امروز: جمعه 28 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 دي 1396 - 12:51
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

اتحاد خبر: نشست خبری مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر صبح سه شنبه برگزار گردید. به گزارش «اتحاد خبر»، ناصر کرمی، مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برگزاری پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران در بوشهر گفت: این کنفرانس رویداد علمی بی سابقه و بزرگی است که در استان بوشهر رقم خواهد خورد که امیدواریم با کیفیت بسیار ...

اتحاد خبر-زهره عرب: نشست خبری مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر با موضوع پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران صبح سه شنبه 26 دی ماه در سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید.

به گزارش اتحاد خبر، ناصر کرمی، مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر ضمن تسلیت به مناسبت حادثه نفتکش سانچی و طلب آمرزش برای جانباختگان این حادثه گفت: ما در هفته بزرگداشت شورای آموزش و پرورش قرار داریم، مسئله بسیار مهم و ارزشمندی که در تعلیم و تربیت در جامعه نقش موثری ایفا می کند.

 

وی افزود: هدف از تشکیل شوراهای آموزش و پرورش نظارت بیشتر در امر آموزش و پرورش و همچنین بهره گیری از همه امکانات و منابعی که در جامعه وجود دارد است تا آموزش و پرورش بتواتد به رسالت خود عمل کند. بالاترین مرجع تصمیم گیری در استان، شهرستان و منطقه شورای آموزش و پرورش آن استان یا منطقه است و تمام برنامه هایی که قرار است انجام شود باید به تصویب این شورا رسیده و پس از آن نیز تحت نظارت این شورا باشد.

کرمی ضمن اشاره به موارد مثبت اجرا شده توسط شورای آموزش و پرورش عنوان کرد: یکی از این موارد طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان که با همکاری، همدلی و همراهی بین مجموعه ها، مسئولین و آموزش و پرورش که مسئول اصلی تعلیم و تربیت است اجرا گردید و در واقع وضعیت آموزشی که دغدغه مردم و مسئولین بود باعث تصویب و اجرای این طرح بوده است.


مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر اذعان داشت: اجرای این طرح سبب شد ما در دو سال اخیر شاهد افزایش میانگین نمرات نهایی در دوره متوسطه باشیم. همچنین در گذشته جایگاه استان بوشهر در کنکور مطلوب نبوده اما در سال تحصیلی گذشته جایگاه کنکور بوشهر دو پله افزایش داشت و طی سالهای اخیر نیز توانسته ایم این جایگاه را بهبود بخشیده و تقویت نماییم که البته بخش اعظم آن نیز محصول طرح تقویت بنیه علمی بوده است.

 

وی ضمن بیان اینکه ما در برخی از مناطق با کمبود معلم ریاضی روبرو هستیم؛ ادامه داد: بیشترین کمبود ما به طور کامل در مقطع ابتدایی است. در دو سه سال اخیر از طریق جذب نیروهای حق التدریس توانسته ایم تا حدودی این کمبود را جبران کنیم و الان حدود 800 نفر نیروی حق التدریس داریم که هر کدام نقش یک آموزگار را ایفا می کنند. ولی با این وجود با کمبود حدود هزار نفر معلم در دوره ابتدایی مواجه هستیم.

 

وی در خصوص کنفرانس آموزش ریاضی گفت: این کنفرانس رویداد علمی بی سابقه و بزرگی است که در استان بوشهر رقم خواهد خورد که امیدواریم با کیفیت بسیار خوبی برگزار شود و بتوانیم به دستاوردهای خوبی برسیم.


ناصر کرمی ادامه داد: وضعیت استان ما در بعد آموزشی به ویژه وضعیت درس ریاضی آنچنان که ما انتظار داریم نیست، میانگین نمرات دانش آموزان ما در این درس نسبت به سایر دروس پایین است کما اینکه درس ریاضی بر روی سایر درس ها نیز تاثیر دارد. بنابراین و با توجه به تجربه موفقی که در طرح تقویت بنیه علمی داشتیم از سه سال پیش با همراهی استاندار، دانشگاه خلیج فارس و آموزش و پرورش بوشهر، خانه ریاضیات در استان تاسیس گردید که با استقبال خوبی روبرو شد و پس از آن در چندین شهر و شهرستان نیز شاهد راه اندازی آن بودیم.


وی یادآور شد: کیفیت آموزش زبان انگلیسی در استان ما خیلی خوب است و این به دلیل ورود مردم و آموزشگاه های علمی آزاد است و ما انتظار داریم در آینده ای نزدیک درس ریاضی نیز جایگاه استان به چنین وضعیتی برسد. در اردیبهشت ماه سال جاری از شورای آموزش و پرورش استان مصوبه گرفتیم که بوشهر به عنوان میزبان کنفرانس باشد و این را به اتحادیه انجمن معلمان ریاضی کشور پیشنهاد دادیم.


مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اهداف تعریف شده برای این کنفرانس گفت: از جمله اهداف برگزاری این کنفرانس توسعه حرفه ای معلمان ریاضی استان، به روز کردن سطح ریاضی و نحوه آموزش و تدریس این درس، استفاده از فناوری برای جذابیت درس ریاضی برای دانش آموزان، ایجاد شور و شوق علمی و پژوهشی در استان در زمینه ریاضیات، افزایش میزان علاقمندی به ریاضیات برای دانش آموزان و معلمان، ارتقاء کیفیت آموزش ریاضی در استان و ارتقاء میانگین نمرات ریاضی دانش آموزان که هدف اصلی ما می باشد.

وی با اشاره به اینکه میانگین نمره ریاضی استان بوشهر از میانگین کشوری پایین تر است، اظهار داشت: اینکه به آموزش تاکید دارم به دلیل عدم توجه به حوزه پرورش نیست بلکه ما در حوزه پرورش و در مسابقات فرهنگی و هنری وضعیت خوبی داریم.

کرمی اظهار داشت: برگزارکننده کنفرانس آموزش و پرورش استان با همکاری انجمن علمی معلمان ریاضی کشور است. پشتیبان های مالی این برنامه شرکت پتروشیمی مروارید واقع در عسلویه و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس، و همچنین سازمان های دیگری که تاکنون تنها قول همکاری و کمک داده اند.

 

وی اضافه کرد: دستگاه هایی که با ما مشارکت و همراهی فکری داشته اند دانشگاه خلیج فارس است که مسئولیت کمیته علمی کنفرانس نیز برعهده مدیر گرهه ریاضی این دانشگاه، دکتر کریمی است و جای تشکر از ریاست دانشگاه خلیج فارس، دکتر مصلح که در این امر با ما همکاری خوبی داشتند. همینطور دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر، شورای اسلامی و شهرداری بوشهر، اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان، اداره کل بنادر و دریانوردی، باشگاه فرهنگیان و خانه ریاضیات بوشهر نیز همراه ما بوده اند. 

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر ضمن شرح جزییات کنفرانس آموزش ریاضی ایران گفت: افتتاحیه این کنفرانس در روز سه شنبه سوم بهمن ماه ساعت 14 بعدازظهر با حضور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و مسئولین استانی و صاحب نظران و اساتید ریاضی کشوری و اختتامیه نیز در روز ششم بهمن ماه در مجتمع قرهنگی هنری نهم دی برگزار خواهد شد که کارگاه های آموزشی نیز در همین مکان برپا می شود.


وی عنوان کرد: در طول دوره برگزاری تعداد 9 کارگاه آموزشی، 68 ارائه مقاله به صورت پوستر و سخنرانی، و برنامه های جنبی آن نیز برگزاری دوره ضمن خدمت برای 590 نفر از معلمان ریاضی با حضور مولفین کتب ریاضی، برگزاری نمایشگاه با حضور انتشارات مدرسه و کتاب هایی که در مورد ریاضی نوشته شده و بازدید از دبیرستان ماندگار سعادت است.

ناصر کرمی خبر داد: مجموع شرکت کنندگان اعم از شرکت کنندگان داخلی و خارجی 533 نفر هستند. تعداد 300 مقاله به دبیرخانه کنفرانس رسیده که تعداد 94 مقاله -68 مقاله به صورت پوستر و 26 مقاله به صورت سخنرانی- پذیرفته شده است. کتاب کنفرانس هم در حاشیه و آغاز این رویداد به شرکت کنندگان، مدعوین و اصحاب رسانه اهدا خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر تاکید کرد: تعداد شرکت کنندگان از استان بوشهر مجموعا 203 نفر شامل  94 نفر از آقایان و 109 نفر خانم ها هستند.


وی افزود: حسین درتاج، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، دبیر کمیته اجرایی پانزدهمین کنفرانس ملی ریاضی ایران است.

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین