امروز: پنجشنبه 30 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 07 اسفند 1395 - 10:40
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر:

اتحادخبر: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: در بارندگی‌های اخیر در استان بوشهر ضمن ذخیره‌سازی روان‌آبها در پشت آبگیرها بیش از ۸۰ میلیون متر مکعب در مخزن سد رئیسعلی دلواری دشتستان ذخیره شد. شاهپور رجایی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر ظرفیت آبگیری سدهای استان بوشهر را افزایش داد اظهار داشت: بارندگی‌های اخیر در استان...

سد رئیسعلی

شاهپور رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر ظرفیت آبگیری سدهای استان بوشهر را افزایش داد اظهار داشت: بارندگی‌های اخیر در استان بوشهر اگرچه مقادیر قابل توجهی از روان‌آبها راهی دریا شدند ولی سدهای مختلف و آبگیرها در این استان پر آب شدند بگونه‌ای که دبی آبگیری رودخانه‌ها افزایش قابل توجهی یافت.

 

وی با بیان اینکه سد رئیسعلی دلواری نقش مهمی در کنترل سیلاب‌ها در استان بوشهر و روان‌های نقاط بالادستی استان داشت افزود: سد مخزنی رئیسعلی دلواری دبی سیلابی 1600 متر مکعب در ثانیه تجربه، کنترل و در خود ذخیره کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه ایستگاه‌های مستقر در نقاط مختلف استان بوشهر  بیشترین بارندگی را در جم ثبت کردند تصریح کرد: بیشترین بارندگی به حجم بیش از 450 میلیمتر در شهرستان جم ثبت شد و این در حالی است که متوسط بارندگی سالانه استان بوشهر در شرائط مطلوب 250 میلیمتر است که نشان از بی‌نظیر بودن میزان بارندگی اخیر در استان بوشهر است.

 

رجایی از افزایش ذخیره سازی آب در مخزن سد رئیسعلی دلواری به سبب بارندگی‌های هفته گذشته در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد:  در بارندگی‌های اخیر در استان بوشهر ضمن ذخیره‌سازی روان‌آبها در پشت آبگیرها، بیش از 80 میلیون متر مکعب در مخزن سد رئیسعلی دلواری دشتستان ذخیره سازی شد.

 

وی با بیان اینکه اکنون سد رئیسعلی دلواری 195 میلیون متر مکعب آب در خود ذخیره دارد افزود: با توجه به اینکه مجموع ظرفیت ذخیره آبی سد رئیسعلی دلواری 695 میلیون متر مکعب است بیش از 500 میلیون متر مکعب از مخزن این سد خالی است.

رجایی با بیان اینکه بیش از 90 درصد آورد رودخانه شاپور در محل ساختگاه سد رئیسعلی دلواری روان آب حاصل از بارندگی در حوزه بالا دست است افزود: بیش از 80 درصد روان آب  ناشی از بارندگی استان بوشهر بدون ذخیره سازی مستقیم به دریا تخلیه و از دسترس خارج می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر از آبگیری سد تنگ‌ارم در دشتستان خبرداد و گفت: سد تنگ‌ارم که عملیات اجرایی آن رو به پایان است در بارندگی‌های اخیر توانست با آبگیری در مخزن آن، امید تازه‌‌ای برای ذخیره سازی بخشی از روان‌آبهای استان بوشهر ایجاد کند.

 

وی با بیان اینکه سدهای تغذیه مصنوعی استان بوشهر نقش مهم و تاثیرگذاری در تقویت سفره‌های زیر زمینی داشتند گفت: سدهای تغذیه مصنوعی با حجم آبگیری  مطلوب در بارندگی‌های هفته گذشته توانست روان‌های بارندگی را کنترل و در خود ذخیره و بخشی هم برای تقویت سفره‌های زیرزمینی منتقل کند./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1395/12/08 - 11:28
0
0
اگه منظور این آقای مسئول از سد تنگ ارم همون سد دالکی است باید عرض کنم که
سد تنگ ارم نه، سد دالکی!!!!!!!!!!!!!
استاندار محترم و وزرای کشور همگی میفرماییند سد دالکی انوقت ایشون میگن سد تنگ ارم!!!!!
جای بسی تعجب است...
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین