امروز: شنبه 30 تير 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 19 مرداد 1396 - 10:48
با حضور استاندار ، نماینده و فرماندار دشتستان صورت گرفت:

اتحاد خبر: آیین افتتاح سيستم تصفيه خانه آب سعدآباد صبح پنجشنبه با حضور استاندار و نماينده ي دشتستان در سعدآباد برگزار شد.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛ مصطفي سالاری استاندار بوشهر در آیین افتتاح سيستم تصفيه خانه سعدآباد اظهار داشت: مردم استان بوشهر در سه سال گذشته شاهد مشكلاتي در رابطه با تأمين آب شرب بودند و به مردم قول هاي ...

اتحاد خبر-محمد شفیعی: آیین افتتاح سيستم تصفيه خانه آب سعدآباد صبح پنجشنبه با حضور استاندار و نماينده ي دشتستان در سعدآباد برگزار شد.


به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛ مصطفي سالاری استاندار بوشهر در آیین افتتاح سيستم تصفيه خانه سعدآباد اظهار داشت: مردم استان بوشهر در سه سال گذشته شاهد مشكلاتي در رابطه با تأمين آب شرب بودند و به مردم قول هاي مساعدي جهت رفع اين مشكلات داده شد، در اين راستا چند طرح بايد احداث مي شد كه این طرح ها شامل احداث آب شيرين كن هايي در نوار ساحلي استان و ازدياد برداشت از خط كوثر بود.

سالاری ادامه داد: در رابطه با احداث آب شيرين كن ها در جاهاي مختلف بعضي از آنها را انجام داديم و بعضي ديگر نيز در دست انجام است. مجموع آب شيرين كن هايي كه احداث شده يا در دست احداث است معادل يک سوم ظرفيت آب به ذخيره آب فعلي استان اضافه خواهد كرد كه اين مقدار قابل توجهي است.

وی افزود: طرح ازدياد برداشت از خط كوثر به ميزان ٢٣ هزار متر مكعب در دست اجرا هست كه ١٠ هزار متر مكعب آن به صورت كوتاه مدت است و به بهره برداري خواهد رسيد و ١٣هزار متر مكعب آن نیز تا قبل از پايان سال وارد مدار خواهد شد. اجرای این طرح كمک شاياني به حل مشكل آب استان خواهد كرد.

استاندار بوشهر تاکید کرد: تأمين آب شهرستان دشتستان از شهر كازرون در استان فارس است كه در آنجا هم اقدامات متفاوت و متعددي را انجام مي دهيم كه شامل طرح "برداشت از چشمه "در قالب طرح "عدم كاشت يا ناكاشت "هست. این طرح زمينه انتقال آب به استان بوشهر را فراهم خواهد كرد و همكاري خوبي در استان فارس انجام شده است؛ همچنين طرح "تعميق و كف شكني"چاه هاي موجود در آنجا هست كه اعتبارات آن تأمين شده و اقداماتي در حال انجام است كه اين موضوع كمک مهمي به پايداري آب استان خواهد كرد.

سالاری اضافه كرد: اقداماتي نظير "حفر و تعميق چاه هاي موجود، استفاده از ظرفيت هاي "سد تنگ ارم " كه به بهره برداري رسيد و زمينه خط انتقال آن در حال انجام است و همچنين پروژه ي "سد كاردانه" كه امسال در دست اجرا است در جهت رفع مشكل بي آبي در داخل استان صورت گرفته است.

وی تصريح كرد: در حوزه شهرهاي آبپخش و سعدآباد نیز كه مشكلاتي در تأمين آب شرب شهري وجود داشت اقداماتي در حال اجرا بود كه امروز با احداث تصفيه خانه (آب شيرين كن) با ظرفیت ٢٥٠٠ متر مكعب آب در روز سعدآباد وارد مدار خواهد شد. اين ميزان بيش از نياز مصرف سعدآباد كه ٢٢٠٠متر مكعب در روز است می باشد. اين طرح نياز سعدآباد به خط كوثر را كاملا منتفي يا كمتر خواهد كرد و همچنين كيفيت آبي كه از اين تصفيه خانه استخراج مي شود به مراتب بهتر از خط كوثر است.

استاندار بوشهر در پايان اين آیین عنوان كرد: در كنار اين پروژه، يک طرح مشابه ديگر در مجاورت اين طرح در شهر آب پخش با ٢٥٠٠ متر مكعب آب، تصفيه خانه ديگري نیز احداث خواهد شد كه اين ٥٠٠٠ متر مكعب مجموع آب تصفيه خانه ها، بخش عمده اي از مصرف آب شرب بخش هاي آب پخش و سعدآباد را تأمين
خواهد كرد و مشكل اساسي آب شرب اين دو شهر به طور كامل مرتفع خواهد گرديد.

 


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/05/20 - 00:29
0
0
از دکتر سالاری استاندار محترم و دکتر زارع فرماندار محترم به خاطر تامین اعتبار این طرح ضروری و از مهندس یاکیده و مهندس بردستانی بسیار متشکریم.
1396/05/19 - 23:56
0
0
از همه دست اندرکاران این اقدام ارزنده تشکرمیکنم،
وطن خواه
1396/05/19 - 12:07
1
0
تشکر از استاندار و شورای شهر برای پیگیری این اب شیرین کن تشکر از همه عوامل تشنگی هلاک شدیم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین