امروز: شنبه 05 خرداد 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 خرداد 1396 - 10:11
مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر خبر داد؛

اتحادخبر: مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر از قطع شدن پای سیلاب‌ها با احداث سد «آبپا» در دشتستان خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر، مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر به همراه جمعی از معاونین و مدیران شرکت از روند ساخت سد «آبپا» در دشتستان بازدید کرد.  

ابوالفضل اکبرپور نماینده مجری طرح این سد در گزارشی به تشریح وضعیت پروژه، اهداف و در صد پیشرفت آن پرداخت و گفت: بر اساس مطالعات فنی که در شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر بمنظور کنترل سیلاب دره آردو دشتستان صورت پذیرفت، نتایج قابل توجهی حاصل شد که مهم‌ترین آنها مرمت و افزایش ظرفیت تغذیه مصنوعی موجود(آردو)، احداث سد آبپا و احداث بندهای کوچک کنترل سیل و رسوب در بالا دست تغذیه مصنوعی بود.

وی اضافه کرد: سد آبپا بر روی یکی از سرشاخه های رودخانه آردو بنام ارغون ساخته خواهد شد.

نماینده مجری طرح سد آبپا تصریح کرد: این سرشاخه ۴۰ درصد از سیلاب حوضه آردو را تولید می‌کند که ۳۰ درصد از این سیلاب تولیدی را سد آبپا کنترل و سیلاب آن را مدیریت خواهد کرد.

وی گفت: با مرمت و افزایش ظرفیت تغذیه مصنوعی موجود نیز ۸ درصد دیگر از پیک سیلاب رودخانه کاسته خواهد شد.

اکبرپور ادامه داد: سد آبپا علاوه بر کنترل و کاهش خسارت سیل که هدف اصلی آن می باشد، قادر به تامین سالانه بیش از یک میلیون متر مکعب آب برای استفاده در اراضی دشت های جنوب و شرق برازجان، کمک به آبخوانها و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و نیز تامین مستقیم آب کشاورزی در فصل کشت جهت زراعت منطقه خواهد بود./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین