امروز: پنجشنبه 28 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 03 فروردين 1396 - 12:04
تلاش برای ابطال صندقهای رای در انتخابات ۹۲؟

اتحادخبر: نتیجه انتخابات سال ۷۶ ،۸۴و۸۸ مورد تردید برخی افراد قرار گرفت و علنا هم مطرح شد. اما منظور رهبرمعظم انقلاب از نام بردن از انتخابات سال ۹۲ چه بود؟

"هر کس بخواهد با نتیجه آرای ملت در بیفتند، بنده در مقابلش می ایستم. در انتخابات های گذشته همینطور بوده است. در سال ۷۶، در سال ۸۴ و ۸۸ و در سال ۹۲ برخی در برابر چشم مردم بوده و مردم مطلع شدند و برخی را هم در مقابل مردم نبود و مردم مطلع نشدند."

به گزارش سایت 24آنلاین در این‌باره نوشت: متن بالا بخشی از بیانات رهبرمعظم انقلاب در روز اول فروردین در صحن مطهر رضوی است. آنگونه که از بیانات ایشان برمی آید برخی از مخالفتها با نتیجه انتخابات، عیان و آشکار بود. نتیجه انتخابات سال ۷۶‌ ،۸۴ و ۸۸ مورد تردید برخی افراد قرار گرفت و علنا هم مطرح شد. اما منظور رهبرمعظم انقلاب از نام بردن از انتخابات سال ۹۲ چه بود؟
انتخابات ریاست جمهوری یازدهم‌، مقدمه‌ای پرتنش داشت. ردصلاحیت مرحوم هاشمی، عدم وحدت اصولگرایان، مناظره‌هایی که اوج آن در برخورد ولایتی با جلیلی و از آن مهمتر بین روحانی و قالیباف صورت گرفت و رخدادهای بزرگ و کوچک دیگر می‌توانست زمینه های تشنج در انتخابات را فراهم کند.
در این میان عده‌ای از تندروها بی‌میل نبودند که آتش فتنه۸۸ باز هم تکرار شود تا بتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند، اما آنها می‌خواستند این بار، فتنه را در جناح اصولگرا کلید بزنند. روشی که برای این هدف خود برگزیدند، ابطال تعدادی از صندقهای رای بود تا به این ترتیب انتخابات ۹۲ به مرحله دوم کشیده شود تا به مصداق"از این ستون به آن ستون فرج است" برای شکست در انتخابات چاره‌ای بیاندیشند.
با اینکه معمولا بعد از برگزاری انتخابات،نتایج اولیه آن از چندساعت بعد از اتمام رای گیری اعلام می‌شود، در انتخابات۹۲ نتیجه انتخابات تا ساعتها به تعویق افتاد و می‌رفت تا علامت سوالی را در برابر نتیجه انتخابات ایجاد کند.این اتفاقات،هرگز خبری نشد و همانگونه که رهبرانقلاب گفتند در برابر چشم مردم نبود.
فردای انتخابات ۹۲ در محافل سیاسی این خبر محرمانه پیچید که عده‌ای به طور جدی به دنبال تشکیک در نتیجه انتخابات هستند. این خبر هم شنیده شد که دکتر علی لاریجانی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور دولت احمدی‌نژاد، بر اعلام نتیجه صحیح انتخابات پافشاری کرد و نتیجتا افرادی که بدنبال ایجاد فتنه بودند با تدبیر نظام و مقام معظم رهبری ناکام ماندند./ص


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین