امروز: يکشنبه 03 تير 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 دي 1395 - 10:10
برای نخستین بار در استان هرمزگان صورت گرفت

اتحاد خبر: معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ثبت رکورد بارگیری بزرگترین محموله قیر صادراتی به یک کشتی ۹هزار تنی برای نخستین بار در این استان خبر داد.

اتحاد خبر: محمدعلی اصل‌سعیدی پور اظهار داشت: کشتی" وی وِکا " (VIVEKA) به تناژ حدود 9 هزار تن، طول 125متر و آبخور 7.5 متر در اسکله 57 بندر خلیج فارس پهلو گرفت.
ششمین نمایشگاه بین المللی قیروآسفالت

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اصل‌سعیدی پور بیان‌داشت: عملیات بارگیری محموله قیر صادراتی به این کشتی در مدت دو روز با نرم عملیاتی مناسب به انجام رسید.

معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تأکید بر اینکه پهلوگیری این شناور 9 هزار تنی حمل قیر در بندر خلیج فارس برای نخستین بار صورت گرفت، بیان‌کرد: تا پیش از این، صادرات قیر توسط کشتی‌های با تناژ زیر 5 هزار تن در این بندر انجام می‌شد که با این اقدام یک رکورد در بزرگترین بندر تجاری کشور به ثبت رسید.

لازم به ذکر است، "بندر خلیج فارس" بخشی از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با کاربری عمدتاً نفتی و فرآورده های آن است که دهانه ورودی آن به عرض مفید 100 متر است و شناورهایی با ظرفیت حداکثر 12 هزار تن می‌توانند در حوضچه آن تردد کنند.

این بندر با اولویت جذب شرکت های سرمایه‌گذار که با هدف استفاده بیشتر از بازار سوخت رسانی در منطقه و بهره‌گیری از امکان بانکرینگ (سوخت‌رسانی)، صادرات، ترانزیت و سوآپ فرآورده های نفتی و پتروشیمی به کشورهای همسایه ایجاد شده و از سال 83 مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بندر خلیج فارس از 320 هکتار وسعت و مخازنی به ظرفیت 330 هزار متر مکعب  در حال حاضر بهره‌مند است که 9 پست اسکله به طول بیش از 1200 متر به عمق متوسط 7.5 متر در آن وجود دارد.

در پسکرانه این بندر، زمین‌هایی به وسعت بیش از 40 هکتار به منظور ایجاد مخازنی با حجم افزون بر یک میلیون و 500 هزار متر مکعب و احداث یک پالایشگاه کوچک در آینده، در حال آماده‌سازی و بهره‌برداری است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین