امروز: دوشنبه 25 تير 1397
    طراحی سایت خبری
    آگهی فوت مریم محسنی فرد
تاريخ انتشار: 18 مرداد 1396 - 09:19
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی:

اتحاد خبر: نشست خبری مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به مناسبت روز خبرنگار عصر روز سه شنبه 17 مرداد ماه برگزار شد. به گزارش اتحاد خبر، مهدی یوسفی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: ظرفیت بالای خبرنگاران استان بوشهر سبب معرفی این استان به کشور شده است. وی افزود: امروز به لحاظ پایان ...

اتحاد خبر- زهره عرب: نشست خبری مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به مناسبت روز خبرنگار عصر روز سه شنبه 17 مرداد ماه برگزار شد.

به گزارش اتحاد خبر، مهدی یوسفی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: ظرفیت بالای خبرنگاران استان بوشهر سبب معرفی این استان به کشور شده است.

وی افزود: امروز به لحاظ پایان دولت یازدهم روز خاصی است، یعنی در مقطعی هستیم که می توان راجع به عملکرد چهار سال گذشته نظر داد.


مهدی یوسفی با بیان اینکه ابقاء وزیر نفت جای امیدواری است، گفت: همانطور که همه می دانیم دولت در طی چهار سال گدشته با بحران های زیادی مواجه بوده است و امروز با سیاست های مناسبی که وزیر محترم نفت از سال 92 در اولویت بندی اجرای فازها اتخاذ کرده است به جایی رسیده ایم که تولید ما با کشورهای همسایه برابری می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عنوان کرد: در سال 92 میزان تولید ما در حوزه صادرات گاز، 270 میلیون متر مکعب بوده است اما اکنون به میزان تولید 600 میلیون متر مکعب دست یافته ایم و از این منظر تولید ما با کشورهای همسایه مانند قطر برابری می کند.

یوسفی اظهار داشت: در پایان سال 92 حدود 11 مجتمع پتروشیمی فعال بوده است که این تعداد امروز به 16 عدد رسیده است و تعدادی نیز در حال ساخت می باشد.

وی در خصوص تعامل با نماینده جنوب استان و استاندار گفت: ظرفیت های یک استان برای دستیابی به اهداف مشترک باید در راستای همدیگر باشند و ما همواره این تعامل و همفکری را با نمایندگان استان، استاندار و نماینده ولایت فقیه در استان داشته ایم.

مهدی یوسفی با بیان اینکه در حوزه بالادست پارس جنوبی توسعه نداریم افزود: در حوزه پایین دست فازهایی ساخته شده و یا در حال بهره برداری است. لذا با منطقه ای مواجه هستیم که اگر فکری برای آن نشود تبدیل به منطقه ی بهره برداری می شود و توسعه ای در آن نیست.

وی ادامه داد: واقعیت این است که وقتی یک فاز به بهره برداری می رسد تعدیل نیرو صورت می گیرد، یعنی تولید بالا می رود و اشتغال کم می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی در رابطه با مباحث اخیر در خصوص جذب بومی های جنوب استان، گفت: در مورد نحوه جذب نیروهای بومی که اخیرا نقل فضای رسانه ای استان شده اتفاق خاصی نیفتاده است. فیلد بومی در دولت تعریف شده است و تعریف آن در خصوص جذب در واحدهای استان بوشهر به طور شفاف استان بوشهر است. تا الان هم کسی این تعریف را زیر سوال نبرده است.

وی اضافه کرد: اتفاقا دکتر الماسی، نماینده جنوب استان ماده 47 قانون برنامه ششم را در مجلس پیگیری کرد که در آن به طور شفاف نوشته شده است "استانی"، ولی تعبیری که از این موضوع انجام شد مایه تعجب بود. بعدا مصوبه ای از طریق وزارت نفت و نه دولت انجام شد که در آن سه شهرستان به لحاظ نزدیکی به صنعت اولویت بیشتری برای اشتغال دارند، به غیر از این هر چیزی اعلام شده است صحت ندارد.

یوسفی خاطرنشان کرد: توازن اقتصاد، محیط زیست و مردم دغدغه ی جدی پارس جنوبی می باشد.

مطبوعات محلی باعث توسعه همه جانبه کشور خواهند شد

مازیار هوشمند، مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر اظهار داشت: خیلی از مراکز صنعتی و نفتی در استان ما مستقر هستند اما جناب یوسفی نگاه ویژه ای به رسانه ها دارند که این نگاه و توجه منطقه ویژه به خبرنگاران ستودنی است.

هوشمند ادامه داد: خانه مطبوعات و رسانه های استان یک تشکل صنفی است که از صاحبان رسانه ها تشکیل شده است. این خانه برنامه هایی جهت توسعه فعالیت های رسانه ای خبرنگاران و رسانه های سطح استان دارد.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان با اشاره به نگاه دولت به مطبوعات گفت: نگاهی که دولت به مطبوعات به خصوص مطبوعات محلی دارد بسیار جای امیدواری دارد، زیرا مطبوعات محلی باعث توسعه کشور از همه جوانب خواهد شد./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
بهتر است آقاي يوسفي در زمينه مسووليت خود پاسخگو باشد. ارائه آمار توليد گاز مربوط به شركت گاز پارس جنوبي و ارائه آمار پتروشيمي مربوط به شركتهاي پتروشيمي مي باشند كه در حوزه مسووليت آقاي يوسفي نمي باشند. ايشان بايد پاسخوگي عملكرد 4 ساله خود باشندكه چرا درمنطقه پارس جنوبي از نظر شهرسازي و اجتماعي هيچگونه عملكردي نداشته اند؟!
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین