امروز: يکشنبه 03 تير 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 21 شهريور 1396 - 11:19

اتحادخبر: مدیر عملیات مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: دیپلماسی موفق دولت و به فرجام رسیدن برجام باعث شده تا تامین تجهیزات مورد نیاز طرح های توسعه ای فازهای پارس جنوبی تسهیل شود. به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی روز سه شنبه به نقل از علمدار بابایی اعلام کرد: هرچند براساس گزارش‌ها توسعه پارس جنوبی تا سال 97 تمام می‌شود اما...

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی روز سه شنبه به نقل از علمدار بابایی اعلام کرد: هرچند براساس گزارش‌ها توسعه پارس جنوبی تا سال 97 تمام می‌شود اما این آغاز یک زنجیره ارزش آفرینی خواهد بود.
وی یادآورشد: بین 60 تا 63 میلیارد دلار هزینه تجهیزات مختلف به کار رفته در توسعه پارس جنوبی بوده است و در نتیجه آنچه از این پس مهم است راهبری مناسب این تاسیسات عظیم است.
مدیرعملیات مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در فرهنگ جدیـد صنعتی، امـور نگهداری و تعمیرات جزء لاینفک مدیریت بهره‌برداری صحیح و اقتصادی از تجهیزات و تاسیسات است و در این راستا استفاده‌ حداکثری از زمان، منابع، امکانات و مدیریت مصرف که از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی هستند، بسیار اهمیت دارد.
بابایی تصریح کرد: این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که عدم برداشت و تولید در داخل کشور باعث پیشی گرفتن رقیب در برداشت از یک مخزن مشترک شود.
وی گفت:مجتمع گاز پارس جنوبی نیز در این راستا تمام اهداف خود را مطابق برنامه مصوب محقق کرده و آنچه برای بهره‌برداری پایدار از این مجتمع و تولید حداکثری اطمینان‌بخش است، تاثیر شرایط پس از برجام در زنجیره تامین است.
این مقام مسئول اضافه کرد:در واقع باید گفت امروز علاوه بر توانمندی سازندگان داخلی با حمایت بخش‌های مختلف دولت از جمله پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی، تامین قطعات از خارج مرزها نیز مقدور شده است و پالایشگاه‌های پارس جنوبی این امکان را دارند که تمام نیازهای خود را در زمانی کوتاه و البته با اولویت تامین از داخل کشور تامین کنند.
وی افزود: در راستای حمایت از سازندگان داخلی در سال 95 همه خریدهای مجتمع از داخل کشور انجام شد و برای تامین موجودی انبارها در این مدت در بخش‌های مختلف 540 میلیارد ریال خرید داخلی انجام شده است.
بابایی افزود: این خریدها شامل 152 میلیارد ریال در بخش ابزار دقیق، 9.3 میلیارد ریال در بخش ایمنی و آتش‌نشانی، 31 میلیارد ریال در بخش برق، 128 میلیارد ریال متفرقه، مواد شیمیایی حدود 70 میلیارد ریال، تجهیزات مکانیک عمومی 8.5 میلیارد ریال و تجهیزات مکانیک یدکی حدود 141 میلیارد ریال بوده است.
وی یادآورشد:میزان خریدهای مصرفی نیز هزار و 470 میلیارد ریال بوده که عمده این اقلام نیز از داخل کشور تامین شده است.
بابایی تصریح کرد: از طرف دیگر این مجتمع در برنامه‌‌های خود، ساخت داخل را همواره پیگیری کرده است به‌طوریکه کارگاه مرکزی شرکت دستاوردهای فراوانی داشته است و ساخت و تعمیر بیش از 90 درصد قطعات و تجهیزات پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی از آن جمله است.
وی گفت:تعمیر به موقع تجهیزات در حداقل زمان ممکن برای تولید مستمر و بدون وقفه پالایشگاه‌ها و صرفه‌جویی اقتصادی و عدم وابستگی به شرکت‌های خارجی در زمینه تهیه قطعات و تجهیزات پالایشگاهی با توجه به شرایط تحریم از دیگر دستاوردهای کارگاه مرکزی است.
بابایی یادآورشد:در همین زمینه قطعات حوضچه API پالایشگاه ششم با هزینه کمتر از یک سوم نمونه خارجی در کارگاه ساخته شده و مهندسی معکوس تیپ فلرهای پالایشگاه‌های پنجم، ششم و هفتم و مهندسی معکوس پمپ سولفور پالایشگاه دوم از دیگر نکات مثبت در کارنامه کارگاه مرکزی است./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین