امروز: پنجشنبه 30 فروردين 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 دي 1395 - 13:57

اتحاد خبر: روستای زیبای تنگ فاریاب در ۱۸ کیلومتری مرکز بخش ارم و در ۶۶ کیلومتری مرکز شهرستان دشتستان و در کوه های گیسکان واقع شده است.

اتحاد خبر-قاسم پاکدل: تنگ فاریاب با جمعیتی برابر با ۲۴۰ نفر و ۶۲ خانوار از توابع بخش ارم شهرستان دشتستان در استان بوشهر می باشد.

بیشتر خانه های این روستا در دامنه کوه احداث شده اند و این چشم انداز روستا را زیباتر کرده است.
وجود چشمه های آب شیرین و گوارا، باغات مرکبات و نخلستان های زیبا، بوستان ها و کوه های پوشیده از درختان بنه کوهی، کلخنگ، بادام کوهی و انواع گیاهان دارویی و وجود چندین آسیاب قدیمی این روستا را به یکی از قطب های گردشگری استان تبدیل کرده است.
آسیاب ها و آب انبارهای قدیمی با قدمت چند صد ساله نشان از قدمت و رونق این روستا و استراتژیک بودن آن در تهیه آرد منطقه در سالیان بسیار دور دارد.
قرار گرفتن روستا در بین درختان و کوه های فراوان و وجود چشمه های زیبا در اطراف روستا باعث شده تا فاریاب به هدف گردشگری تبدیل شود. با کمی توجه بیشتر به این روستای زیبا، می توان صنعت گردشگری را در این منطقه توسعه داد.


عکاس: مجتبی مصدق


تصاویر خود را برای نشر در قسمت تصویر روز اتحاد خبر به شماره ۰۹۳۶۶۳۲۰۱۱۴ ارسال نمایید تا با نام شما در این پایگاه خبری نشر داده شود. مثل همیشه با نظرات سازنده خود ما را یاری کنید./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1395/10/22 - 18:41
0
0
درود و سپاس از توجه شما
شاد باشید
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین