجام می دهد و در همان سال‌ها مورد تعقیب و گریز ساواک قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: وی کتاب "القضیة الفلسطینیة" را با نام سرگذشت فلسطین و یا کارنامه سیاه استعمار را ترجمه می کند و همان کتاب مورد استقبال مراجع و فرهیختگان جامعه آن روز قرار می گیرد.

 

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی برای نوشتن مقدمه این کتاب چند ماه به زندان می‌افتد، گفت: کتاب ممنوعه توزیع شده و فعالیت های وی محدود می‌شود و پس از مبارزات ۱۳۴۲ رژیم، نسبت به مواضع خود حساس می‌شود.

وی اظهار کرد: ۱۴ سال مبارزه به صورت مخفی و نیمه مخفی بود و در این سال‌ها به تهران مهاجرت می کنند و سه سال پس از چاپ اول این کتاب، کتاب معروف امیرکبیر و یا قهرمان مبارزه با استعمار را می‌نویسد و نسبت به آبادی و آزادی ایران صحبت می‌کند.

 

هاشمی افزود: در سال ۱۳۴۶ از جهان‌بینی ذهن خود پرده بر می‌دارد و معتقد است در اسلام شیعی ایران این ظرفیت را دارد که برای مردم خود رفاه فراهم کنند و از این روش بدون اینکه برای مردم مشکلاتی ایجاد شود به سمت ایجاد فضای مناسب در جهان بپردازد.

فرزند آیت الله هاشمی خاطرنشان کرد: در دوران جنگ پس از خطبه‌های ایشان در نماز جمعه، فعالیتی آغاز می شود که بیش از دو میلیون دانشجو از آن استفاده می‌کنند و امروز می بینیم دانشگاه های آزاد از 11 میلیون مترمربع نیز گذشته است و این امر نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است.

وی در سال ۶۳ در زمان جنگ به ساخت متروی تهران در خطبه‌ها اشاره می کند و امروز شاهد تحقق این امر هستیم، گفت: من به عنوان کسی که ۵۰ سال در کنار وی بود باید بگویم ایشان تحولات درونی مثبت خود را تبدیل به روابط موثر می‌کرد.

 

هاشمی با اشاره به اینکه آیت الله رفسنجانی در دوران زندگی زهد اجتماعی را از خود بروز می داد، اظهار کرد: روانشناسان وی را به عنوان عنصر فراشکوفا مدنظر قرار می‌دهند و رهبر انقلاب اسلامی پس از فوت ایشان فرمودند نمونه کم نظیر از مبارزان دوره انقلاب بود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین