امروز: شنبه 28 مهر 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 مهر 1396 - 11:35
اتحاد خبر: فیلم‌های ایرانی «بدون تاریخ، بدون امضاء» و «لِرد» دو جایزه پنجاه و سومین جشنواره فیلم شیکاگو را از آن خود کردند.

 

اتحاد خبر: فیلم‌های ایرانی «بدون تاریخ، بدون امضاء» و «لِرد» دو جایزه پنجاه و سومین جشنواره فیلم شیکاگو را از آن خود کردند.
به گزارش ایسنا؛ به نقل از شیکاگو سان‌تایمز، فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» ساخته وحید جلیلوند که در بخش مسابقه کارگردان‌های جدید  پنجاه و سومین جشنواره فیلم شیکاگو حضور داشت جایزه "هوگوی طلایی" بهترین فیلم این بخش از جشنواره را به خود اختصاص داد.
 
2 جایزه جشنواره شیکاگو برای سینمای ایران 

«بدون تاریخ، بدون امضاء» پیش از این و در بخش افق‌های جشنواره ونیز جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد (نوید محمدزاده) را کسب کرده بود.

همچنین فیلم «لِرد» به کارگردانی محمد رسول‌اُف نیز که نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی اصلی این رویداد سینمایی بود در نهایت جایزه بهترین فیلمنامه را به خود اختصاص داد.

این فیلم، اولین نمایش جهانی خود را در هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن تجربه کرد و جایزه بخش «نوعی نگاه» را کسب کرده بود.

اما جایزه "هوگوی طلایی" بهترین فیلم جشنواره شیکاگو در سال ۲۰۱۷ به درام آرژانتینی «یک نوع خانواده» به کارگردانی «دیه‌گو لرمان» اعطاء شد و این فیلم در رقابت با ۱۵ فیلم دیگر توانست بهترین فیلم بخش رقابت بین‌الملل این رویداد سینمایی نام گیرد.

همچنین جایزه "هوگوی نقره‌ای" بهترین کارگردانی جشنواره شیکاگو به صورت مشترک به «جوانا کاس-کراوز» و «کریستوف کراوز» از لهستان برای فیلم «پرندگان در کیگالی آواز می‌خوانند» رسید و «سوی دیگر دیوار» ساخته «پا اورتیز» نیز جایزه بهترین مستند را به خانه برد.
 
پنجاه‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو از تاریخ ۱۲ تا ۲۶ اکتبر (۲۰ مهر تا ۴ آبان) در آمریکا برپاست./س


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین