امروز: دوشنبه 05 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 18 مرداد 1396 - 22:24
استاندار بوشهر در نشست با خبرنگاران:

اتحاد خبر: جلسه بزرگداشت روز خبرنگار با حضور استاندار بوشهر عصر چهارشنبه 18 مرداد ماه در سالن کوثر استانداری بوشهر برگزار شد.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، مصطفی سالاری، استاندار بوشهر در جلسه بزرگداشت روز خبرنگار اظهار داشت: یکی از کارکردهای مهم رسانه ها نظارت بر کار دولت است. سالاری با بیان اینکه حضور شما خبرنگاران بر تصمیم ما اثرگذار است، افزود...

اتحاد خبر-زهره عرب: جلسه بزرگداشت روز خبرنگار با حضور استاندار بوشهر عصر چهارشنبه 18 مرداد ماه در سالن کوثر استانداری بوشهر برگزار شد.

به گزارش اتحاد خبر، مصطفی سالاری، استاندار بوشهر در جلسه بزرگداشت روز خبرنگار اظهار داشت: یکی از کارکردهای مهم رسانه ها نظارت بر کار دولت است.

سالاری با بیان اینکه حضور شما خبرنگاران بر تصمیم ما اثرگذار است، افزود: هر چه حضور شما تخصصی تر و حرفه ای تر باشد بهتر است، ما نیز وظیفه فضاسازی جهت این حضور تاثیرگذار را بر عهده داریم.

مصوبه کالای همراه ملوان روزهای آینده اجرایی خواهد شد

استاندار بوشهر در پاسخ به سوال خبرنگار اتحاد خبر در خصوص جزئیات طرح تصویب کالای همراه ملوان، اظهار داشت: موضوع ته لنجی و کالای ملوانی را از دو سال پیش پیگیری کرده ایم، در جلسه دو روز پیش کمیسیون اقتصاد کالای ملوانی مصوب شد و صبح امروز (چهارشنبه) نیز در جلسه هیئت دولت تصویب نهایی شد. این یک تحول اساسی و بنیادین است که روزهای آینده اجرایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: این اتفاق را از دو سال پیش با وزرا و معاون رئیس جمهور مذاکره کردیم، همچنین نمایندگان استان و اعضای شورای تامین کمک و پیگیری کردند، ما بیش از 20 جلسه با حضور و یا بدون حضور مسئولان ملی در استان داشتیم.

دو سوم لنج های کشور در استان بوشهر

مصطفی سالاری تاکید کرد: ما در استان بوشهر 2500 لنج صیادی داریم، یعنی دو سوم لنج های کشور در استان بوشهر است.

استاندار بوشهر با اشاره به وضعیت ناپایدار کالای همراه ملوان در استان خاطرنشان کرد: رویه ته لنجی در استان ما به شکل عرفی و با یک وضعیت ناپایدار انجام میشد. در بندر اغماض صورت گرفته و هنگامی که این کالاها وارد جاده های استان میشد قاچاق محسوب میشد، از آن به بعد نیز هیچ مصونیتی وجود نداشت. ما به دنبال ساماندهی این وضعیت بودیم.

سالاری اضافه کرد: دغدغه های زیادی از قبیل پدید آمدن ماشینهای شوتی که در استان بوشهر به 3000 رسیده بود، بحث سلامت و بهداشت و نگرانی های دیگری وجود داشت.

تصویب کالای همراه ملوان باعث رونق استان خواهد شد

وی اذعان داشت: با مجاز شدن قانون معافیت ملوانی در سطح استان هر ملوان می تواند 60 میلیون تومان کالا بدون پرداخت گمرکی بیاورد، در حالی که تا الان هر چه می آورد قاچاق بود.

استاندار بوشهر اذعان داشت: از مزایای تصویب کالای همراه ملوان اینکه ماشین شوتی جمع می شود و مسافران از خارج استان می توانند به استان آمده و خرید کنند که اینها همه باعث رونق استان و رشد زیرساخت های گردشگری خواهد شد.

وی اضافه کرد: توسط اجرای این مصوبه در استان بوشهر اتفاقات خوب زیادی می افتد.

گفتند پتروشیمی نمی خواهیم، ما هم گفتیم خداحافظ!

مصطفی سالاری، استاندار بوشهر در ارتباط با موضوع پتروشیمی دشتستان گفت: از ده سال پیش این پروژه توسط افراد مختلف پیگیری شده است.

وی ادامه داد: یک عده ای گفتند خوب نیست و ما به آنها احترام گذاشتیم. ما به زعم اطلاعات دقیق راجع به این واحد و تجربه این سالیان معتقد بودیم که خوب است. برای کلنگ زنی این واحد به اتفاق آقای نعمت زاده، وزیر صنعت و معدن رفتیم، ولی عده ای آمدند و گفتند پتروشیمی نمی خواهیم، ما هم گفتیم خداحافظ!

سالاری اظهار داشت: همان روز در دیلم یک پتروشیمی که تقریبا 75 برابر پتروشیمی دشتستان است را کلنگ زدیم، آنجا هم اگر می گفتند نمی خواهیم برمی گشتیم.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه، یک پروژه ی ملی است، گفت: اصلا از مخالفت ها ناراحت نمی شویم و حق هم نداریم کسی را ناراحت کنیم.

برای جلسه با سمن های محیط زیستی و توضیح هر مسئله ای حاضر خواهم بود

استاندار بوشهر ادامه داد: من برای جلسه با سمن های محیط زیستی و توضیح هر مسئله ای حاضر خواهم بود. در این سال ها نیز از هیچ سوالی برافروخته نشده ایم، سوال حق مردم است.

سالاری: عده ای برای صنعت جانمایی کردند

وی در خصوص اظهار نظرهای بعدی گفت: عده ای آمدند و برای صنعت جانمایی کردند. ما برای بررسی کار دیگری به روستای بند محمد عبدالله رفتیم، ولی آنجا تایید نشد. اما همین که به آنجا رفتیم زمین های آن محل گران شد و اتفاقاتی افتاد، البته ما نرفتیم، نخواهیم رفت و زمین ها را هم نمی خریم. سرمایه گذار نیز به آنجا نخواهد رفت، چون نیاز به جاده سازی دارد.

آب شیرین کن ها با سرعت در حال ساخت است

سالاری در رابطه با مشکلات آب استان اظهار داشت: در موضوع کمبود آب گام های موثری برداشته شده است. تابستان آینده کمتر مشکل داریم و تابستان بعدی نیز مشکلی نخواهیم داشت. آب شیرین کن ها نیز با سرعت در حال ساخت است.


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/05/21 - 12:17
0
0
بسیار عالی ، آرزوی توفیق روزافزون برای استاندار محترم دکتر سالاری
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین