امروز: سه شنبه 01 آبان 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 آبان 1396 - 11:29
اتحاد خبر: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مهران با اشاره به این که امسال هیچگونه خروج غیرقانونی از مرز مهران گزارش نشده است گفت: با اقدامات انجام شده میزان تصادفات جاده ای کاهش یافته و امنیت مردم در بالاترین سطح بود.

 

اتحاد خبر: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مهران با اشاره به این که امسال هیچگونه خروج غیرقانونی از مرز مهران گزارش نشده است گفت: با اقدامات انجام شده میزان تصادفات جاده ای کاهش یافته و امنیت مردم در بالاترین سطح بود.
به گزارش میزان؛ علی مرادی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مهران از کاهش ورودی پرونده‌های قضایی مربوط به ایام اربعین خبر داد و گفت: خوشبختانه با تدابیری که در راستای ارائه هرچه بهتر خدمات به زائران اباعبدالله (ع) اتخاذ شد و نیز با مدیریت خوبی که در جلوگیری از خروج غیرقانونی افراد وجود داشت در سال جاری آمار ورودی پرونده به دستگاه قضایی شهرستان به نحو محسوسی کاهش یافته است.

وی گفت: چون در رابطه با مسائل حقوقی و قضایی در این ایام اطلاع رسانی‌ها به نحو خوبی صورت گرفته و پیام‌های پیشگیرانه فراوانی در سطح شهرستان و مسیر تردد زوار نصب شده بود بحمدالله در شعب مستقر در مرز‌ها پرونده قضایی زیادی تشکیل نشد. در سال‌های گذشته بیشترین علت تشکیل پرونده قضایی مربوط به جرم خروج غیرقانونی از کشور بود که در سل جاری با اقدامات مناسب این جرم به شدت کاهش یافت و در این زمینه گزارشی واصل نشد.

این مقام قضایی بیان کرد: البته متاسفانه امسال هم عده‌ای از مردم بدون اخذ ویزا در شهرستان و پایانه مرزی حضور پیدا کرده بودند که با هماهنگی با دستگاه‌های دیگر این افراد به شهر‌های دیگر منتقل شدند تا نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند. در مجموع می‌توان گفت که از مرز مهران تردد بدون ویزا اصلا صورت نگرفته است.

مرادی بیان کرد: قبل از ورود زوار به پایانه چندین گیت بازرسی ایجاد شده بود که مدارک زوار بررسی شود. این کار باعث شد که نظم خوبی در پایانه مرزی ایجاد شده و افراد بدون مدرک شناسایی و به استان‌ها و شهر‌های اطراف منتقل شوند.

دادستان مهران ادامه داد: در رابطه با خروج غیر قانونی از مرز‌های غیرمجاز متاسفانه عده‌ای سودجو با فریب مردم قصد داشتند افراد را از راه‌های غیر قانونی از کشور خارج کنند که این افراد شناسایی و دستگیر شده و برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل شد.

این مقام قضایی در ارتباط با میزان تصادفات جاده‌ای هم گفت: خوشبختانه امسال تصادفات جاده‌ای نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است و مسیر تردد زوار دارای ترافیک روان و امنیت مناسب بود. دستگاه‌های دیگر در امر کاهش تصادفات جاده‌ای اقدامات خوبی همچون تعریض جاده، تعمیر و بهسازی، نصب تابلو و علائم هشدار دهنده داشتند. ضمن اینکه نیروی انتظامی هم در این زمینه عملکرد بسیار خوبی داشته است.

مرادی بیان کرد: موضوعی که امسال هم متاسفانه زیاد مشاده شد بحث گم شدن اموال و اشیا افراد بود؛ لذا در این رابطه سعی کردیم با نصب پیام‌های پیشگیرانه از مردم بخواهیم در حفظ و نگهداری اموال خود مراقبت بیشتری به خرج دهند که در مسیر راهپیمایی دچار مشکل نشوند.

دادستان مهران گفت: یکی از مشکلاتی که در سال‌های گذشته با آن مواجهه بودیم بحث حضور متکدیان در مسیر زوار بود. در سال جاری خوشبختانه با اقدامات انجام شده و بازرسی میدانی با این مشکل روبرو نبودیم و تکدی گری به ندرت در مسیر زوار مشاهده شد و در موادری هم که وجود داشت از ادامه فعالیت این افراد جلوگیری بعمل آمد.

این مقام قضایی در پایان گفت: با تلاش دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی امسال هم بحث تامین امنیت به شکل بسیار خوبی صورت گرفت. به طوری هیچگونه مشکلی در این خصوص گزاش نشد. البته در این رابطه نباید سهم مردم در همکاری با ماموران را نایده گرفت./س


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین