امروز: جمعه 28 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 دي 1396 - 11:18
فرماندار دشتستان در كنگره ملی به شهادت سكوت:

اتحاد خبر: كنگره ملی "به شهادت سكوت"، نقش دشتستان در مبارزه با استعمار انگلیس، صبح پنجشنبه 28 دی ماه 96 در سالن اجتماعات كانون امام خمينی (ره) برازجان آغاز شد. به گزارش «اتحاد خبر»، ارسلان زارع، فرماندار دشتستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و آرزوی توفیق برای رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: سابقه سکونتگاهی و آبادانی این منطقه و خطه از جنوب میهن ...

اتحاد خبر: كنگره ملی "به شهادت سكوت"، نقش دشتستان در مبارزه با استعمار انگلیس، صبح پنجشنبه 28 دی ماه 96 در سالن اجتماعات كانون امام خمينی (ره) برازجان آغاز شد. به گزارش اتحاد خبر، ارسلان زارع، فرماندار دشتستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و آرزوی توفیق برای رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: سابقه سکونتگاهی و آبادانی این منطقه و خطه از جنوب میهن ما به بلندای تاریخ تمدن ایران باستان است.

ارسلان زارع اظهار داشت: آبادانی دشتستان به دوره ایلامی ها می رسد، نشانه های متعددی از تاریخ کهن و باستانی این منطقه به ویژه متعلق به دوران هخامنشی و ساسانی به دست آمده و موجود است که گواه زندگی و هویت تاریخی درخشان مردم این دیار است.

وی ادامه داد: دشتستان در تحولات سیاسی و اجتماعی دو قرن اخیر به ویژه همه مراحل و دوره هایی که جنوب ایران مورد استعمار انگلیس-بریتانیا قرار گرفت نقش آفرین بوده و نقش دشتستان در تحولات سياسی و اجتماعی دو قرن اخير غیرقابل انکار است. همچنین حضور مداخله جویانه بریتانیا از مسائل مهم سیاسی و اجتماعی ایران است.

فرماندار دشتستان تاکید کرد: در قرن بیستم در همه آثار اندیشمندان سیاسی و مورخان به وضوح به این نکته اشاره شده است. این موضوع یکی از نکات مهم تاریخ معاصر ایران به شمار می آید.

زارع خاطرنشان شد: بی شک برگزاری چنین کنگره ای ضمن تبیین نقش ناریخی مردم و مبارزان بزرگی چون غضنفر السلطنه برارجانی و آیت الله مجاهد برازجانی به نسل جدید قطعا زمینه ساز پژوهش ها و تحقیق های تاریخی می شود تا بخش های دیگری از زوایای پنهانی تاریخ سلحشوری و شجاعت مردم این دیار را آشکار گرداند.

وی افزود: به همین جهت صمیمانه از برگزارکنندگان این کنگره و نماینده ولی فقیه در بوشهر و همه اساتید و فرهیختگانی که با قلم زدن و قطعا با سخنرانی هایی که امروز جمع را به فیض می رسانند تقدیر و تشکر می کنم و حضور ارزشمند همه مهمانان داخل و خارج استان را ارج می نهم.

فرماندار دشتستان عنوان داشت: بسیار امیدوارم که ضمن بهره مندی از سخنرانی ها و مقالات ارائه شده در صبح و بعدازظهر همه علاقمندان به ویژه دانشجویان عزیز از این مطالب استفاده کافی را ببرند./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
با عرض سلام وتشکروقدر دانی از فرماندار محبوب دشتستان، در برگزاری کنگره مبارزان دشتستان که باعث زنده نگه داشتن نام مبارزان دشتستان در جنگ جهانی اول شده است .
1396/10/28 - 18:12
0
1
بعد از ستایش پروردگار بزرگ و درود به انبیای الهی و بزرگان ایران زمین به خصوص مبارزان راه آزادی و عدالت بایستی از فرماندار فرهیخته شهرستان مون دکتر زارع تشکر کنیم . سخنرانی امروزشان خیلی خوب و علمی بود. از همه کسانی هم که کمک کردند تا این همایش باشکوه برگزار شد تشگر می کنیم./ص
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین