امروز: دوشنبه 30 مهر 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 آبان 1396 - 12:40

اتحادخبر: مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با اشاره به اعزام تیم‌های روانشناسی از استان بوشهر به مناطق زلزله‌زده گفت: ۲ محموله مایحتاج زلزله‌زدگان از استان بوشهر ارسال شده و امروز نیز یک‌هزار پتو با مشارکت شرکت‌های منطقه پارس جنوبی بارگیری شد.

پولادی ریشهری

به گزارش تسنیم، علی پولادی ریشهری صبح امروز در جمع مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه ناگوار زلزله 7.3 ریشتری غرب کشور اظهار داشت: پس از وقوع این حادثه دلخراش، ستاد ویژه‌ای در بهزیستی استان بوشهر تشکیل و با توجه به دو رسالت و وظیفه این نهاد حمایتی، هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مختلف اجرایی استان بوشهر انجام شد.

 

وی، جمع‌آوری کمک‌های مردمی و اطلاع رسانی به آحاد مختلف مردم با مشارکت اصحاب رسانه را جمله برنامه‌های بهزیستی استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: نخستین برنامه بهزیستی پس از وقوع زلزله در غرب کشور به ویژه استان کرمانشاه، اعزام متخصصان روانشناسی متشکل از سه تیم 12 نفره بود.

 مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه پس از وقوع چنین حوادثی، پیامدهای زیادی می‌تواند در حوزه آسیب‌های روحی و روانی داشته باشد افزود: پیامد‌های روانی زلزله به ویژه برای زنان و کودکان خردسال بسیار سنگین است از این نظر اعزام روانشناسان در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار گرفت تا مشکلات روحی و روانی بازماندگان را نیازسنجی کنند و در این زمینه با آن‌ها وارد مشاوره‌های روانی شوند.

 

ریشهری با اشاره به فعال سازی گروه‌های سیار برای جلب مشارکت های مردمی بیان کرد: جمع‌آوری و ساماندهی کمک‌های خیران در بخش‌های مختلف از دیگر برنامه‌های بهزیستی پس از وقوع زلزله غرب کشور بود.

وی از ارسال مایحتاج زلزله‌زدگان به وسیله 2 دستگاه کامیون از بوشهر خبرداد و  تصریح کرد: پتو، شیر خشک، خرما، آب بسته‌بندی، لوازم بهداشتی، اسباب‌بازی، کنسرو و دیگر مایحتایج زلزله‌زدگان به وسیله دو دستگاه کامیون از بوشهر به غرب کشور ارسال شد.

 مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با اشاره به مشارکت همه جانبه مردم استان بوشهر در یاری رساندن به زلزله‌زدگان تصریح کرد: با همکاری شرکت‌‌های مستقر در منطقه ویژه پارس جنوبی آب بسته بندی مورد نیاز مناطق زلزله‌زده ارسال شد و صبح امروز نیز یک‌هزار تخته پتو برای ارسال به مناطق زلزله زده غرب کشور در 2 دستگاه تریلر بارگیری شد.

 

ریشهری با اشاره به جمع‌آوری کمک‌های مردمی بیان کرد: 2 محموله شامل اقلام مورد نیاز زلزله زدگان کرمانشاه از استان بوشهر ارسال شد و کمک‌های نقدی مردمی  با تعیین شماره حساب 160890734510141 نزد بانک توسعه تعاون و به حساب مشارکت های مردمی بهزیستی آماده دریافت کمک‌های نقدی مردم است.

وی، با اشاره به اینکه بهزیستی با 3 رویکرد فعالیت می‌کند گفت: درمان و حل مشکلات محرومان، مستضعفان و مستمندان، پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی و شکوفایی قابلیت‌های موجود از رویکردهای بهزیستی است./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین