امروز: سه شنبه 01 آبان 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 20 دي 1396 - 09:15
رئیس سازمان امور عشایری کشور:

اتحاد خبر: رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: عشایر در ۱۵ هزار نقطه کشور سکونت دارند و ۱.۸ جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد.

اتحاد خبر: رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: عشایر در ۱۵ هزار نقطه کشور سکونت دارند و ۱.۸ جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد.


به گزارش مهر، کرمعلی قندالی در نشست شورای عشایر استان بوشهر از احیا شدن شورای عالی عشایر  و نقش آن در بررسی مشکلات و حل مشکلات جامعه عشایری پرداخت و اظهار داشت: در شورای عشایر مشکلات مختلف بررسی و راهکارهای لازم ارائه می‌شود  مصوبات شورای عالی عشایر نقش مهمی در حل برخی از مشکلات این قشر داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه عشایر در ۱۵ هزار نقطه کشور سکونت دارند افزود: عشایر که ۱.۸ جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد ۲۵ درصد پروتئین کشور را تامین می‌کنند و نقش مهمی در اقتصاد و فرهنگ جامعه دارد.

رئیس سازمان امور عشایر به خدمات دولت به عشایر در عرصه جبران مشکلات خشکسالی پرداخت و افزود: در خشکسالی‌های کشور که بیشترین تاثیر آن به عشایر وارد شد، دولت در سه سال گذشته ۹۰۰ هزار تن نهاده دامی مدت‌دار یارانه‌ای سه تا شش ماهه بین عشایر توزیع کرد.

 

قندالی با اشاره به اینکه دولت توجه ویژه‌ای به حل مشکلات عشایر دارد به پرداخت وام قرض‌الحسنه کم بهره پرداخت و گفت: در ۴ سال گذشته افزون بر ۴۰۰ میلیارد تومان و امسال نیز تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به عشایر پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به عشایر هیچ مشکلی ندارد خاطر نشان کرد: اعتبارات قرض‌الحسنه برای پرداخت به عشایر تامین  به‌گونه‌ای که تا یکسال آینده بین ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان برای پرداخت به عشایر استان بوشهر تامین اعتبار شده است.

 

رئیس سازمان امور عشایری کشور با اشاره به تدوین طرح‌های اقتصاد مقاومتی جامعه عشایر در ۷ رشته خاطرنشان کرد:  طرح‌های کشت گیاهان دارویی، حوزه گردشگری ، صنایع دستی، زنجیره تولید گوشت با روش علمی، توسعه اراضی زارعی و باغی، تولید شیر و تبدیل دام کوچک به بزرگ افق طرح‌های اقتصاد مقاومتی در جامعه عشایری است./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین