امروز: سه شنبه 02 بهمن 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 بهمن 1395 - 12:57

اتحاد خبر: «حسین استواریان»، دانش آموز هفت ساله قطع نخاعی است که تنها در ناحیه سر و گردن توانایی حرکت دارد. وی با در اختیار قرار دادن معلم، کاردرمان و تجهیزات آموزشی توسط آموزش و پرورش در خانه اش در برازجان تحت آموزش است. به گزارش «اتحاد خبر»، صبح امروز معاون وزیر و رییس سازمان استثنایی آموزش و پرورش کشور به همراه مدیر کل آموزش...

اتحاد خبر: «حسین استواریان»، دانش آموز هفت ساله قطع نخاعی است که تنها در ناحیه سر و گردن توانایی حرکت دارد. وی با در اختیار قرار دادن معلم، کاردرمان و تجهیزات آموزشی توسط آموزش و پرورش در خانه اش در برازجان تحت آموزش است.

به گزارش «اتحاد خبر»، صبح امروز معاون وزیر و رییس سازمان  آموزش و پرورش استثنایی کشور به همراه مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر و مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان پس از دیدار از گلزار شهدای برازجان به خانه حسین استواریان، دانش آموز قطع نخاعی رفتند.

مجید قدمی، معاون وزیر آموزش و پرورش کشور در طی این دیدار گفت: حسین یکی از دانش آموزان ما است. در مدارس استثنایی کشور حدود 130 هزار نفر دانش آموز داریم که تعدادی از آنها مشکل جسمی و حرکتی دارند و ما سعی کرده ایم تمهیداتی برای تحصیل آنها فراهم کنیم.

وی افزود: یکی از کارهایی که سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سال گذشته انجام داده ارائه خدمات و تامین وسایل موردنیاز دانش آموزان با مبلغی نزدیک به 7 میلیارد تومان است.

رییس سازمان  آموزش و پرورش استثنایی کشور تصریح کرد: این سازمان هزینه های جراحی دانش آموزان را نیز تقبل کرده است تا از طریق جراحی یک نوع توانمندی در دانش آموز ایجاد شود. این توانمندی به پیشرفت و بهداشت روانی دانش آموزان کمک می کند.

قدمی با اشاره به کمک های غیردرسی به دانش آموزان با نیازهای ویژه گفت: برنامه های مختلفی را برای این دانش آموزان تدارک دیده ایم و صرفا در حوزه فراهم سازی ایزار و وسایل نیست تا جایی که در سال جاری نزدیک به 500 نفر از آنها به دانشگاه راه یافته اند. این نشانه پیشرفت این دانش آموزان و کار خوب سازمان  آموزش و پرورش استثنایی است.

به گزارش «اتحاد خبر»، این دانش آموز معلول جسمی و حرکتی به دلیل مشکلات زیادی که داشته چندین بار در بیمارستان بستری شده و همچنین سابقه ایست قلبی داشته است. وی تاکنون تحت عمل جراحی قرار نگرفته است. رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در طی این دیدار پس از صحبت با دانش آموز، والدین حسین و مطلع شدن از وضعیتش هزینه عمل جراحی او را برعهده گرفت.

«مریم حیدری»، معلم این دانش آموز گفت: خوشبختانه تجهیزات به حد کافی هست و روند آموزش حسین خوب است. من مثل تایم مدرسه از ساعت 7:30 صبح تا 12 ظهر با وسایل کمک آموزشی به حسین درس می دهم. همچنین خسروی کاردرمان این دانش آموز در هفته دو روز و هر بار به مدت 40 دقیقه با حسین کار می کند.

مجید قدمی، معاون وزیر آموزش و پرورش پس از شنیدن حرف های معلم و کاردرمان این دانش آموز هزینه سفر به مشهد مقدس برای دانش آموز حسین استواریان به همراه مادر و معلمش را تقبل کرد. قدمی همچنین پرداخت هزینه های توانبخشی و کاردرمانی این دانش آموز را تا مبلغ زیر یک میلیون تومان تقبل کرد./ص


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1395/11/26 - 20:45
0
0
خدا انشاالله بحق ایام فاطمیه شفای عاجل نصیب این عزیز بشه...الهی آمین/ج
1395/11/26 - 17:40
0
3
ان شاالله خداوندبهشون شفادهد
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین