امروز: دوشنبه 25 تير 1397
    طراحی سایت خبری
    آگهی فوت مریم محسنی فرد
تاريخ انتشار: 18 مرداد 1396 - 17:58
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان؛

اتحادخبر: مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان، به مناسبت روز خبرنگار از اصحاب رسانه این شهرستان تجلیل کرد. به گزارش اتحاد خبر؛ سید حسن لواسانی فرد، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان صبح روز 18 مرداد ماه با گرامیداشت سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار فداکار و بزرگداشت رسالت آشنای خبرنگاری گفت: وظیفه خبرنگاران ارتقاء سطح ...

اتحادخبر-سکینه صابری: مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان، به مناسبت روز خبرنگار از اصحاب رسانه این شهرستان تجلیل کرد.

به گزارش اتحاد خبر؛ سید حسن لواسانی فرد، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان صبح روز 18 مرداد ماه با گرامیداشت سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار فداکار و بزرگداشت رسالت آشنای خبرنگاری گفت: وظیفه خبرنگاران ارتقاء سطح فرهنگی جامعه و مردم می باشد، نوشتن خود نوعی فکر کردن و حرف زدن است.

لواسانی فرد با اشاره به اینکه خود مدتی سابقه کار رسانه ای با یکی از نشریات خوب شهرستان را داشته است، عنوان کرد: شهرستان دشتستان در حوزه خبرنویسی پیشرفت ملموس و قابل تقدیری نسبت به سالهای گذشته داشته است.  در سالهای اخیر خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان تخصصی تر و حرفه ای تر کار می کنند.

وی ادامه داد: خبرنگار باید نگاهش نگاه نوشتاری متین باشد، مردم تیتر متین را دوست دارند، برخی تیترها چالش برانگیزند ولی خود خبر خیلی مهم نیست، با این حال خبر باید از ارزش خبری بالایی برخوردار باشد.


لواسانی فرد اظهار داشت: با نقدها بزرگوارانه برخورد کنید، زیرا نقد داروی تلخی است که باعث رشد و پیشرفت می شود. بداخلافی ها را باید خود مردم تشخیص دهند‌.
چهار سال است رکورد دار رتبه زیر ۱۰۰۰ استان هستیم

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان اظهار داشت: ما در زمینه کنکور سراسری چهار سال متوالی است که رکورددار رتبه زیر 1000 استان هستیم و در سه سال اخیر حداقل 18 درصد رشد داشتیم.

وی اضافه کرد: شهرستان دشتستان در آمار قبولی رتبه های زیر 1000 و تنها در یک آموزشگاه 32 نفر قبولی کنکور رتبه زیر 1000 داشته است و این مهم را مدیون "طرح تقویت بنیه علمی" هستیم که کلید آن توسط استاندار محترم با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش، فرمانداری ها، شهرداریها و دهیاریها  بوده است.

شهریه اجباری در هیچ یک از مدارس دولتی نداریم

سیدحسن لواسانی فرد اظهار داشت: دریافت شهریه اجباری در هیچ مدرسه دولتی نداریم. هر گونه کمک و شهریه ای از دانش آموزان گرفته می شود تحت عنوان کمک هزینه آموزش و پرورش آن منطقه است که کاملا باید اختیاری باشد، اما وزارتخانه چند سالی است که بار مالی مدرسه را با خانواده ها به شراکت گذاشته است که متاسفانه همکاران مدیر ما این موضوع را به درستی رعایت نمی کنند و ما از این بابت ناراحت هستیم.

وی افزود: در شهرستان 3 مدرسه خاص داریم که شهریه ای متفاوت دارند، مدرسه تیزهوشان، مدرسه نمونه مردمی و مدرسه شاهد که آن هم به دلیل خدمات خاصی از قبیل تابلوهای هوشمند، اردوها و گردش های علمی و غیره... که ارائه می دهند از مردم شهریه دریافت می کنند.

لواسانی فرد در خصوص افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی گفت: در هر مدرسه ای هر دانش آموزی که با در دست داشتن کارت شناسایی از کمیته امداد و بهزیستی مراجعه کند، هزینه ای از او گرفته نمی شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش حامی دانش آموزان است، افزود: آموزش و پرورش به دانش آموزان تیزهوش و نمونه که مشکل مالی برای پرداخت شهریه داشته باشند کمک می کند و نمی گذارد دانش آموزی به صرف نداشتن توان مالی در خانه بماند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان تاکید کرد: دشتستان دومین شهری است که مجمع خیرین مدرسه ساز تشکیل داده است و ما همچنین در بحث ساخت و ساز پیشرو هستیم. در این زمینه 5 پروژه رفاهی در حال انجام است.

وی در خصوص برنامه های شاخص در زمینه رفاهی افزود: از 5 پروژه رفاهی در حال انجام، یکی درمانگاه فرهنگیان است که در حال حاضر توسط دکتر برازجانی و آقای برجویی دو خیر بزرگوار در دو طبقه در حال ساخت می باشد.

سیدحسن لواسانی فرد یکی دیگر از برنامه های رفاهی برای فرهنگیان را کمک هزینه سفر زیارتی سیاحتی عنوان کرد و گفت: سفرهای زیارتی-سیاحتی و سفر به عتبات عالیات در استانی از طریق وام قرض الحسنه برای رفاه حال فرهنگیان می باشد.

وی ادامه داد: مرکز رفاهی که توسط بخش خصوصی اداره می شود به صورت نیم بها در خدمت ورزشکاران و مهمانان البته به صورت محدود و با امکانات جانبی می باشد. همچنین امکانات رفاهی دیگری از قبیل خانه معلم، فروشگاه فرهنگیان، دانشگاه فرهنگیان و درمانگاه فرهنگیان برای رفاه حال فرهنگیان پیش بینی شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان یادآور شد: اعتبارات آموزش و پرورش امسال 3 برابر سالهای گذشته بوده است که برای نقد کردن این اعتبار باید صبور باشیم.

جابجایی دو مدرسه در برازجان

وی از جابجایی دو مدرسه در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: مدرسه تیزهوشان شهید مطهری به نام تیزهوشان امام خمینی در سال جدید ادامه فعالیت خواهد داد. مدرسه مقداد نیز که به دلیل وضعیت نامناسب آن به کانون فرهنگی تربیتی انتقال داده شده

بود به مدرسه شهدای فرهنگی منتقل می شود تا ان شاالله در سال جدید در محله علی آباد، پشت گاراژ پهلوان به نام مقداد ساخته بشود.

ساخت اردوگاه فرهنگی در بخش بوشکان

لواسانی فرد از تاسیس یک اردوگاه فرهنگی-تربیتی در بخش بوشکان خبر داد و گفت: زمینی به مسافت 10 هکتار در بوشکان جهت اردوگاه فرهنگی-تربیتی ساخته می شود.

وی یکی از اقدامات مهم آموزش و پرورش دشتستان را پس گرفتن زمین از دست متعرضین عنوان کرد و گفت: یک زمین 4 هکتاری در منطقه حسن آباد را پس از ۳۸ سال با پیگیری پرونده حقوقی این ملک از چنگال متعرضین درآوردیم و در اختیار آموزش و پرورش شهرستان دشتستان قرار دادیم.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/05/20 - 17:10
0
0
دشتستان همیشه در زمینه کنکور رتبه برتر را داشته است و فقط مربوط به این چند سال اخیر نیست.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین