امروز: سه شنبه 01 خرداد 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 01 خرداد 1396 - 10:41

اتحاد خبر:بله  همانطور که سراغ دارید در روزهای منتهی به 29 اسفند و در گیر و دار التهاب و تلاش های رقبای انتخاباتی، گروهی سالوس وار با جعل واقعیت و صرفاً به خاطر جلب آرای عمومی و کوبیدن رقیب مسئله ای را دستاویز خود قرار داده و با تفسیر و تعبیر های غیر منصفانه نظام آموزش و پرورش و میلیون ها معلم و دانش آموز رامورد  اهانت قرار دادند تا آنجا که  قلب میلیون ها انسان...

انتخابات و ارزش هایی که  مورد تاخت و تاز قرار گرفت

سید حسن لواسانی فرد

 انتخابات ریاست جمهوری در کشور پهناور ایران تمام شد و بار دیگر شعار امید، تدبیر و اعتدال به رنگ اصلاح طلبی و زیور آرای ملت به کرسی صدارت نشست. این انتخابات هرچه بود و هرچه داشت و از هر منظری که نگریسته شود چند پیام مهم داشت که هر دو طرف کارزار انتخابات به آن واقفند و اینجانب در این نوشتار قصد پرداختن به آن را ندارم!تنها اشاره می کنم که با سرانگشت اشاره نخبگان سیاسی و رای آگاهانه مردم از پیچ تاریخی بسیار خطرناکی عبور کردیم و این جای تبریک و شاباش دارد.  اما به عنوان عضوی از مجموعه بزرگ آموزش و پرورش نمی توانم از کنار بداخلاقی و استفاده ابزاری از احساسات پاک مردمی که صادقانه به  نظام آموزشی کشور شان ایمان داشتند و دراین  چند روز دستخوش تاخت و تاز افراد به ظاهر مصلحت گرای انتخاباتی قرار گرفت آرام باشم.

 

بله  همانطور که سراغ دارید در روزهای منتهی به 29 اسفند و در گیر و دار التهاب و تلاش های رقبای انتخاباتی، گروهی سالوس وار با جعل واقعیت و صرفاً به خاطر جلب آرای عمومی و کوبیدن رقیب مسئله ای را دستاویز خود قرار داده و با تفسیر و تعبیر های غیر منصفانه نظام آموزش و پرورش و میلیون ها معلم و دانش آموز رامورد  اهانت قرار دادند تا آنجا که  قلب میلیون ها انسان آزاد اندیش امیدوار به نظام و انقلاب را جریحه دار نمودند،  موضوع به آنجایی بر می گردد که رهبر انقلاب ضمن یک  سخنرانی در حضور نخبگان و سرآمدان اجتماعی با اشاره به سند چشم‌انداز ۲۰۳۰ یونسکو گلایه ای را متوجه شورای عالی انقلاب فرهنگی دانستند که چرا در امضاء این سند بعضی ملاحظات فرهنگی را مد نظر نداشته است! این سخنان رهبری  متوجه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که اعضاء آن از هر سه قوه و ازارکان اصلی نظام ده ها عضو دارد و با آنکه رعایت مفاد آن که عمدتا به جهت توسعه آموزش و برابری جنسیتی چشم اندازی به افق سال ۲۰۳۰دارد، توضیح و تبصره مربوط به فرهنگ بومی و اسلامی ایران به آن نهاد بین‌المللی تذکر داده شده بود.  سند چشم‌اندازی که نه فقط برای ایران که برای ده ها کشور عمدتا اسلامی هم همان پیام را داشته ودارد! و حتی اگر رعایت آن الزام آور هم باشد فرهنگ غنی ایرانی _ اسلامی این مملکت آن را در خود هضم و بر آن غالب خواهد شد.

اما ظرف بازه زمانی ده روزه بعضی بند های این سند که به کام رقیب بسیارشیرین  آمده و قابل بهره برداری و استفاده به مطلوب بود، با بی پروایی تمام به زهر تفسیر قلم کسانی آغشته گشت که کوبیدن و تخریب رقیب به هر قیمتی را برای کامیابی در انتخابات پیشه کرده بود، داغدار از این بلوای سیاسی همراهی عده‌ای قلیل از همکاران فرهنگی خود ما با این پروسه شوم بود که  نا آگاهانه سبب خدشه دار شدن حیثیت مجموعه بزرگ خود شدند وبا اشاعه نا صواب آن در فضای مجازی از خود اثر ننگی بجای گذاشتند و وجدان های آگاه  هیچ گاه آنها را نخواهند  بخشید!! هرچند پاسخ خود را از انتخاب آگاهانه مردم گرفتند. بکار بردن اصطلاحاتی همچون " ترویج هم جنس گرایی، نسبت دادن اصطلاحات رکیک به شخص رییس جمهور و وزیر آموزش و پرورش، آموزش های جنسیتی و آموزش بی بند و باری در مدارس " بجای برابری آموزشی که در سند ۲۰۳۰ به آن اشاره شده بود، لکه ننگی به دامن مروجان آن عبارات نشانده که تا ابد پاک نخواهد شد!!  از آنها می پرسیم با کدام منطق معلمین و پاکترین قشر جامعه را اینقدر به سخریه گرفتید و آنها را بازیچه اغراض خود قرار دادید!؟

چرا فکر می کنید خانواده های اصیل ایرانی اینقدر بی هویت هستند که به فرض توصیه یک سازمان جهانی حاضر می شوند فرزندان خود را در معرض هر ابتذال فرهنگی قرار دهند!؟ به چه جراتی و به چه منافعی اندیشیدید که با ترویج این دروغ بزرگ احساسات پاک جوانان این مملکت را مورد اهانت قرار دادید!؟  چگونه می خواهید آنچه را در این مدت به اذهان ملت فرو کردید پاک کنید!؟ کار ما را سخت کردید از شما نخواهیم گذشت! آموزش و پرورش را به عقب راندید، قلب انسان های آزاده را شکستید!  اکنون ما هستیم و نگاه موشکافانه خانواده ها!!  ماهستیم و چشم های بینا و دیدتیز هر که از راه می رسد که در مدارس ما از این پس چه خواهد گذشت!؟ و خواهید دید که از این پس هر حرکت عارضی در مدارس چگونه دامن خود شما را هم خواهد گرفت  و فریاد وانفسایی که از زبان بی منطق شما بلند خواهد شد! کاش آن روزها که هر ده روز یک قطعنامه ننگین علیه این مملکت در سازمان ملل به تصویب می رسید و دار و ندار این جامعه  را به باد فنا داد هم فریاد بر می آوردید!  کاش امروز مسئولیت آن کاغذ پاره هایی که خانواده های زیادی را به کام فساد و تباهی کشاند می پذیرفتید!  کاش الان که این طرح سیاه شما با آگاهی و خردمندی نخبگان سیاسی و آحاد ملت دست رد خورده  سبب هوشیاری شما شود و ای کاش بجای تخریب و سیاه نمایی، ترویج خشونت و سرکوب نظر رقیب به خود آیید و برای آینده سیاسی و تفکر اجتماعی خود اندیشه ای بهتر از امروز پیشه کنید. به امید آن روز

 

سید حسن لواسانی فرد اول خرداد ۱۳۹۶کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/03/27 - 07:58
0
0
من چند نظردادم ثبت نکردم چون انتقادی بود. معلومه خودتان ازادی مطبوعات را لگد مال میکنید
1396/03/12 - 23:42
0
1
اقای لواسانی
سفارش بده سند 2030را از تهران برات بیاورند البته اگر انها شما را قابل بدونند. چند بار بخونید
اصلا اعتراض به این سند چه ربطی به معلمان دارد که میگی به انها توهین شده.
همین کارها رو میکنی که فرمانداری رو بهت نمیدن....
1396/03/12 - 23:35
1
0
سلام.اقای لواسانی به امید خدا که این دفعه پست فرمانداری دشتستان را به شما بدهند خیلی حقتون ضایع شده
ای مسوولین حق اقای لواسانی را بدهید
چها سال گذشته هنوز خبری نیست تا کی .....
1396/03/05 - 14:02
0
1
تعداد کاندیداهای شورای شهر را کمتر نمایند. از کاندیداها مصاحبه به عمل آورده و رزومه آنان مورد بررسی قرار گیرد و افراد لایق تایید صلاحیت شوند مثل ریاست جمهوری. با این روش دیگه افراد طایفه دار نمی توانند کاندیدای خودشون رو روی کرسی شورا بنشانند و مردم برازجان در حقشان اجحاف نمی شود. الان که شورای برازجان مورد تایید خیلی ها نیست .
1396/03/05 - 13:58
0
1
سلام ای کاش برای دوره های بعد هر کسی را تایید نمی کردند. افرادی که تجربه کاری و صلاحیت اخلاقی دارند برای شورا تایید شوند. تا مردم به هر کدام رای دهند راهیابی آنان به شورا به نفع شهر باشد.
1396/03/01 - 23:47
1
1
زنده باد جناب آقای لواسانی فرد ،بسیار قاطعانه وکوبنده/ج
1396/03/01 - 11:20
1
0
درود بر سید اصلاحات دشتستان
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین