امروز: يکشنبه 29 مهر 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 14 آذر 1396 - 13:22
کارشناس هواشناسی بوشهر:

اتحاد خبر: کارشناس اداره‌ کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش سرعت باد و ارتفاع موج دریا خبر داد و گفت: خلیج فارس طوفانی می‌شود و باید از تردد دریایی و اقامت در ساحل اجتناب شود.

هواشناسی ساحل دریااتحاد خبر: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش سرعت باد و ارتفاع موج دریا خبر داد و گفت: خلیج فارس طوفانی می‌شود و باید از تردد دریایی واقامت در ساحل اجتناب شود.


پیام مساعدی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده وضعیت جوی و دریایی نسبتاً آرام طی امروز تا عصر فردا است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود از اواخر وقت فردا به تدریج ضمن افزایش ابر جریانات جنوبی نیز افزایش یافته و طی روز پنجشنبه سواحل شمالی و مرکزی استان به سبب وزش باد شدید جنوب شرقی مواج و متلاطم شود.

مساعدی اضافه کرد: با توجه به تغییرات شدید فشار سطح زمین و همچنین تغییر جهت باد از جنوبی به شمالی در روز پنج شنبه، نسبت به وزش طوفان بویژه در سواحل و بر روی دریا و تلاطم شدید خلیج فارس در روز پنجشنبه و تداوم وزش باد شمال غربی در روزهای جمعه تا یکشنبه هفته آینده هشدار داده می‌شود.  

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود سرعت طوفان طی این مدت به بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از سه متر افزایش یابد.

وی گفت: بر این اساس توصیه می شود ضمن اجتناب از ترددهای دریایی از اقامت در سواحل استان خودداری شود.

مساعدی گفت: با توجه به نفوذ و استقرار یک توده هوای بسیار سرد بر جو استان در روزهای پایانی هفته، نسبت به کاهش ناگهانی و محسوس دما در جمعه‌شب و تداوم آن در روزهای شنبه تا دوشنبه آینده هشدار داده می‌شود.  

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود طی این مدت دمای هوا بین شش تا ۱۲ درجه سلسیوس کاهش یابد و نسبت به ایجاد تنش دمایی و سرمازدگی در محصولات کشاورزی به‌ویژه محصولات خارج از فصل، هشدار داده می شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر تصریح کرد: در راستای مقابله با سرمازدگی نسبت به مراقبت از محصولات تدابیر لازم اندیشیده شود./سکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین