امروز: سه شنبه 01 آبان 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 دي 1396 - 16:51
فرماندار دشتستان :

اتحاد خبر:کارگروه آب و کشاورزی به ریاست فرماندار و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضاء در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل جلسه داد.  در این جلسه فرماندار دشتستان با اشاره به ضرورت تسریع در اجرای طرح تحول کشاورزی دشتستان ، اظهار امیدواری نمود با اجرای این طرح علاوه بر صرفه جویی در آب ، افزایش راندمان و بهره وری ، نه تنها موجب...

اتحاد خبر: کارگروه آب و کشاورزی به ریاست فرماندار و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضاء در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل جلسه داد.

 


به گزارش اتحاد خبر،  در این جلسه فرماندار دشتستان با اشاره به ضرورت تسریع در اجرای طرح تحول کشاورزی دشتستان ، اظهار امیدواری نمود با اجرای این طرح علاوه بر صرفه جویی در آب ، افزایش راندمان و بهره وری ، نه تنها موجب تثبیت اشتغال موجود در بخش کشاورزی می شود بلکه زمینه ی ایجاد اشتغال قابل توجهی در بخش های سعدآباد ، آبپخش ، مرکزی و شبانکاره را فراهم می نماید.
  دکتر ارسلان زارع افزود : مطالعه ی شبکه ی آبیاری شبانکاره در حال تکمیل است . برای اجرای این طرح در فاز اول 700 میلیارد ریال پیش بینی و مصوب شده است.


 رییس کارگروه آب و کشاورزی شهرستان در ادامه با بیان اینکه کشاورزان دشتستانی از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی استقبال می کنند ، به مسئولان جهاد کشاورزی تاکید نمود تا با اطلاع رسانی ، تشویق و توجیه کشاورزان در سطح شهرستان زمینه ی بهره مندی بیشتری از تسهیلات طرح فراگیر و اشتغال پایدار روستایی با اولویت کشت گلخانه ای و فعالیت های پشتیبانی و خدمات فنی و کشاورزی فراهم نمایند.
 نماینده ی مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث اجتماعی و اغتشاشات اخیر کشور گفت : اگر چه ممکن است مردم مشکلاتی داشته باشند اما همه ی آنها نظام جمهوری اسلامی و رهبری را دوست دارند.
 محمد باقر سعادت افزود : اکنون که دولت تسهیلات اشتغالزایی خوبی به ویژه برای روستاییان و عشایر ابلاغ نموده است انتظار داریم بانک های عامل نیز با همکاری و انعطاف سهم قابل توجهی در ایجاد اشتغال داشته باشند.
نماینده مردم دشتستان در پایان سخنان خود با اشاره به لزوم صرفه جویی آب توسط کشاورزان از آنان خواست تا با پیروی از الگوی کشت ، بیشتر محصولات استراتژیک بویژه گندم را کشت کنند.
شایان ذکر است مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گزارشی از روند اجرای طرح پایلوت 170 هکتاری آبپخش ، 80 هکتاری سعدآباد و آبیاری تحت فشار چاه مزرعه ای در بخش های مرکزی ، ارم و بوشکان ارائه و اظهار امیدواری نمودند در این خصوص تا پایان سال 200 میلیارد ریال  هزینه گردد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/10/16 - 18:06
0
0
با تشکر از اتحاد جنوب که سایت اتحاد خبرشان به موقع اخبار شهرستان را کار می کند از آقای فرماندار هم تشکر می کنیم که برای حل مشکلات مردم همیشه با دلسوزی زیادی تلاش می کند. خدا راشکر خبرهای خوبی برای رونق کشاورزی می شنویم. امسال قیمت خرما و گوجه فرنگی هم خوب بود. دست دولت و مجلس درد نکنه که کشاورزان و روستاییان را حمایت می کنند.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین