امروز: سه شنبه 01 آبان 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 19 دي 1396 - 09:58
استاندار بوشهر:

اتحاد خبر: استاندار بوشهر در نشست هم اندیشی بانوان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: یک میلیون و 160 هزار نفر جمعیت استان شامل 53 درصد مردان و 47 درصد زنان است. به گزارش «اتحاد خبر»؛ عبدالکریم گراوند، وی افزود: مشارکت بانوان در بخش های اقتصادی به ترتیب در حوزه خدمات به میزان 1/72 درصد، و نرخ مشارکت در حوزه اقتصاد ...

اتحاد خبر: نشست هم اندیشی بانوان با عنوان گفتگوی ملی خانواده در سالن کوثر استانداری بوشهر برگزار شد.

 

به گزارش «اتحاد خبر»؛ عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: یک میلیون و 160 هزار نفر جمعیت استان شامل 53 درصد مردان و 47 درصد زنان است.


وی افزود: در استان با توجه به صنایع نفت و گاز میانگین جنسیتی 114 است. ترکیب جمعیتی ما نیز 72 درصد شهری و 28 درصد شهری می باشد.

 

استاندار بوشهر اظهار داشت: مشارکت بانوان در بخش های اقتصادی به ترتیب در حوزه خدمات به میزان 1/72 درصد، و نرخ مشارکت در حوزه اقتصاد 61 درصد است. در حوزه صنعت میانگین نرخ مشارکت بانوان در استان 17 است در حالی که میانگین نرخ مشارکت 14 می باشد یعنی در حوزه بانوان بیشتر از میانگین هستیم.

 

گراوند اضافه کرد: مشارکت بانوان در حوزه کشاورزی نیز 6/9 درصد است.

وی عنوان کرد: ما در استان 311 تعاونی مربوط به بانوان داریم، که تعداد 98 تعاونی در دولت تدبیر و امید راه اندازی شده است. امیدواریم در استان بوشهر با نگاه ویژه دولت حضور تعاونی ها و نقش بانوان در حوزه اقتصادی پررنگ تر شود.

 

استاندار بوشهر افزود: خوشبختانه در حوزه آمار طلاق نسبت به 9 ماهه سال قبل درصدی کاهش داشته ایم.

 

عبدالکریم گراوند عنوان کرد: ما به جد اعتقاد داریم که باید از ظرفیت نهادهای مردمی، سمن ها و بخش های صنفی بهره بیشتری بگیریم. همچنین در حوزه شهروندی و دانش آموزان به طور جدی ورود کرده و اقداماتی نیز انجام داده ایم.


وی ادامه داد: در این راستا برنامه ای جهت امضای تفاهم‌ نامه‌ با کانون وکلا به منظور فعالیت در راستای آگاهی ‌رسانی در خصوص حقوق شهروندی داریم.  

استاندار بوشهر تاکید کرد: از برنامه‌ های مهم ما در سطح استان بوشهر تقویت نقش بانوان در جامعه است.
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین