امروز: دوشنبه 28 خرداد 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 شهريور 1396 - 08:06
همایش جوانه های امید

اتحاد خبر:  آئین تجلیل از دانش آموزان ممتاز متوسط شهرستان دشتستان و استان بوشهر سه شنبه 21 شهریور ماه 1396 در کانون امام خمینی برازجان برگزار شد. به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛ فرماندار دشتستان در همایش جوانه های امید ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این آیین باشکوه و تقدیر از دکتر سالاری استاندار محترم بوشهر به جهت این ایده ارزشمند و...

 

اتحاد خبر-اسماء بوستانی:  آئین تجلیل از دانش آموزان ممتاز متوسط شهرستان دشتستان و استان بوشهر سه شنبه 21 شهریور ماه 1396 در کانون امام خمینی برازجان برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛ فرماندار دشتستان در همایش جوانه های امید ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این آیین باشکوه و تقدیر از دکتر سالاری استاندار محترم بوشهر به جهت این ایده ارزشمند و تلاش های وافر ایشان در تحقق طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان و قدردانی از شوراهای اسلامی ، دهیاران و بخشداران گفت: توسعه ، فرآیند تحول بنیادین باورهای فرهنگی، نهادهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به منظور خلق و متناسب شدن با ظرفیت های جدید و ارتقای کمی و کیفی قابلیت ها و توانایی های انسانی، آموزشی، اقتصادی و غیره است که نیل به چنین مرتبه ای بیش از پیش مستلزم تحول فرهنگی، آموزشی و ارزشی جوامع است.


دکتر ارسلان زارع افزود: مطالعات و تجربیات بین المللی، جملگی مبین و مؤید این نکته مهم است که توسعه پایدار و همه جانبه، الزاماً باید از بستر نیروی انسانی بگذرد و پیش شرط توفیق، تثبیت و تداوم هر گونه توسعه و تحولی، سرمایه گذاری در توسعه انسانی به منزله رکن و هسته اصلی و محوری آن می باشد.
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش دشتستان نیز بیان داشت: دانش و دانایی ملی، رکن اصلی توسعه و نظام آموزشی هم گذرگاه نیل به دانایی ملی است.


فرماندار دشتستان در پایان گفت: تبلور آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است که ما در دشتستان در سه ، چهار سال گذشته شاهد موفقیت های زیادی در این خصوص بوده ایم.

حجت الاسلام رزمجو با اشاره به اینکه طرح دکتر سالاری استاندار محترم بوشهر، شجره طیبه ای است که نباید دولت مستعجل باشد از مدیران آموزش و پرورش استان و شهرستان بویژه دکتر زارع فرماندار محترم دشتستان خواستار اتخاذ تدابیر لازم جهت تداوم طرح حمایت از نخبگان و گسترش آن به شهرها شد.

مشاور سیاسی استاندار در قسمت پایانی سخنان خود درخواست نمود علم و دانشگاه با نگاه راهبردی نقش خود را در برطرف کردن مشکلات جامعه ایفا نماید و با درک تحولات فوق سرعت علم و تکنولوژی آمادگی لازم برای مواجهه با شرایط جدید را داشته باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر در این مراسم ضمن تشکر از تلاش و پشتکار دانش آموزان ، اولیا،مربیان و مسئولین اظهار داشت : اگر فرماندار چنین شخص فرهیخته، در مدیریت ارشد شهرستان حضور نداشت این موفقیت ها برای دانش آموزان ما کاری سخت بوده و محقق نمی شد.

کرمی افزود: این جوانان و نوجوانان بزرگانی هستند که آینده واقعی این مرز و بوم را رقم خواهند زد.برای هر جامعه مهمترین شاخص پیشرفت توسعه ی انسانی است که اگر خواستار پیشرفت جامعه باشیم باید بر نیروی انسانی به ویژه در بخش جوانان و نوجوانان تاکید و سرمایه گذاری کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه افزود: اسامی این نخبگانی که امروز مورد تقدیر قرار می گیرند باید در بانک اطلاعات شهرستان گرد آوری شده و در اختیار سازمان ها و رسانه ها قرار گیرد و از آنان حمایت شود چرا که اعتماد به نفس بیشتری به آنان داده می شود تا بتوانند خود را باور کرده و فردای فروزان جامعه را رقم

بزنند.


ریاست آموزش و پرورش دشتستان در همایش جوانه های امید این چنین بیان کرد: همایش جوانه های امید برایند تقویت بنیه علمی است که از هدف گذاری های استاندار محترم برای ارتقاء سطح علمی استان است. طرحی که 3 سال پیش در سراسر استان کلید خورده است برای رساندن سطح علمی دانش آموزان استان به مدارج بالای کشوری بخصوص رتبه کنکور ، این طرح باعث ارتقاء رتبه زیر هزار کنکور در سطح شهرستان و استان شده است.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین