امروز: جمعه 28 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 آذر 1396 - 22:30

اتحاد خبر_عبدالخالق عبدالهی :چند صباحی بود که گوش شیطان کر، مجموعه شهرداری آرام و بی  حاشیه مشغول رتق و فتق امور بود، نه جر و مرافعه ای ، نه بگیر و ببندی ، نه سهم خواهی ، نه قفل درِ شهرداری و نه بشکه بنزینی و کبریتی و خلاصه اینکه کارها کم و بیش روبراه یا به قول خودمان " ری پِنگ " بود اما انگار عده ای نمی خواهند این آرامش ادامه ...

 آقای شهردار: چوب را بخورید اما "الف" را نگویید

عبدالخالق عبدالهی


چند صباحی بود که گوش شیطان کر، مجموعه شهرداری آرام و بی  حاشیه مشغول رتق و فتق امور بود، نه جر و مرافعه ای ، نه بگیر و ببندی ، نه سهم خواهی ، نه قفل درِ شهرداری و نه بشکه بنزینی و کبریتی و خلاصه اینکه کارها کم و بیش روبراه یا به قول خودمان " ری پِنگ " بود اما انگار عده ای نمی خواهند این آرامش ادامه داشته باشد و مدتی است  تا کمر خم شده اند و آتش زیر خاکستر را هُف می کنند و می خواهند هر طور شده این نظم شکننده و این آرامشی که به مثقال آمده و به خروار می رود را به هم بزنند . آنهم چه کسانی ؟ کسانیکه خود عضو شورای شهر هستند و منتخب مردم محسوب می شوند . چطور ؟ الان عرض می کنم :
موضوع از این قرار است که چند تن از اعضای شورای شهر اسب دخالت در عزل و نصب های معاونان شهرداری را زین کرده و مدتی است به شهردار فشار می آورند معاون اداری - مالی و چند معاونت دیگر را عوض کند و افرادی که آنها می گویند را منصوب نماید . بنده مثل بعضی اعضای شورا نیستم که جایگاه خود را ندانم و حکم کنم فلانی باید برود یا بهمانی بماند اما حرفم این است که اگر قرار است تغییر مدیریتی ایجاد شود اولا: مهره چینی این تغییرات هیچ ربطی تاکید میکنم هیچ ربطی به اعضای شورای شهر ندارد ثانیا : اگر هم قرار باشد اعضای شورا در حد توصیه افرادی را به شهردار پیشنهاد نمایند باید کسانی باشند که لااقل در امور مالی سررشته و تخصص داشته باشند که اگر غیر از این باشد می شود همان داستان دادن" خُلفه " و گرفتن " دی گون " . کیست که نداند امروزه در عرصه مدیریت آنچه حرف اول را می زند تخصص و تجربه است و یک معاون مالی غیر متخصص نابلدی که شورائیان اصرار به آوردنش دارند  هر چند با تجربه و پاک دست هم که باشد ( که البته اعتراف می کنم نیروی تحمیلی ، ببخشید نیروی پیشنهادی شورائیان ، آدم بسیار پاک ، متعهد و پیگیری است ) چون تخصصی در امور مالی ندارد مسلمأ کمیتش لنگ می ماند و سرِرشته از دستش بدر خواهد رفت . حال بماند که اصولأ یک مدیر غیر متخصص وارداتی ، شهامت و جربزه لازم جهت ایجاد تغییرات مثبت در سیستم مورد نظر را خواهد داشت یا نه ؟. ثالثا : فرض بگیرید جناب شهردار این دفعه این افراد تحمیلی برای پست معاونت را بپذیرد. تکلیف سفارش یا تحمیل های  بعدی چه می شود؟ بعدی و بعدتری ها چه ؟ خلاصه اینکه این رشته سردراز خواهد داشت و هر روز شاهد بهانه گیری های بعضی اعضای شورا از شهردار و در نتیجه جنگ و جدل دائمی میان مدیریت شهری و شورای شهر خواهیم بود و باز همان آش شورای چهارم و همان کاسه شهرداران اسبق تکرار می شود و لابد اذعان دارید هزینه این انشقاق و دودستگی را کسی نخواهد داد الا مردم شهر، مردم بیچاره ای  که به ناچار از کور شفا می خواهند و چشم به اعجاز شورای پنجم دوخته اند.
بنده  نمی دانم بعضی اعضای شورای شهر که عادت دارند در جلسات " درشت بگویند و نازک بشنوند " بالاخره کی می خواهند بفهمند که اجازه ندارند و اصلأ نباید در عزل و نصب معاونین شهرداری دخالت کنند و شأن و جایگاه یک عضو شورای شهر،  تصمیم گیری ، قانونگذاری و نظارت بر امور است و در یک کلام  به قول رضا مارمولک " عزیز دل برادر " شما کی می خواهید فرق نظارت با دخالت را بدانید ؟ طبق چه قانونی پاچه ورکشیده اید ، به هر سوراخ سنبه شهرداری سرک می کشید و می خواهید  بین دوستان و هم پیمانانتان  پست و مقام و منصب تُخس  کنید؟ یا للعجب این کارها را که شورای قبلی هم انجام می داد مردم برای کارهای مهم تری انتخاب کرده اند پس بنشینید و به آنچه به شما محول شده برسید . و اما یک توصیه به شهردار محترم :
جناب شهردار حتما شنیده اید می گویند آخوند مکتبی هرچه چوب به کف دست شاگرد می زد  که بگوید "الف " ، شاگرد نمی گفت . همکلاسی اش سر در گوشش نهاد و گفت : یه کلمه بگو "الف" و خودت را نجات بده . شاگرد جواب داد : تو نمی فهمی ، من اگر "الف" را بگویم بعدش باید بگویم "ب" بعدش "ج" خلاصه تا "ی" را باید بگویم . آقای مهندس جنابعالی هم مطمئن باشید اگر تن به این خواسته ناحق شورا بدهید همینطور پشت سر هم مجبورید خرده فرمایشات ایشان را انجام بدهید . الف – ب – ج – د – ه – و – ز ... تا " ی " پس همین الان چوب را بخورید اما " الف " را نگوئید . ضمن اینکه می دانم که می دانید این بی قانونی ها و این دخالت های بیجای بعضی اعضای شورا در امور شهرداری دلیلش بدهی های انتخاباتی بعضی اعضای شورا به افراد است که می خواهند با تراشیدن سر شهرداری برای حضرات پست بتراشند و حساب بی حساب کنند . پس فراموش نکنیم آنچه امروز شهر، مردم شهر و مدیریت شهری ما نیاز دارد آرامش و مهم تر از آن احساس آرامش ، همدلی و اتحاد است که اگر غیر از این باشد یکبار دیگر دعواهای حیدر – نعمتی شروع خواهد شد و در نهایت دودش به چشم مردم خواهد رفت . در پایان به جنابعالی  توصیه می کنم تسلیم این فشارها نشوید و همین حالا تا دیر نشده گربه را دم حجله بکشید اصلأ مگر استعفا را برای کی گذاشته اند ؟ حتی اگر لازم شد استعفا دهید. بالاخره تا همین اول کار و گرم و گرم است یک نفر یک روز باید از یک جایی جلوی زیاده خواهی بعضی اعضای شورای جدید که هنوز از گرد راه نرسیده و اسبشان سمات نینداخته را بگیرد یا به قول ابوالفضل بیهقی : " یکی باید پنبه از گوششان برکشد تا بدانند که پهنای گلیم چند است " .کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/10/13 - 13:21
0
0
درود بر جناب عبدالهی عزیز با آن قلم شیوایش . عزیز برادر با تمام ارادتی که خدمت شما دارم باید عرض کنم قضاوت کار بسیار سختی است و یک جانبه به قاضی رفتن که دیگه حرفش نزدنی ، اکثر قریب به اتفاق اعضای شورای شهر در جریان انتخاب شهردار نشان دادند میخواهم با تأکید بیشتری بگویم ثابت کردند که برای مردم احترام قائلند و به رأی و نظر مردم حتی بیش از نظر شخصی خود بها می‌دهند لذا افترا بستن به این عزیزان که به دنبال تلافی هزینه های انتخاباتی خود هستند مشمئز کننده و ناشایست است و شاید شما حامیان مالی این افراد را نمی شناسید آنها به یک سری ارزشها بیش از مسائلی مادی بها می‌دهند و این وصله ها به آنها نمی چسبید .
و اما توصیه جنابعالی به شهردار برای استعفا هم اصلا پسندیده نیست شهردار به مدت پانزده سال در این شهر امتحان پس داده است
و مردم با جان و دل او را میخواهند واز او حمایت میکنند و آن دوسه نفر از اعضا محترم شورا که مدتی است باعث باب شدن این بحث ها شده اند به این رویه خود پایان دهند و با عنوان کردن طرح های ارزنده به شهردار محترم باعث شکوفایی هرچه بیشتر استعدادهای نهفته شهر شوند . در ضمن تحویل و تحول مثبت سازنده است بدیهی است اگر یک متخصص فعال سالم و دست پاکی که اهل زدو بند وهدر دادن درآمد شهرداری نباشد و توانایی و برنامه بهتری برای افزایش در آمد شهرداری داشته باشد بهتر از شخص غیر متخصصی است که فقط دست پاک است . خدا کند اینطور نباشد که بخواهد فردی جای گزین شود که بخواهد تأمین کننده خواسته های غیر قانونی تعداد بسیار اندکی از شورائیان باشد که بعید میدانم جز یک نفر که متأسفانه اسمش سرزبانها افتاده بقیه اعضا محترم شورا اینچنین باشند.
اتحاد عزیز لطفاً سانسور نفرمایید .
1396/10/01 - 14:00
0
6
عالی بود
1396/09/30 - 00:04
0
7
درود ، حرف حق رو فرمودید، درود برشما
1396/09/25 - 12:46
0
3
باید شفافیت باشه و هرآنچه از کمبودها و کاستی ها هس و جدی است به مردم از طریق رسانه ها گزارش داده بشه ، دانستن حق مردم هس . هر قدر مسوولین زیر ذره بین رسانه ها و مردم باشن لغزش و کاستی ها هم کمتر میشه . درضمن خطاب به دوستانی که از جناب عبدالهی خرده میگیرن باید گفت بهتره اگه نظری دارن نوشته ایشان را نقد کنید نه محاکمه اش کنید که چرا نقد کرده و چنین نوشته ، بر همه ماست که ناقدان را تشویق کنیم و ارج نهیم .
1396/09/24 - 02:03
6
1
کاش یاد میگرفتیم با قلممان زیبا بنویسیم کاش یاد میگرتیم با قلممان اتحاد بسازیم کاش با قلممان قلب ها را به تسخیر در می اوردیم کاش هیچ وقت اشوب و معنای ان را یاد نمیگرفتیم . برادر من جناب عبدالهی عزیز از شما چنین قلمی نگاریستن بعید بود .بسیار متاثر شدم که وجدان نویسندگیتان را به چه قیمت حراج گذاشته اید ؟ سوابق فرد مورد اشاره را اول در متنت نگارش میکردی همچنین تخصص وی را بعد ازش دفاع میکردی کسانی که از متن دفاع کردن فقط یک تحقیق کنند تخصص اون بابایی که قرار عوض بشه چیه ؟ همین خیلی چیزا ثابت میکنه . شورای جدید واقعا جای دفاع داره . کارهاشون همراه و همدل با جناب شهردار قابل لمس هست پیشنهاد میکنم هر کس که میخواد بدونه چه کارهایی کردن عضو کانال تلگرامی شهرداری بشن تا زحمات این عزیزان لمس بشه با سرچ کردن در گوگل و نوشتن کانال شهرداری برازجان به راحتی میتونید عضو این کانال بشید. ضمنا نزارید خاطرات دوره قبلی شورا زنده بشه . اتحاد اتحاد اتحاد رمز پیشرفت شهرمونه . نگید شهرداری برای شهر چه کرده ببینیم خودمان واقعا چطور شهروندی هستیم برای شهرمون از خودمون بسم الله. یا علی
1396/09/21 - 13:58
1
4
با سلام خسته نباشی جناب اقای عبدالهی -حرف حق تلخ است شما ادامه دهید با تمام توان حمایتت می کنیم
1396/09/20 - 22:14
1
2
با سلام
اقایان تا مادامی که قانون شورا اصلاح نشود اوضاع همین خواهد بود

فقط و فقط مدیریت واحد شهری میتواند کارگشا باشد و بس

ما نفهمیدیم شورایی که نتواند بر کل امورات شهر نظارت کند چگونه میتواند در شهر کارگشای مشکلات مردم باشد (اب برق گاز و مخابرات ) پدر صاحب مردم را در آورده اند فقط چسبیدن به شهرداری
بهر حال خدا بیامرزد قدیم شهرداری را
یه شهردار از طرف وزارت کشور و استانداری انتخاب می شد مدیر مدبر کاردان وووووو
کل امورات مردم به خوبی می گذشت شهرداری فقط اجرایی بود
الان چی؟
فقط شده بنگاه سیاسی و سیاسی بازی
در کل شده مدیریت .../ص


1396/09/20 - 08:19
0
2
توبه گرگ مرگه/ص
1396/09/19 - 10:36
7
5
انصافا شورای فعلی عملکرد خوبی داشته تاکنون و از اختلافات و ناهنجاری های شورای قبل الهی شکر فعلا خبری نیست. این شورا را باید تشویق و حمایت کرد نه اینکه بر اساس یکسری شنیده ها شورا را به حاشیه ببرید و به نوعی تخریب کنید. با احترام به آقای عبدالهی با این نوشته ایشان موافق نیستم.
1396/09/19 - 04:05
2
6
خواهشا برای حفظ مصالح شهر و مردم آرامش موجود میان شهرداری و شورای شهر را حفظ کنید و آنرا از بین نبرید .شهردار برازجان مدیر اجرایی پرتلاشی است و مورد حمایت اکثریت مردم برازجان.
1396/09/19 - 00:06
2
6
آدم نمی فهمه قسم حضرت عباس را باور کنه یا دم خروس را اما تجربه من در ارتباط با نوشتار جناب عبدالهی این بوده که قلم موشکافانه ایشان همیشه در مسیر احقاق حق مردم دشتستان بوده
1396/09/18 - 23:36
3
6
آقای عبدالهی قلم شما قلم خوبی است مشروط به اینکه قلمت حرف خودت باشه. ولی احساس میشود که این نوشته شما حرفهای یک عضو خاص شوراست که به شما خیلی نزدیکه. آقای عبدالهی خودت باش تا ارزش قلمت حفظ شود.
رخت عزا را باید زمانی پوشید که تشریف ببرید وضعیت معاونت مالی شهرداری در مبحث قرار داد ها، استخدام ها ببنید. رخت عزا رو زمانی باید می پوشیدیدید که دفتر دار شورا به سمت معاونت مالی اداری رسید.....امیدوارم اتحاد مرد باشه کامنت منو تایید کنه....
1396/09/18 - 22:15
1
5
درود برآقای عبدالهی,احسنت,
1396/09/18 - 21:40
2
6
متاسفم برای گروهی که تحمل انتقادات امثال خالق عبداللهی را ندارند ، متاسفم برای امثال شهروند بیطرف که زیر متن ، کامنتی در حمایت از شورا نوشته است ، کامنتها مشخص است و جای جانبداری نیست اگر این مطالب خالق واقعیت داشته باشد باید رخت عزا پوشید ، بروید به فکر اصلاح امور باشید .
1396/09/18 - 20:39
1
5
احسنت. خداوند آخر و عاقبت همه ما رو بخیر کنه ان شاالله.
1396/09/18 - 17:09
3
2
به كي بگيم معاون اداري مالي شهرمون ............ از اونجايي كه نور چشمي اغايون بوده اوردن تو اين سمت. آقای عبدالهي اين يادداشت از ضعيف ترين يادداشت هاي شما بود
1396/09/18 - 15:35
2
2
وااااای بازم شورای شهر.
1396/09/18 - 13:40
4
5
جناب عبدالهي نوشتن اين متن از شما بسيار بعيد بود. شما يك انسان بسيار آگاه هستيد و از ضعف هاي شهرداري به خوبي آگاهيد يكي از ضعف هاي شهرداري معاونت ماليست .....................................
1396/09/18 - 11:04
4
4
با سلام.اقای عبدالهی شما هم اولا در مورد اعضای محترم شورا مودبتر باشید و کلماتتون رو اصلاح کنیدچون که این چند نفر نماینده مردم هستند و خودتون بجای سرک کشیدن تو کار شورا و شهرداری اگه خوب میتونید بنویسید چند تا طرح و پیشنهاد خوب در مورد شهرت ارائه بده تا برازجان از این حالت روستایی بیرون بیاد و پیشرفت کنه نه اینکه دنبال سرک کشیدن باشید در ضمن در مورد کسی هم الکی قضاوت نکن شورا و شهرداری هیچ مشکلی با هم ندارند و فقط به فکر پیشرفت شهرشون هستند.به امید قلم خوب نوشتن و طرز فکر عوض شدن و پیشرفت شهر برازجان./ص
1396/09/18 - 10:56
2
5
جناب عبدللهی
خیلی عذر میخوام
ولی کجای دنیا بدون تخصص در مالی و حسابداری مدیر مالی بکار میگیرند؟
خب مشخص است باید تخصص ب موضوع بیاید/ص
1396/09/18 - 10:42
0
3
جناب عبدللهی
خیلی عذر میخوام
ولی کجای دنیا بدون تخصص در مالی و حسابداری مدیر مالی بکار میگیرند؟
خب مشخص است باید تخصص ب موضوع بیاید/ص
1396/09/18 - 10:27
1
4
متن را کامل خواندم استاد عبدالخالق عبدالهی عزیزم. بهترین شیوه مدیریت آوردن انسان متخصص و مجرب راس کار اس. جایی که رییس دستگاه ااجرایی توان داشتن همه تخصص ها را نداشته باشد باید مدیران متخصص جور آن را بکشند./ص
1396/09/18 - 09:43
0
1
جناب عبدالهي سري به وضعيت پرسنل شهرداري ها و قرارداد ها و استخدام هاي بدون مجوز بزنيد تا دستتان بياد ......
1396/09/18 - 08:59
2
5
سلام، جناب عبداللهی جناب عالی ک به عنوان فعال مدنی همچین قلم رسایی دارید آیا اقای ...که به عنوان معاونت اداری مالی شهرداری برازجان منصوب شد آیا سابقه کاری در زمینه مالی و اداری داشتن یا فقط دفتر دار شورای شهر بودند و آیا منصوب کردن ایشان در پست معاونت اداری مالی چیزی غیر از سفارش و فشار عضو شواری شهر گذشته بر شهردار اسبق و فشار بر شهردار فعلی هست....
1396/09/18 - 07:15
1
2
جناب عبدالهی سلام. اینکه شهردار می بایست آزادی عمل داشته باشد شکی در آن نیست اما اگر شهردار با تصمیمات غیر صحیح شهر را به مسیر پس رفت بکشاند چه؟ ما باید از شورای شهر برازجان تشکر هم بکنیم که دارد جلوی زد و بند ها را می گیرد. شما به خوبی از تخلف آشکار شهردار و معاونت مالی در به کارگیری عضو شورای شهر چهارم برازجان در شهرداری آگاه هستید و اکنون نیز همه شهروندان می دانند در حالی که اگر شهرداری دارای یک معاونت مالی قوی می بود هرگز اجازه رخ دادن چنین زد و بند تلخی را نمی داد. شورا کاملا از زدو بند ها و قول های دوستان به یکدیگر آگاه است و در جهت پیشرفت شهر گام برمیدارد و اتفاقا خود شما هم از این زدو بند ها آگاه هستید. اینکه مردم یا اعضای شورا از شهرداری انتقاد می کنند و پیشرفت شهرداری را می خواهند می شود دخالت در امور شهردار و بر هم زدن آرامش شهرداری؟؟؟/ص
1396/09/18 - 06:52
2
5
باید از همین ابتدا سهم.خواهی کنند دیگه/ص
1396/09/18 - 06:51
2
2
شهردار تاکنون خوب تا کرده/ص
1396/09/18 - 06:50
2
3
سلام
دقیقا همین.موضوع وجود دارد
از اغاز شروع بکار شورا
این دو نفر فشار آورده اند/ص
1396/09/18 - 06:49
3
3
افربن بر این تیز بینی نوبسنده/ص
1396/09/18 - 06:25
4
6
من با نوشته هاي شما خيلي موافق نيستم. شهرداري در بخش اداري و مالي بسيار ضعيف هست و حاضر نيست اين ضعف رو برطرف كنه كه برطرف نكردن اين ضعف خودش علت ها داره كه همه ما ميدونيم. شورا به عنوان يك نهاد نظارتي چكار كنه؟ دست روي دست بذاره تا با روال غلط بره جلو يك مسئله؟ اتفاقا ما از شورا ممنونيم كه داره براي پيشرفت شهر تلاش ميكنه وگرنه كجاي دنيا ميان يك ليسانس عمران رو معاون مالي مي كنند؟
1396/09/18 - 00:08
4
8
احسنت عبدالخالق . خدا کند دخالتی نکنند که وامصیبتا شکل می گیرد ، ما گفتیم شورای جدید میاد این نوع دخالت ها تمام می شود تا نه تمام شدنی نیست که نیست ، اینها هم کم کم شروع می کنند که خدا کند نکنند ، مردم به هزار امید به اینها رأی دادند /ص
1396/09/17 - 23:54
4
3
با سلام خدمت نویسنده متن اولا روشن سازی باید کامل باشد والا نباید گفت . اگر ترسی در میان نباشد یا منافع کسی را تضمین نکرده اید این وسط . خب مردم بلاخره میبینن اتفاقات را اما اگر متن شما دامن زدن بر یک فتنه باشد که ارامش شهردار محترم و شورا همچنین مردم بگیرد بخاطر حمایت از شخصی که فرمودید قرار عزل بشه که شما مدیون ضمه مردمید لازم ذکر کنم هیچ پستی ارث پدری کسی نیست و تغییرات لازمه و محرکه یک رکن است . نویسنده عزیز متن شما بیشتر از اینکه توجه من را به اغتشاشات و بنزین و درگیری ببره به جانب داری شما از مقام عزل شده میبره. الان چیزی که نمو و تبلور داره اینکه جناب شهردار در ارامش تمام دارن به کار شهر میپردازند . اما متن شما مطمنن دل و دست ایشان را خواهد لرزاند . اخر متنتان خودش یک جور خیانت به مردم هست که میگید استعفا کن . یا حق
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین