امروز: سه شنبه 01 آبان 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 10 آذر 1396 - 16:08
با همکاری موسسه صدای چرخاب دشتستان صورت گرفت؛

اتحادخبر: در اقدامی مردمی و خودجوش، به منظور تحقق جمعه های بدون زباله و حفاظت از محیط زیست در برازجان پارک جنگلی سرکره پاکسازی شد. به گزارش خبرنگار اتحادخبر؛ پارک جنگلی سرکره برازجان با همت موسسه گردشگری صدای چرخاب دشتستان در حرکتی خودجوش و با همکاری کانون توسعه و منابع طبیعی دشتستان، شهرداری و شورای اسلامی...

اتحادخبر: در اقدامی مردمی و خودجوش، به منظور تحقق جمعه های بدون زباله و حفاظت از محیط زیست در برازجان پارک جنگلی سرکره پاکسازی شد.


به گزارش خبرنگار اتحادخبر؛ پارک جنگلی سرکره برازجان با همت موسسه گردشگری صدای چرخاب دشتستان در حرکتی خودجوش و با همکاری کانون توسعه و منابع طبیعی دشتستان، شهرداری و شورای اسلامی، دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی برازجان، سازمان محیط زیست و شبکه بهداشت و درمان امروز از زباله پاکسازی شد.مهاجری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری بوشهر در این مراسم گفت: این حرکت نمادین علیرغم محدودیت ها، اقدامی قابل تحسین است و انتظار می رود این فرهنگ گسترش یاید.


وی افزود: با توجه به اهمیت منابع طبیعی و حفاظت از این میراث امیدواریم شاهد ترویج این فرهنگ و حفاظت از محیط زیست در سراسر شهرستان باشیم.


مهاجری، فعالیت سمن ها در این عرصه را گامی موثر برای اشاعه و گسترش این فرهنگ اعلام و تصریح کرد: حفاظت از محیط زیست علاوه بر اینکه وظیفه ای همگانی است  مستلزم همت همه ی ارگان ها و سمن ها است.

 

مجید کمالی پور مدیرعامل موسسه گردشگری صدای چرخاب دشتستان ضمن تشکر و قدردانی از این حرکت خود جوش فرهنگی اظهار داشت: کاری که امروز انجام شد، ادامه برنامه جمعه های بدون زباله بود که استارت اولیه اش توسط دکتر مریم احمدزاده زده شد.

 

کمالی پور افزود:  این دومین جمعه پاکسازی پارک جنگلی سر کره بود که با همکاری موسسه گردشگری صدای چرخاب و همراهی ادارات ذیربط انجام شد.

 

وی ادامه داد: گرچه کار ما نمادین بود ولی کار اصلی بر دوش خانواده ها و نهادهای مربوطه مثل اموزش و پرورش است تا به فرزندان یاد دهند اصلا زباله ای ریخته نشود که نیازی به پاکسازی باشد.

 

مدیرعامل موسسه گردشگری صدای چرخاب دشتستان گفت: لازم می دانم از کمک ها و همکاری شهرداری و شورای شهر برازجان ، اداره منابع طبیعی، موسسه ،آموزش عالی علمی و کاربردی، بهزیستی و تامین اجتماعی دشتستان ، حفاظت محیط زیست و کانون توسعه دشتستان تشکر ویژه داشته باشم./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/09/20 - 13:38
0
0
درود بر شما عزیزان
1396/09/13 - 12:26
0
0
ضمن قدردانی و سپاس فراوان از ایثار و همت جناب کمالی پور و ندا مزارعی و سایر اعضا کمپین ، بعرض ریاست منابع طبیعی استان بوشهر جناب مهاجری میرساند که برادر گرامی: مگر چند وجب از منابع طبیعی سرکره ازدست غاصبان وزمین خواران باقیمانده؟ این طبیعت زیبا که منابع ملی بوده ۲۰۰ هکتار بیشتر که نبوده. ۱۲۰ هکتار ان را با قیمتی بسیار نازل به یک موسسه غیرانتفاعی فروختید. سازمان چنین حقی را ندارد که اراضی ملی را بفروش برساند. مردم روستاهای همجوار این اراضی ملی ازحق خودگذشتند و زمینهای خود را بدون هیچگونه وجهی در اختیار سازمان جنگلها و مراتع گذاشتند تا هم باتثبیت شنهای روان از نابودی روستا جلوگیری کنند وهم جاذبه گردشگری داشته باشد این اراضی تا قبل از تصویب اصل دوم انقلاب شاه و ملت قابلیت کشاورزی و دامداری داشتند . تاقبل از این تصرف غیرقانونی زمستانها شیوخ قطر این اراضی را برای یکماه به قیمت بسیار قابل توجهی اجاره میکردند و کم کم داشت به قطب گردشگری و توریستی تبدیل میشد که به تبع ان مردم روستا هم منتفع میشدند . الان که دیوار طمع این اراضی را محاصره وبه عقد دانشگاه ازاد درامده دیگر چه افتخاری برای منابع طبیعی است که باد به گلو بیاندازد وخود را متولی اراضی ملی بداند؟ اقای مهاجری این منابع را ازدست سودجویان خارج کنید وبه اغوش طبیعت برگردانید.
1396/09/11 - 08:35
0
2
خداقوت ای کاش هموطنانم به طبیعت لطمه نزنن/ص
1396/09/10 - 21:19
0
2
آفرین و احسنت/ص
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین