امروز: دوشنبه 05 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 05 فروردين 1396 - 07:36

اتحادخبر: بارندگی شدید در دزفول سبب آبگرفتگی معابر و مسدود شدن برخی راه های شهرستان شده است.

 

اتحادخبر: بارندگی شدید در دزفول سبب آبگرفتگی معابر و مسدود شدن برخی راه های شهرستان شده است.

به گزارش مهر؛ از روز پنجشنبه بارندگی بهاری در شهرستان دزفول آغاز شده که در برخی ساعات میزان و شدت بارندگی به اوج خود می رسید که همچنان ادامه دارد.
بارندگی در دزفول در عصر روز جمعه به صورت رگباری و با شدت بیشتری آغاز شده است. در پی بارندگی پنجشنبه شب در دزفول، چندین خانواده و مسافر نوروزی که در بوستان های شهری چادر برپا کرده و زیر باران بهاری گرفتار شده بودند به مکان های امن منتقل شدند.
در این بین مسئولان شهرستان نیز به صورت مکرر از کمپ های اسکان مسافران نوروزی بازدید کرده و به دلیل شرایط بد جوی و باران شدید تعدادی از مسافران نوروزی در محل های سرپوشیده اضطراری جمعیت هلال احمر و سالن دانشگاه فرهنگیان دزفول اسکان داده شدند و مقادیری مواد غذایی و پتو نیز بین مسافران نوروزی توزیع شد. انتقال مسافران نوروزی به محل های مسقف با تلاش تیم های امدادی و امدادگران داوطلب جمعیت هلال احمر دزفول و سایردستگاه های متولی همچنان ادامه دارد.
شهرداری دزفول نیز با آغاز بارندگی به یاری مسافران نوروزی شتافت و تعدادی از خانواده ها را به محل اسکان مسافران منتقل کرد.
آموزش و پرورش دزفول نیز با آغاز بارندگی ده ها خانواده از سطح شهر دزفول را به مدارس شهر و شهرهای اقماری منتقل کرد.
بارندگی شدید در عصر روز جمعه موجب آبگرفتگی معابر در مناطقی از شهر دزفول شده و میدان امام حسین نیز به دلیل آبگرفتگی مسدود شده است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اثر بارندگی های عصر جمعه و آبگرفتگی، تا کنون بیش از ۱۲ مورد منزل مسکونی توسط ناجیان ۱۲۵ دزفول تخلیه شد.
عبدالحسین معظم فر گفت: در پی بارندگی های شدید عصر جمعه تماسهای زیادی با سامانه ۱۲۵ این سازمان مبنی بر آبگرفتگی منازل مسکونی حاصل شد که پس از هماهنگی فوری با معاونت عملیات و مستقر شدن آنها در ستاد فرماندهی، تعداد ۱۰ نفر از آتش نشانان شیفت شبکار و استراحت به محل خدمت خود فراخوانده شده و بلافاصله کمک رسانی به آسیب دیدگان آغاز شد.
وی افزود: آغاز کمک رسانی از ساعت ۱۷ جمعه با تیم ۲۵ نفره آتش نشانان از چهار ایستگاه عملیاتی شروع و پس از ملحق شدن ۱۰ نفر از نیروهای کمکی در مجموع با ۳۵ نفر آتش نشان مشغول امداد رسانی به مردم شهر شدیم.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی دزفول تصریح کرد: تاکنون ۱۲ مورد از آبگرفتگی های منازل مسکونی رفع خطر شده و از هر چهار ایستگاه عملیاتی هم اکنون در حال امداد رسانی به همشهریان هستیم.
وی همچنین به یک مورد امداد رسانی به یکدستگاه خوروی پراید که در زیر گذر امام حسین (ع) بر اثر بالا آمدن آب و خاموش شدن خودرو،گرفتار شده بود اشاره کرد و افزود: دراین عملیات نیز سریعا توسط آتش نشانان امداد رسانی شد./ج


کانال تلگرام اتحادخبر

برچسب ها:
آبگرفتگی معابر

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین