امروز: شنبه 31 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 03 مرداد 1396 - 08:24

اتحادخبر: دورهمی ادبیات دینی و تاثیر آن در سبک زندگی اسلامی ایرانی در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم باحضور جمعی از اهالی قلم برگزار شد.

به گزارش مهر، حمید رضا اکبری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم صبح دوشنبه در این آئین بیان داشت: سبک زندگی پایه و اساس فهم شرایط فرهنگی موجود و تحولات پیش رو در این حوزه تلقی می‌شود و نشان می‌دهد که در بطن ارزش‌های موجود در خرده‌نظام فرهنگی چه می‌­گذرد.

وی ادامه داد: در واقع با به‌کارگیری مفهوم سبک زندگی و تعمق در آن می‌توان از هنجارهای پنهان در اذهان، باورها و رفتارهای مردم یک جامعه، سر درآورد و از جهت‌گیری‌ها و الگوهای موجود یا در حال شکل‌گیری، تفسیر واقع‌بینانه‌ای ارایه کرد.

وی اظهار داشت: ما بر اساس آنچه در قران و نهج البلاغه فهم می کنیم را باید در ژانرهای ادبی بازگویی کنیم تا بتوانیم به دیگران یاد بدهیم یک سبک زندگی خوب اسلامی با انچه که در غرب وجود دارد متفاوت است، پس هنرمند در اینجا می تواند نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری را ایفا کند.

وی بیان کرد: سبک واقعی زندگی را در قرآن بیابید و آن را با زبان هنر و ادبیات براز مردم الگو سازی کنید./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین