امروز: پنجشنبه 06 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 فروردين 1396 - 18:29

اتحاد خبر- مختار فیاض: چند ماه پیش و زمانی که پس از توصیه ی رهبری،احمدی نژاد،با پاسخی کاملا آشکار،از کاندیدا شدن،منصرف شده بود؛صاحب این قلم،مطلبی نوشت با این عنوان که:"وقتی احمدی نژاد هم از توهم بیرون می آید!!!". با این حال نباید این اقدام احمدی نژاد را کاملا از هر گونه خیر و برکت فارغ دید .به لحاظ این که ماهیت واقعی او در این قضیه ،یک بار...

احمدی نژاد و همزادی به نام "توهم"

مختار فیاض:
چند ماه پیش و زمانی که پس از توصیه ی رهبری،احمدی نژاد،با پاسخی کاملا آشکار،از کاندیدا شدن،منصرف شده بود؛صاحب این قلم،مطلبی نوشت با این عنوان که:"وقتی احمدی نژاد هم از توهم بیرون می آید!!!" 
در آن مطلب( که هم اینک نیز در سایت ها موجود است)،توهمات سابق احمدی نژاد،خصوصا توهمات دوران ریاست جمهوری او ،یک به یک ،طرح و مورد بررسی قرار گرفت و عنوان شد که:گرچه ماهیتا احمدی نژاد،فردی غیر قابل پیش بینی است ؛ اما نتیجه ی این کار (صرف نظر از قضاوت راجع به نفس توصیه ی رهبری)برای مردم و کشور، بسیار میمون و مبارک خواهد بود چرا که مآلا،احمدی نژاد هم  حساب کار  خود را کرد و از توهم بیرون آمد.
اما با اتفاق اخیر و ثبت نام او در انتخابات ریاست جمهوری، پیش بینی ها و قضاوت ها،اشتباه از آب درآمد.چرا که اقدام اخیر، مجددا همه را بر نظر سابق، مصر کرد که:" ایشان همچنان در توهم به سر می برد و اصلا او همزاد با توهم است."
بی شک گمانه زنی های مختلفی راجع به دلیل یا دلایل ورود احمدی نژاد در انتخابات،مطرح است اما به نظر می رسد دلیل اصلی این اقدام،همان توهمی است که سال هاست،دامن او را گرفته است و ظاهرا بنا ندارد حالا حالا دست از سرش بردارد.
او با رد صلاحیت "مشایی"و منع خودش توسط رهبری،قافیه را کاملا  باخته دیده است و نهایتا از سر استیصال دست به اقدامی زده است که به نظر می رسد؛آینده ی سیاسی خود و گروهش را برای همیشه منهزم می سازد.
احمدی نژاد قطعا پی برده است که یاران غارش"مشایی و بقایی" رد صلاحیت خواهند شد و با محدودیتی که برای خودش نیز پیش آمده است ؛منبعد برگشت به عرصه ی مدیریت کلان کشور تقریبابرایش  غیرممکن خواهد بود بنابراین متوهمانه با "خودزنی سیاسی"، تصمیم گرفته است تا از طریق ثبت نام خود و دو دوستش(که یقینا هر سه رد صلاحیت  خواهد شد)،بهانه ی یک تجمع و اغتشاش،(شبیه تجمع طرفدارانش در  میدان ولی عصر تهران در سال۸۸)را بدست آورد و  در انتهاءبا پیدا کردن سرنوشتی همچون سرنوشت میرحسین موسوی و مهدی کروبی،از این مسیر محبوبیتی دست و پا کند و روغن ریخته را نذر شاهچراغ نماید .غافل از این که نه او،احمدی نژاد هشت سال پیش است و نه مردمی که هشت سال پیش با ملاحظات مختلف،در میدان "ولی عصر" حاضر شدند؛امروزه کسانی هستند که با فراخوان او،کار و زندگی خود و مصلحت کشور را رها کنند و به او بپیوندند.
با این حال نباید این اقدام احمدی نژاد را کاملا از هر گونه خیر و برکت فارغ دید .به لحاظ این که ماهیت واقعی او در این قضیه ،یک بار دیگر به وضوح آشکار شد و همگان حتی عاشقان سینه چاکش، بالعینه مشاهده کردند که حضرتش! این بار نیز"ولایی"بودن را حتی در شعار هم نادیده گرفت و او که روز نخست و هنگام دریافت حکم تنفیذ،دست رهبری را بوسید؛امروز علیرغم اذعان شخص خودش در خصوص دستور رهبری مبنی بر عدم ورود به عرصه ی انتخابات ریاست جمهوری،برای فشار بر شورای نگهبان و اخذ صلاحیت "بقایی"،به ستاد انتخابات کشور می رود و  برخلاف نظر صریح رهبری عمل می کند.
تحقیقا هر شخصی که با الفبای سیاست و با زمینه ی فرهنگی و سیاسی ایران آشنا باشد به وضوح درخواهد یافت که "این نمد برای او و همراهانش کلاهی نخواهد شد"به دلیل این که ،گرچه ممکن است هنوز در گوشه و کنار  افرادی باشند که به واسطه ی فشار اقتصادی و به امید وعده های پوپولیستی احمدی نژاد،به نفع او، رأی خود را در صندوق آراءبریزند اما بی گمان دیگر کسی ،مطیع صرف و مقلد چشم و گوش بسته ی او نخواهد شد که همچون بازیچه ای،خود را  برای پیاده شدن نقشه ی متوهمانه اش هزینه کند./حکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1396/01/28 - 09:12
0
0
درود به جناب دکتر که تحلیل کارشناسی و دقیقی دارند
1396/01/27 - 21:22
0
0
آقا نیاوردی واقع بین!مساله از این حرف ها فراتر است.کاری که احمدی نژاد بر سر این مملکت آورد کسی فکرش را هم نمی کرد
1396/01/27 - 00:33
0
0
با سلام. تجربه ثابت کرده با مغلطه بازی کسی به جایی نمیرسد. در مورد دکتر احمدی نژاد و روحانی و هر کس دیگه واقع بین باشید. چرا فقط فساد اقتصادی را میگویید؟! فساد فرهنگی در دوره خاتمی بیداد میکرد. مگه یادتون نیست ابتدا و انتهای دوره هشت ساله خاتمی؟ مانتوهای کوتاه و چاکدار در دوره های اصلاحات زیاد شد. در دولت یازدهم هم زنان با پوشیدن لباسهای تنگ و نازک زمینه فساد را رواج دادند.
1396/01/24 - 14:01
0
0
قلمت مانا با این تحلیل و واقع بینی
1396/01/24 - 11:13
0
0
.............................................................
قدر مسلم پی بردن به مسائل پشت پرده و هزار توی سیاست کار آسانی نیست .
احمدی نژاد خود هم بازیگر و هم کارگردان قابلی است و هم خوب بلد است که دیگران را چگونه به بازی بگیرد و یا بازی دهد حتی کسانی را که خیلی ادعا دارند! یکی از اساتید دانشگاه که احمدی نژاد دانشجویش بود احمدی نژاد را فردی بسیار زیرک و باهوش معرفی می‌کرد ، امری بدیهی است هرکسی از داشته هایش آنطور که تشخیص میدهد به صلاحش هست استفاده میکند، و ایشان اینبار اینطور تشخیص داده که در این قامت ظاهر شود و باید شاهد ادامه این بازی بود و در نهایت نتیجه این بازی بسیار مهیج را دید. البته اگر مردم با کمی فشار به مخیله اشان حوادث رویدادها،صحبت ها و نقل قول های گذشته را از تاریکخانه ذهن‌شان بیرون بیاورند و به تدبر و تعقل در این امور روی آورند آنگاه مسائل قابل توجه دیگری برایشان روشن میشود .
1396/01/23 - 21:48
0
0
هرکسی به زعم خود نظرمی دهد و از رنگ ولعاب متنش معلومست که چراچنین دایه مهربان تر از مادرست. معرفی جایگاه کاندیدای موردنظرخودتون وخدمات ارزنده دولتتون میتونه بهترین تنویرسازی درفضایی به اصطلاح شما غبارآلودباشه،
البته ناگفته نماند برای جویندگان راه حقیقت آنچنان فضا نورانی است که اصلا نیاز به استنباط های مبهم نیست عده ای محدود که گنج خود را درخطر می بینند ودست به دامان نگارش های سخیف شده اند. این عزیزان که اینقدر قلمشون روان شده سالهای قبل چرا برای فرد موردنظر قلم نزدن و ازخدمات وکارهاش بگن می دونی این چه ظلم عظیمی به اون گزینه موردنظر، البته توی این چند روزهم وقت هست ولی نه به اندازه چهارسال، زحمت خود می داری وگرنه راه روشن است،
.......
1396/01/23 - 20:48
0
0
مطلب عالی بود
1396/01/23 - 18:58
0
2
احمدی نژاد خطرناک ترین انسان ایران است .

خدا بخیر کنه .

ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین