امروز: يکشنبه 29 مهر 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 آبان 1396 - 14:02
روزنامه دیلی میل در خبری اختصاصی اعلام کرد:

اتحاد خبر: روزنامه دیلی میل چاپ لندن به نقل از فردی آگاه و نزدیک به خاندان آل سعود گزارش داد که پادشاه عربستان قصد دارد هفته آینده از قدرت کناره گیری کند و ولیعهد را به عنوان جانشین خود معرفی نماید.

اتحاد خبر: روزنامه دیلی میل چاپ لندن به نقل از فردی آگاه و نزدیک به خاندان آل سعود گزارش داد که پادشاه عربستان قصد دارد هفته آینده از قدرت کناره گیری کند و ولیعهد را به عنوان جانشین خود معرفی نماید.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه دیلی میل چاپ لندن روز پنج شنبه در گزارشی اختصاصی به نقل از یک فرد آگاه و نزدیک به خاندان آل سعود اعلام کرد که «ملک سلمان» پادشاه عربستان قصد دارد هفته آینده از قدرت کناره گیری کند و ولیعهد «محمد بن سلمان» را به عنوان جانشین خود و پادشاه جدید عربستان معرفی نماید.

محمد بن سلمان و ملک سلمان

این روزنامه در ادامه گزارش خود می افزاید: «ملک سلمان [از آن پس] نقشی همچون ملکه انگلستان را ایفاء می کند. وی تنها لقب خادم الحرمین الشریفین را حفظ خواهد کرد».

روزنامه دیلی میل به نقل از این منبع آگاه اعلام کرد که ولیعهد کنونی عربستان پس از تکیه بر مسند پادشاهی، بر روابط این کشور با ایران- رقیب دیرینه ریاض در منطقه- متمرکز خواهد شد و در این میان، خطر اقدام نظامی علیه ایران وجود دارد.

تصمیم ملک سلمان برای کناره گیری از قدرت، آخرین گام ولیعهد ۳۲ ساله عربستان برای انحصار قدرت است؛ روندی که از اوایل ماه میلادی جاری به بهانه مبارزه با فساد و با بازداشت بیش از ۴۰ تن از وزراء و شاهزادگان سعودی آغاز شد.

این منبع آگاه گفت: «اگر اتفاق مهمی نیفتد، ملک سلمان هفته آینده انتصاب محمد بن سلمان به سمت پادشاه جدید عربستان سعودی را اعلام خواهد کرد».

طبق گفته های این منبع آگاه، ولیعهد کنونی و پادشاه آینده عربستان از کمک ارتش اسرائیل برای سرکوب کردن حزب الله- شبه نظامیان لبنانی مورد حمایت ایران- برخوردار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: «محمد بن سلمان متقاعد شده است که باید به ایران و حزب الله حمله کند. برخلاف نظر و صلاحدید بزرگان خاندان پادشاهی [سعودی]، حمله به ایران و حزب الله هدف بعدی محمد بن سلمان است. به همین خاطر است که حاکم کویت در محافل خصوصی او را گاو خشمگین می نامد».

این منبع آگاه همچنین گفت: «نقشه محمد بن سلمان این است که آتش جنگ را از لبنان آغاز کند، اما امیدوار است که بتواند روی پشتیبانی نظامی اسرائیل حساب کند. وی در حال حاضر به اسرائیل وعده کمکهای مالی مستقیم به ارزش میلیاردها دلار را داده است. [زیرا] محمد بن سلمان بدون اسرائیل نمی تواند در لبنان با حزب الله مقابله کند. نقشه دوم محمد بن سلمان (Plan B) مبارزه با حزب الله در سوریه است».

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نیز پیشتر با ارسال پیام توئیتری حمایت کامل خود را از اقدامات اخیر ولیعهد عربستان در دستگیری شماری از شاهزادگان سعودی و وزرای این کشور اعلام کرد./حکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین