امروز: سه شنبه 01 آبان 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 13 آذر 1396 - 15:48

اتحادخبر: عمارت ملک بنایی ست عظیم و تاریخی در محله بهمنی شهر بوشهر، در نزدیکی سواحل نیلگون خلیج همیشه فارس با معماری خاص و منحصر به فرد.

اتحادخبر- قاسم پاکدل: عمارت ملک بناییست عظیم و تاریخی در محله بهمنی شهر بوشهر، در نزدیکی سواحل نیلگون خلیج همیشه فارس با معماری خاص و منحصر به فرد.
عمارت قاجاری ملک متعلق به یکی از ثروتمندترین بازرگانان بوشهر به نام محمدمهدی ملک التجّار، مربوط به اواخر دوره قاجار و برگرفته از یکی از کاخ های کشور فرانسه در قرون وسطی می باشد.
نوع و سبک معماری این بنای ارزشمند که بیش از یک قرن قدمت دارد، از سبک ساختمان سازی دو قرن پیش سواحل خلیج فارس که به “بنگله” معروف است تاثیر گرفته است.


عکس ارسالی از: مرجان مهرانپور

 
از نظر هندسی، عمارت ملک یکی از زیباترین عمارات جنوب ایران است.
اعیانی عمارت ۴۷۰۰، عرصه‌ ی آن ۲۴۵۰۰ و مساحت زیر بنای آن ۴۰۰۰ متر مربع بوده و در دوره قاجاریه توسط معماران فرانسوی با مصالح محلی احداث شده و درب و پنجره آن زیر نظر مهندسین فرانسوی ساخته شده است.
این بنای ارزشمند در سال ۱۳۷۷ به شماره ۲۱۸۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.


تصاویر خود را برای نشر در قسمت تصویر روز اتحاد خبر به شماره ۰۹۳۶۶۳۲۰۱۱۴ ارسال نمایید تا با نام شما در این پایگاه خبری نشر داده شود . مثل همیشه با نظرات سازنده خود ما را یاری کنید./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین