امروز: دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 خرداد 1396 - 14:23
بازتاب حمله موشکی سپاه علیه مواضع تروریست‌ها در خاک سوریه

اتحادخبر: نیویورک‌تایمز: همزمانی ساقط شدن جنگنده ارتش سوری توسط امریکایی‌ها و حمله موشکی سپاه معنادار و نشانه گسترش تنش میان امریکا و ایران است/ نیویورک تایمز: حمله موشکی اخیر ایران علیه تروریست‌ها پیامی به امریکا، عربستان سعودی و اسرائیل بود / سی ان ان: گسترش دامنه ورود ایران به منازعات منطقه‌ای تا این سطح بی‌سابقه است. تا پیش از این ایران به اعزام مستشاران نظامی اکتفا کرده بود..

سرویس بین الملل- رسانه‌های امریکایی حمله موشکی اخیر سپاه به مواضع تروریست‌ها را در سطح گسترده‌ای پوشش و بازتاب داده‌اند. 
به گزارش آفتاب‌نیوز؛ روزنامه امریکایی «نیویورک تایمز» نزدیک به دموکرات‌ها در این‌باره می نویسد: «این حمله در حالی صورت گرفته است که یک جنگنده امریکایی هواپیمای جنگی سوری را روز یکشنبه ساقط کرده است. این برای اولین بار از زمان آغاز جنگ در سوریه از سال ۲۰۱۱ میلادی به این سو است که آمریکایی‌ها به طور مستقیم علیه یک هواپیمای سوری اقدام می‌کنند و نشان‌دهنده تشدید جنگ میان نیروهای اسد در سوریه و امریکا است. در این حمله بر اثر رویارویی یک اف-۱۸ امریکایی با یک جنگنده دولت سوریه صورت گرفته است. در همان روزی که سپاه موشک‌هایی را از داخل ایران به سوی سوریه به امید مجازات نیروهای داعش شلیک کرد چرا که آن گروه مسئولیت آخرین حلات تروریستی در تهران را برعهده گرفته بود. گفته شده است که موشک‌ها به سوی دیرالزور شلیک شده‌اند؛ جایی که ۲۰۰ هزار نفر در آنجا حضور دارند. مقام‌های امریکایی اما گفتند که به نظر می‌رسد هیچ ارتباط مستقیمی بین این دو رویداد وجود ندارد با این حال، پیچیدگی رقابت در منطقه میان سوریه، روسیه، ترکیه، ایران، اسرائیل و امریکا به همراه متحدان‌شان نشان دهنده عمق پیچیدگی وضعیت در منطقه است. 
از ساقط شدن هواپیمای ارتش سوریه تا حمله سپاه به داعش/تشدید جنگ‌سوریه؟
این روزنامه اشاره می‌کند در این ماه یک جنگنده اف-۱۵ امریکایی یک پهپاد ساخت ایران را نیز در جنوب شرقی سوریه ساقط کرد. این روزنامه می‌افزاید: «تحلیلگران نظامی معتقدند که حمله اخیر تهران نشانه‌ای از نقش فزاینده ایران در سوریه و نشانه‌ای از قدرت رو به رشد آن کشور در منطقه است. حمله موشکی اخیر یک پیام از سوی تهران به دشمنان ایران در منطقه از جمله به اسرائیل و عربستان سعودی و همچنین امریکا بوده است که پایگاه‌های نظامی متعددی در خاورمیانه دارند». 
شبکه خبری سی ان ان نیز با اشاره به کارزار موشکی اخیر ایران علیه تروریست‌ها در سوریه می‌نویسد: «این اولین گزارش از حمله موشکی زمین به زمین از ایران به سوریه از زمان آغاز جنگ داخلی از سال ۲۰۱۱ میلادی به این سو است و نشان‌دهنده گسترش حضور ایران در سوریه و درگیری در آن کشور است. موشک‌ها از استان کرمانشاه به سوی خاک سوریه شلیک شده‌اند. سپاه اعلام کرده که عملیات هدف قرار دادن نیروهای تکفیری در دیرالزور در شرق سوریه بوده است. ریک فرانکونا سرهنگ بازنشسته و تحلیلگر نظامی سی ان ان می‌گوید که اقدام اخیر ایران یک گسترش قابل توجه در ابعاد حضور نظامی ایران است. امیر دفتری یکی از تهیه کنندگان سی ان ان در تهران می‌گوید که این موضوعی قابل پنهان کردن نبود که ایران از اسد حمایت می‌کند اما این حمایت تاکنون تنها در قالب کمک مالی، اعزام نیروی مدافع حرم و مستشار نظامی بود اما اکنون گویا حمایت وارد فاز گسترده‌تری شده است./ص


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین