کد خبر: 88579 ، سرويس: ورزش
تاريخ انتشار: 02 آذر 1396 - 08:52
انزوای شجاعی دور از خانه
اتحاد خبر: ظاهرا بدشانسی‌های مسعود شجاعی تمامی ندارد؛ کاپیتان سابق تیم‌ملی بعد از خط خوردن از لیست تیم‌ملی فوتبال حالا با محرومیت یک‌ماهه مواجه شده است.
شهروند: ظاهرا بدشانسی‌های مسعود شجاعی تمامی ندارد؛ کاپیتان سابق تیم‌ملی بعد از خط خوردن از لیست تیم‌ملی فوتبال حالا با محرومیت یک‌ماهه مواجه شده است. محرومیتی که رسانه‌های یونانی اعتقاد دارند به دلیل ناراحتی‌های روحی این بازیکن بعد از خط‌خوردن از تیم‌ملی به سراغش آمده است.
 
بازگشت به روزهای خوب
 
حضور در پانیونیوس برای مسعود شجاعی با بازگشت به روزهای اوج همراه بود. درحالی‌ که انتقادات از کی‌روش بابت دعوت مسعود شجاعی به تیم‌ملی بشدت زیاد شده بود، اما سرمربی تیم‌ملی همچنان روی دعوت او پافشاری می‌کرد. شجاعی به تدریج توانست خود را در ترکیب پانیونیوس جا بیندازد و به روزهای خوبش برگردد. نمایش‌های خوب او در بازی‌های پانیونیوس باعث شد، محبوبیت زیادی بین هواداران این تیم یونانی پیدا کند. مسعود در فصل نقل و انتقالات پیشنهاداتی داشت اما ترجیح داد در پانیونیوس بماند و فیکس باشد تا برای حضور در جام‌جهانی ٢٠١٨ کارش به اما و اگر نکشد اما حالا همه رویاهای او بر باد رفته است.
 
حذف غیرمنتظره از تیم ملی
 
خط خوردن مسعود شجاعی از تیم‌ملی اتفاقی غافلگیر‌کننده بود. او در سال‌های حضور کی‌روش در تیم ملی، تحت هر شرایطی که بود، دعوت می‌شد، حتی اگر آماده هم نبود. دعوت‌نشدن‌های شجاعی به تیم‌ملی همچنان ادامه پیدا کرد و هرگاه که خبرنگاران از کی‌روش درباره دلیل‌نبودن مسعود می‌پرسیدند، او با جوابی که چندان هم قانع‌کننده نبود، از دلایل فنی برای حذف او می‌گفت. کی‌روش بارها تأکید کرد، پرونده مسعود در تیم‌ملی بسته نشده و او هنوز هم شانس دارد که همراه تیم‌ملی در جام‌جهانی ٢٠١٨ حضور داشته باشد اما خود مسعود هم می‌داند که کی‌روش این روزها به دنبال پیداکردن جانشین برای اوست. با این شرایط رویاهای پسر تکنیکی فوتبال ایران برای تجربه دومین جام‌جهانی برباد رفته است.
 
افت روحی و بدنی شجاعی در یونان
 
رسانه‌های یونانی معمولا از کاپیتان پیشین تیم‌ملی فوتبال ایران تمجید می‌کردند و او را مهره‌ای موثر برای پانیونیوس می‌دانستند. به همین دلیل است که نمایش‌های معمولی او در هفته‌های اخیر لیگ برتر یونان باعث شده رسانه‌های این کشور از افت بدنی او خبر دهند. در روزهای گذشته سایت ورزش یونان و چند رسانه معتبر در این کشور، خط خوردن از تیم‌ملی را دلیل افت روحی شجاعی دانسته‌اند. این بازیکن ایرانی در هفته‌های اخیر کارت زردهای زیادی را دریافت کرده و درگیری‌های زیادی هم با بازیکنان حریف داشته است.
 
محرومیت یک‌ماهه
 
شجاعی به‌ تازگی با جریمه‌ای سنگین از طرف باشگاه پانیونیوس مواجه شده است. شجاعی در تمرین اخیر پانیونیوس، با ونجلیس اکونومو، یکی از هم‌تیمی‌هایش درگیر شد و باشگاه سریعا به این درگیری واکنش نشان داد. شجاعی علاوه بر یک‌ماه محرومیت از بازی در پانیونیوس به پرداخت ٣‌هزار یورو هم محکوم شد. در تحلیل این اتفاق رسانه‌های یونانی موضوع را به شرایط روحی و روانی شجاعی بعد از خط خوردن از تیم‌ملی ایران ربط داده‌‌ و اعلام کرده‌اند، این بازیکن نیاز به استراحت برای بازگشت به شرایط خوب دارد.
 
ابراهیمی: وقت خداحافظی شجاعی از فوتبال است
 
ناصر ابراهیمی، مربی سال‌های دور تیم‌ملی و پرسپولیس درباره وضع این روزهای مسعود شجاعی به «شهروند» می‌گوید: «فوتبالیست‌ها باید قبول کنند که هر آغازی یک پایانی دارد. معمولا اغلب بازیکنان دوست ندارند زمان خداحافظی‌شان از فوتبال فرا برسد، به‌ویژه که بازیکنی ملی‌پوش باشند. همانطور که بازیکنانی مثل نکونام، تیموریان و حیدری به تدریج از تیم‌ملی کنار رفتند، حالا نوبت شجاعی است که جای خود را به جوان‌تر‌ها بدهد. قطعا این روزها شرایط شجاعی مثل زمانی که در اسپانیا بازی می‌کرد نیست، چون اگر اینطور بود، او به حضور در لالیگا ادامه می‌داد. نباید توقع داشته باشیم سرمربی تیم‌ملی به جای محک‌زدن بازیکنان  جوان و فرصت‌دادن به آنها از بازیکنان پا به سن گذاشته استفاده کند، چون این مربی به دنبال ساخت نسلی جوان از فوتبالیست‌ها برای تیم‌ملی است. به اعتقاد من، تنها دلیل دعوت‌نشدن شجاعی مسائل فنی و بالارفتن سن اوست و هیچ موضوع دیگری در این ماجرا دخیل نیست.» ابراهیمی ادامه می‌دهد: «شجاعی باید درک کند همان‌طور که خودش جانشین بازیکنان پا به سن گذاشته بود، الان باید جای خود را به جوان‌ها بدهد. کی‌روش کاری که به نفع تیم‌ملی باشد را انجام می‌دهد و می‌خواهد تیمی جوان و باتجربه به روسیه ببرد تا هم از تجربه قدیمی‌ها استفاده کند، هم از انگیزه و نیروی جوان‌ها. شجاعی هم این روزها باید به فکر تیم باشگاهی خود و زمان مناسب برای خداحافظی از فوتبال باشد.»/ب
لينک خبر:
http://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/88579