امروز: دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 خرداد 1396 - 09:27
روی خط مدیر مسئول (96/8)

اتحادخبرـ اکبر صابری: داعش طی سال های اخیر هرگز موفق به عملیاتی در ایران نشده بود و همواره چشم و گوش های بیدار و هوشیار نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشورمان هر گونه اقدام این تروریست های تکفیری را در نطفه خنثی و خفه می کردند. اما بالاخره پس از چند سال برنامه ریزی و تلاش انجام یکی دو عملیات تقریبا ناموفق چیزی از تلاش ها و فداکاری های...

اقتدار نظامی و دیپلماسی مدبرانه دو بال مبارزه با تروریسم

اکبر صابری*
مهمترین اتفاق هفته گذشته ایران، حمله کور تروریست های داعش به مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی بود. حادثه ای که بیش از هر چیزی بیانگر درماندگی و استیصال استکبار جهانی و عوامل فریب خورده و دست نشانده آنان از پرچمداریِ ملت قهرمان ایران در مبارزه بی امان با تروریسم است.
داعش طی سال های اخیر هرگز موفق به عملیاتی در ایران نشده بود و همواره چشم و گوش های بیدار و هوشیار نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشورمان هر گونه اقدام این تروریست های تکفیری را در نطفه خنثی و خفه می کردند. اما بالاخره پس از چند سال برنامه ریزی و تلاش انجام یکی دو عملیات تقریبا ناموفق چیزی از تلاش ها و فداکاری های سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروهای نظامی و انتظامی ما کم نمی کند. به خصوص وقتی در نظر بگیریم در کشورهای همسایه تقریبا هر روز عملیاتی انتحاری صورت می گیرد و حتی در کشورهای امن اروپایی داعش موفق به چند عملیات دهشتناک می گردد، انجام یکی دو عملیات کور متحجران داعشی در ایران چندان اقدام مهمی نیست و نمی تواند خدشه ای به اقتدار و امنیت پایدار ایران عزیزمان وارد کند.
کشور ما در اواخر دهه 1350 و اوایل دهه 60 تجربه بمب گذاری ها و ترورهای گروهک های تروریستی از جمله منافقین را دارد. سال هایی که تقریبا در هر ماه چند ترور و انفجار صورت می گرفت و عزیزانی از این ملت را به شهادت می رساندند؛ ولی هرگز خللی به... عزم و اراده ملت ایران وارد نشد.
اکنون نیز به قول مقام معظم رهبری نه تنها "این ترقه‌بازی‌هایی هم که امروز شد، این‌ها هم در اراده‌ی مردم تأثیری نخواهد گذاشت"، بلکه بار دیگر باعث وحدت و همدلی و در کنار هم قرار گرفتن ملت بزرگ و غیور ایران شد. کمتر از چند ساعت پس از این اقدام پلید و غیر انسانی داعش، ایرانی ها در داخل و خارج از کشور از هر فکر و سلیقه سیاسی همه نمادهای اتحاد و همدلی و همبستگی را در شبکه های اجتماعی به نمایش گذاشتند و از با هم بودن برای مقابله با دشمن و تامین امنیت و اقتدار کشورشان گفتند و نوشتند.
البته بودند اندک مغرضان کاسب کاری که می خواستند از این فرصت برای کاسبی سیاسی و جناحی سوء استفاده نمایند که اکثریت قاطع ملت از هر دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا راه را بر کاسبی آنها بستند.
انسان باید بسیار پست و رذل باشد که بخواهد در بحبوحه جنگ و ناامنی مردمان وطنش به دنبال کاسبی سیاسی و جناحی باشد.
اصلاح طلبان، اعتدال گرایان و اصولگرایان واقعی و از جنس مردم کسانی هستند که در شرایط خطر، اغراض سیاسی را کنار گذاشته و به اقتدار نظام و امنیت مردم وطنشان فکر می کنند.
نکته دیگر در حاشیه اتفاقات اخیر، اینکه باید به دولت منتخب اکثریت 24 میلیونی کشور اعتماد کرد، برای مبارزه با تروریسم و توطئه های استکبار علیه کشورمان ما به دو بال اقتدار نظامی و دیپلماسی مدبرانه و مقتدر نیازمندیم. باید از دولت منتخب حمایت کرد تا با اقتدار از مظلومیت ها و حقوق ملت ایران دفاع کند. در عین حال باید نیروهای نظامی ما نیز حمایت و تجهیز شوند تا با اقتدار از کیان وطن و نظام جمهوری اسلامی دفاع نمایند. /ج

شایعاتی برای تغییر مدیران
پس از انتخابات 29 اردیبهشت ماه و حماسه آفرینی مردم ایران با رای دوباره به دکتر روحانی، گمانه زنی ها در رسانه ها و فضای مجازی در خصوص کابینه دولت و وزرای احتمالی و همچنین مدیران استانی و شهرستانی شروع شده است.
در رابطه با تغییرات مدیران استانی و شهرستان های استان اما آنچه تاکنون من شنیده ام شایعاتی غالباً بی اساس بوده است.
مردم عزیز عنایت دارند که دولت جدید دکتر روحانی از نیمه مردادماه شروع به کار می کند و پیش بینی می شود اواخر مرداد یا اوایل شهریور وزیران دولت از مجلس رای اعتماد بگیرند. تغییر استانداران معمولا از اواخر شهریور ماه آغاز می شود و شاید تا نوروز ادامه پیدا کند زیرا استانداران فعلی از بدنه همین دولت هستند و عجله ای برای تغییر آنها وجود ندارد.
البته مطالبه برای تغییر از حقوق مردم است، لیکن نباید این مطالبه باعث سوختن سرمایه های انسانی و مدیریتی استان شود. سرمایه هایی مانند دکتر سالاری که بارها از دولت تقدیر گرفته است و به عنوان استاندار نمونه در چند زمینه برگزیده شده باید در دولت دوازدهم ارتقاء یابند و در مناصب بالاتر به ایران و البته ویژه به استان بوشهر خدمت کنند.
آنچه البته حق طرفداران دولت است اینکه نباید در تغییر مدیران غیر همسو که هیچ اعتقاد و اراده ای برای تحقق ایده ها و برنامه های دولت تدبیر و امید ندارند تعلل شود. زیرا برخی فرمانداران و بخشداران و مدیران کل و مدیران شهرستانی طی چند سال گذشته چندان مجری خوبی برای برنامه ها و اهداف دولت یازدهم نبودند. مردم مدیرانی از جنس شعارها و برنامه های دولت دکتر روحانی می خواهند. استاندار فعلی بوشهر نیز می تواند از هم اکنون تغییر برخی مدیران را کلید بزند و رضایت بیش از پیش مردم را که خواهان مدیرانی همسوتر با دولت هستند را برآورده کند.
* * *
در آستانه شب های گرانسنگ قدر، آرزو می کنم طاعات و عبادات شما مقبول درگاه حضرت حق قرار بگیرد و ما را نیز از دعای خیرتان بی نصیب نفرمایید.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/04/13 - 17:22
0
0
آقای قاسم و undefined شما چرا عادت به مغلطه دارید ؟ آیا مسائل را به نفع خود تفسیر کردن و در اعلام واقعیات مغرضانه بخشی را حرف کردن مشکلی از امثال شما و دیگر تندروها که خدا رو شکر مشخص شد اقلیتی بیش نیستید حل میکند؟! البته اگر حق میگفتید تعداد مهم نبود ولی متاسفانه تعصب کور کورانه چشمتان را بسته! شما ها توهین و تهمت را توسط احمدی نژاد وارد دنیای سیاست کردید و با قالیباف و رییسی ادامه دادید ! واقعا و وجدانا خودتان به آنچه میگویید اعتقاد دارید ؟ اصلا این رفتار را مسلمانی میدانید ؟ مریم همه وعده ها را مثل شما شنیده اند و کارهای انجام شده را هم دیده اند پس چرا روحانی رأیش بیشتر میشود؟! خود را بیش از این در مقابل ملت منزوی نکنید لااقل بنشینید اشکالاتتان را بررسی کنید ببینید کجا از ملت جدا شده اید و هم دم از ولایت مداری میزنید و هم آب در آسیاب دشمن میر یزید! نمیشود شما بر حق باشید ملت ایران ناحق رأی بدهند . خدا به همه ما وجدان دهد انشاءالله
جناب قاسم من نظامیان و بواسطه مسئولیتهای مختلف در ارتش تا حدودی از میزان قدرتهای نظامی کشورها اطلاع دارم ولی شما را نمیدانم تخصصشان چیست! چقدر اطلاعات نظامی دارید ؟ در یادداشت جناب صابری به سپاه اشاره ای نشد که شما ناراحت شدید! البته اطلاعیه سپاه پس از حمله موشکی که در آن اشاره ای به تصمیم شورای امنیت ملی در این خصوص نشده و گویی خود راخودمختار در زمینه هر عملیات نظامی میداند مطمئنا جای ابهام دارد و و بدون هماهنگی های مختلف اصولا چنین کاری امکانپذیر نیست پس سپاه در خدمت نظام است نه چیزی فراتر از این . هر گاهی یک اظهار نظر نسنجیده هم به طرز کشور است چه برسد به یک عملیات نظامی کارشناسی نشده .
1396/04/13 - 03:15
0
0
لبیک یا روحانی
لبیک یا روحانی
لبیک یا روحانی
1396/04/11 - 18:22
0
0
واضح است که برخی افراد تندرو و افراط گرا در کشور برای ضربه به دولت دکتر روحانی از هیچ تلاشی دریغ نمیکنند، گویی دشمن مردم و دوستار دشمنان این مردم هستند ، چقدر خواست میخواهد که برخی به اصطلاح اصولگرا اصول ساده انسانی را هم رعایت نمیکنند ! در یک قضیه اعتراض را با فجیع ترین روش پاسخ میدهند ولی اگر یک اعتراض و در اصل بی حرمتی و فحاشی با مصالح خودشان منافاتی نداشته باشد گوششان کر و زبانشان لال میشود . باید با افراطیون همانگونه رفتار شود که در زمان احمدی نژاد با معترضان رفتار شد و مردم را کشتند ./ص
آیا شما کارشناس نظامی و یا صاحب نظر در این گونه مسائل هستید ؟قطعا نه ، آیا رییس جمهور که خود زمانی جزء مسئولان رده بالای نظامی در کشور بوده و دبیر شورای امنیت ملی است بهتر از هر کسی حتی فرمانده سپاه تشخیص میدهد چه موقع زمان اینگونه عملیات است ، ملت ایران میگویند بله ، حالا شما و اصولگرایان تندروخود را در همه زمینه ها صاحب اختیار و کارشناس میدانید این هم مشکلی است که نه فقط دولت و مردم بلکه برای نظام هم یک مشکل جدی است به اندازه مشکل اسرائیل دیکتاتور غاصب و ضد بشریت
1396/03/28 - 12:50
0
1
آزمایشهای موشکی یک روزه برنامه ریزی و اجرا نمی شود. آزمایش موشکی که همزمان با برجام انجام شد جزء برنامه های عادی نظامی مملکت بود. نه برای تخریب برجام. کدام کارشناس غیر از کارشناس نظامی می تواند در باره رزمایشهای نظامی نظر بدهد؟ زمان مناسب عملیات نظامی را مسئولان نظامی باید تشخیص بدهند یا اصلاح طلبان؟ نیروهای نظامی تحت فرماندهی رییس جمهور نیستند که برایشان تعیین تکلیف کند. اتفاقا اکثر کارشناسان نظامی کشور معتقدند آزمایش موشکی در هر زمانی حق کشور ماست. اگر منظورتان از کارشناس امثال زیباکلام و... هستند که این افراد از بیخ و بن با توان دفاعی مملکت مخالفند. بسیاری از همین تازه به دوران رسیده هایی که شما مسخره می کنید امروز در سوریه و عراق و نقاط صفر مرزی مشغول دفاع از امنیت من و شما هستند.
1396/03/28 - 10:35
0
3
جناب صابری!دیوار حاشا بلند است. همانگونه که رییس جمهور وعده صد روزه را که فیلمش موجود است منکر شدند،زیر سوال بردن اقتدار نظامی توسط ایشان را هم شما که رییس ستادش بوده اید منکر شوید به جایی برنمی خورد. شما خواب تشریف داشتید یا دستور رسیده که انکار کنید؟ شما را به قرآن قسم می دهم راست و حسینی بگویید روحانی در مناظره انتخاباتی نسبت به برنامه موشکی سپاه انتقاد کرد یا نه؟ برنامه موشکی سپاه جزء اقتدار نظامی مملکت هست یا نیست؟
پاسخ: دکتر روحانی بیشترین کمک به بودجه دفاعی کشور را کرده است. انتقاد ایشان از زمان آزمایش موشکی بود که به نظر ایشان و خیلی از کارشناسان دیپگر زمان مناسبی نبود.
دوم اینکه روحانی سالها معاون فرماندهی جنگ بوده و از خیلی تازه به دوران رسیده هایی که جبهه را فقط در فیلم ها دیده اند دلسوزتر به حال ایران و قدرت نظامی و دفاعی کشور است.
1396/03/23 - 18:46
2
2
درود بر شیرمرد دشتستان حاج اکبر عزیز صابری
1396/03/23 - 10:14
2
1
سلام
جناب صابری عزیز
در خصوص وحدت و انسجام بین آحاد مردم در مواقع بحرانی کشور با شما کاملا موافق هستم. ولی نمی دانم شما که در مطالب خود همیشه دست پیش می گیرید و با ادبیات خاص خود منتقدان را می کوبید چرا در یاداشت خود به تخریب های ناحق در خصوص آقای رییسی در زمان انتخابات مبنی بر اینکه اگر ایشان رای بیاورد سایه جنگ بیشتر می شود نپرداختید. ( به عبارت دیگر امروز که جناب رییسی رییس جمهور نیستند) . آیا 23 میلیون نفر به جناب روحانی رای دادند که چهار روز بعد انتخابات شاهد اقدام تروریستی در کشور باشند. آیا 23 میلیون نفر به جناب روحانی رای دادند که در حین انتخاب ایشان ، آمریکا و عربستان بزرگترین قرارداد نظامی را در منطقه منعقد کنند و پس از آن در نشستهای خبری خود در خصوص حمایت ایران از تروریسم صحبت کنند. آیا 23 میلیون نفر به جناب روحانی رای دادند که بعد از انتخاب ایشان همچنان شاهد تحریمهای ظالمانه آمریکا علیه ایران باشند.
شما که امروز می فرمایید اقتدار نظامی در کنار دیپلماسی مدبرانه، چرا در زمان انتخابات که از طرف نامزدهای حامی شما شدیدترین انتقادات نسبت به اقتدار نظامی شد و شما رییس ستاد آن نامزد محترم بودید دست به قلم نشدید و مطلب ننوشتید که نباید به اقتدار نظامی برای کسب چهار رای بیشتر انتقاد کرد، شما که امروز بعد از اقدام تروریستی 17 خرداد به یاد ترورهای دهه شصت افتادید چرا در زمان انتخابات که به فرمایش رهبر انقلاب جای شهید و جلاد عوض شد قلم فرسایی نکردید و نگفتید که آقا جان ، جناب رییسی در دهه شصت، تروریستها را اعدام کرده نه افراد بی گناه را . ......
در این شبهای قدر هم برای شما جناب آقای صابری و هم برای خودم عاقبت بخیری را از در گاه احدیت مسئلت می نمایم.
لطفا اگر صداقت در گفتار و عمل دارید منتشر بفرمایید.
تشکر.
پاسخ: "آیا 23 میلیون نفر به جناب روحانی رای دادند که چهار روز بعد انتخابات شاهد اقدام تروریستی در کشور باشند." این جمله شما یعنی اینکه آقای روحانی علت و عامل حمله تروریستی داعش بوده؟؟؟!!!!!!!!

چرا در زمان انتخابات که از طرف نامزدهای حامی شما شدیدترین انتقادات نسبت به اقتدار نظامی شد و شما رییس ستاد آن نامزد محترم بودید!!!!!!!!
واقعا این تهمت ها و افتراها را از کجا در می آورید؟! آقای روحانی کجا نسبت به اقتدار نظامی انتقاد کرده؟!!!!!! اتفاقا بسیاری از دستاوردهای دفاعی و موشکی کشور با حمایت دکتر روحانی انجام شده و خودش در رونمایی از این دستاوردها شرکت کرده.

واقعا "در این شبهای قدر هم برای شما و هم برای خودم عاقبت بخیری را از در گاه احدیت مسئلت می نمایم."
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین