امروز: دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 خرداد 1395 - 18:21
نشست اعضای شورای اسلامی شهر برازجان با فرمانده و مدیران انتظامی دشتستان

اتحاد خبر: نشست اعضای شورای اسلامی شهر برازجان با فرمانده و مدیران انتظامی دشتستان قبل از ظهر یکشنبه 16 خرداد ماه در دفتر شورای شهر برگزار شد.  فرمانده ی انتظامی شهرستان دشتستان در این نشست گفت: وظیفه ی نیروی انتظامی برقراری نظم و امنیت هماهنگ با عرف جامعه است. باید با یک رویکرد متفاوت با مردم برخورد بشود، مدیران ما هر یک در...

اتحاد خبر -زهره عرب: نشست اعضای شورای اسلامی شهر برازجان با فرمانده و مدیران انتظامی دشتستان قبل از ظهر یکشنبه 16 خرداد ماه در دفتر شورای شهر برگزار شد.

وظیفه ی نیروی انتظامی برقراری نظم و امنیت هماهنگ با عرف جامعه است

فرمانده ی انتظامی شهرستان دشتستان در این نشست ضمن تسلیت ایام ارتحال امام راحل (ره) و تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان با اشاره به انتقادات و پیشنهاداتی که اعضای شورای شهر مطرح کردند گفت: اگر نیاز به تغییر داریم باید تغییر انجام بدهیم و در صورت نیاز به ارتقاء باید ارتقاء صورت بگیرد.

سرهنگ رضوی افزود: وظیفه ی نیروی انتظامی برقراری نظم و امنیت هماهنگ با عرف جامعه است. باید با یک رویکرد متفاوت با مردم برخورد بشود، مدیران ما هر یک در حوزه ی کاری خود متخصص هستند. 

وی در پاسخ به پیشنهاد رییس شورای شهر برازجان گفت: بحث پلیس محله اجرایی نمیشود چون قانون به ما این اجازه را نمی دهد. ما یک مبحث پلیس محله محور داریم که از معتمدین محلی جهت برقراری نظم و ارتقای امنیت استفاده می شود و خود نیروی انتظامی در محل حضور ندارد.

فرمانده ی نیروی انتظامی در ادامه گفت: تعداد دوربین های سطح شهر که در جهت برقراری امنیت و بالا بردن سطح آن باید بیشتر بشود. مبارزه با مواد مخدر و پیگیری توزیع آن در سطح شهر و نقاط مختلف، جذب پلیس افتخاری و همراه کردن آنها با خود که این کار را انجام داده ایم. اما نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند جلوی تخلفات را بگیرد.

رضوی اظهار کرد: قلیان فروشی ها زیاد شده است که اصناف باید در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشند. برخورد خوب و اعمال قانون همزمان انجام بشود تا مانع از بروز بدبینی بشود. با ساخت و سازهای غیرمجاز به شدت برخورد می شود، کلاس های آموزشی همه روزه در مقرها برگزار می شود و فرمانده ها نیروهای زیرمجموعه خود را توجیه می کنند تا حقوق شهروندی ضایع نشود. 


باید از ابتدای کار پیشگیری را در برنامه قرار بدهیم

سرهنگ رضوی همچنین در مورد ایستگاه های انتظامی گفت: در حال حاضر چهار ایستگاه انتظامی در سطح شهر داریم که این ایستگاه ها و نیروهای مستقر در آن مطالبات مردمی را انجام می دهند و واحدهای گشتی نیز در آن نزدیکی آماده باش هستند.

ما از ابتدای کار می خواهیم پیشگیری را در برنامه قرار بدهیم هر چند به موازات کشف نیز انجام میدهیم ولی پیشگیری باعث میشود تا در باب کشف نیز نتیجه ی بهتری بگیریم. در بحث امنیت محله محور نیز با کمک شورا و معتمدین محل می توانیم این موضوع را ساماندهی و امنیت و آرامش شهر را تضمین کنیم.

 

ورودی های شهر و سد معبرها اصلاح شود

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان دشتستان نیز در مورد ورودی های شهر برازجان گفت: در خیابان پاسداران (ورودی از بوشهر) نمایشگاه ها باید جابجا شده و به منطقه خاصی انتقال پیدا کنند تا باعث سد معبر نشوند. همچنین در ورودی از سمت شیراز و خیابان جمهوری اسلامی صنوف آلاینده و تعمیرکاران نیز به مکان مناسب تری انتقال پیدا کنند.

سرهنگ موسیوند در خصوص روزه خواری در ماه مبارک رمضان نیز گفت: موضوع روزه خواری خصوصاً در داخل وسایل نقلیه را به طور ویژه در دستور کار قرار داده ایم و با روزه خواران برخورد قانونی خواهد شد.

موسیوند موارد دیگری را نیز برشمرد که اهم آنها به این قرار است: ایجاد بازارچه محلی جهت جلوگیری از شلوغی بازار اصلی شهر، مقابله با بدحجابی در سطح شهر، تمرکز کلیه گاراژهای سطح شهر در ترمینال اصلی، هوشمند کردن تقاطع ها، ساماندهی معابر، احداث پاسگاه های ترافیکی در سطح شهر، جمع آوری متکدیان سطح شهر و خصوصاً سر چهارراه ها، جمع آوری سگ های ولگرد و حیوانات اهلی که موجب برهم زدن امنیت شهر و زشت کردن چهره ی شهر میشود. بحث سرویس مدارس و امنیت آنها با همکاری شهرداری، موضوع موتورسواران و ایمنی آنها، که در این زمینه ورود دانش آموزان با موتور به مدارس ممنوع اعلام شده است.

توسعه امنیت انتظامی با توجه به رشد جمعیت شهری

مرتضی نیکجو؛ رئیس شورای اسلامی شهر برازجان نیز در ابتدای این نشست گفت: در هر محل یک مامور در قالب ماموریت یک ساله فعالیت ها و رفت و آمدها را رصد نماید. در راستای توسعه امنیت انتظامی با توجه به افزایش جمعیت شهری و رشد آن پاسگاه ها را افزایش داده و یا ایستگاه احداث کنیم. همچنین تشکیل شورای محلی را در دست اجرا داریم که امیدواریم هر کدام از پرسنل نیروی انتظامی نیز بعنوان نماینده این نهاد در این زمینه با ما همکاری نمایند. ایستگاه های رفت و آمد بین شهری در برازجان به ارم دالکی و غیره... در یک مکان متمرکز و ساماندهی شود.

برخورد بد با متخلفین از لحاظ فرهنگی به جامعه ی ما صدمه میزند

اسماعیل ناخایی نائب رئیس شورای شهر برازجان نیز موارد زیر را خواستار شد:

- ایجاد ایستگاه یا کیوسک های تک نفره یا دو نفره جهت جلوگیری از مزاحمت و حضور افراد ناباب در مناطق مختلف شهر.

- نوع برخورد با راکبین موتورسیکلت باید بهتر از این باشد. نوع دستگیری این افراد از لحاظ فرهنگی به جامعه ی ما صدمه میزند. چون نوع برخورد بی شک در تربیت افراد و نوع استفاده ی آنها از موتور تاثیر دارد.

 

نسبت به فروشندگان مواد افیونی برخورد قاطع انجام بشود

هادی کفاش؛ رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر برازجان گفت: به عنوان عضوی از شورا وظیفه خود میدانم که مواردی را از حیث تعامل و به عنوان نماینده مردم انعکاس و انتقال بدهم.

در اواخر کار شورای سابق طرحی مبنی بر تخریب ساختمان کلانتری 12 صادر شد. با توجه به اینکه این کلانتری در مسیر گذر مردم قرار دارد و قسمت زیادی از آن در مسیر است رای به تخریب آن صادر شده بود اما متاسفانه این موضوع کارشناسی نشده است. طی مذاکرات با فرمانده ی نیروی انتظامی قرار شد مکانی جهت احداث ساختمان جدید انتخاب و کار احداث آن انجام بشود. اگر ساختمان کلانتری عقب نشینی کند ترافیک آن قسمت روان میشود و چهره شهر سامان می یابد. امیدواریم این موضوع که رسیدگی به آن بسیار طولانی شده است رسیدگی شود.

کفاش همچنین این موارد را جهت پیگیری برشمرد:

-مقابله با فروشندگان مواد افیونی که در بعضی از مناطق شهر خیلی زیاد شده است و باید نسبت به این موضوع برخورد قاطع انجام بشود. 

- مقابله با پدیده بدحجابی در جهت به وجود آوردن یک محیط امن از لحاظ روانی در دشتستان.

- با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم مقابله با روزه خواری انجام بشود.

 

در بحث اجرای قانون جایگاه نیروی انتظامی جایگاه بالایی است

محمدتقی گرمسیری؛ رئیس کمیسیون اداری شورای شهر برازجان گفت : در بحث اجرای قانون جایگاه نیروی انتظامی جایگاه بالایی است و مکمل قوه مقننه و قوه قضائیه هستند. شورا به عنوان یک پارلمان محلی نیروی انتظامی را مکمل خود میداند و باید با هماهنگی هم و در جهت اجرای اهداف پیش برویم .

- در مورد موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده ی شهر که این ساخت و سازها نیاز به مجوز داردند و هرگونه ساخت و ساز درون محدوده ی شهری باید مورد پیگیری قرار بگیرد و انتظار داریم در زمینه پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز اقدام و همکاری بشود. 

- دستفروش ها که از معضلات شهر هستند و در راهرو تنگ بازار وجود دستفروش ها و بساط هایی که سد معبر میشوند باید جمع آوری شود. 

- نیروی انتظامی در گذشته جهت همکاری با ما و انجام امور تقاضای هزینه می کردند با وجود اینکه بیشتر بار کاری بر دوش اعضای شورا و شهرداری بوده است و در عمل کاری انجام نمی دادند. 

برخورد نامناسب ماموران با مردم باعث نادیده گرفته شدن زحمات نیروی انتظامی است

مرتضی قدوسی؛ رئیس کمیسیون علمی و پژوهشی شورای شهر برازجان گفت: برخورد نامناسب ماموران نیروی انتظامی با مردم باعث می شود که زحمات این قشر نادیده گرفته شود. انتظار داریم در این زمینه آموزش هایی صورت بگیرد تا این برخوردها بهتر شود.  

- موضوع کلانتری 11 واقع در کوی آیت که مشکل سد معبر را در کوچه برای همسایگان به وجود آورده است. انتظار داریم در تعاملات بیشتر بین شورای شهر و نیروی انتظامی این مشکلات مرتفع بشود.

 

نیروی انتظامی در زمینه جمع آوری متکدیان دوره گرد همکاری کند

سعید اسماعیلی؛ رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای شهر برازجان گفت: جمع آوری متکدیان دوره گرد که برنامه های تدوین شده را در این خصوص به شهرداری داده ایم و امیدواریم نیروی انتظامی نیز در اجرای این برنامه ها با ما همکاری نماید.

 

مدیریت تجمع کارگران غیربومی در میدان شهید چمران

قیصر ترک زاده؛ رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر برازجان گفت: میدان شهید چمران و تجمع کارگران غیربومی در این مکان که چهره شهر را زشت کرده است و باید مدیریت شود.

وی همچنین خواستار جمع آوری کاروان های شادی جوانان موتورسوار پس از پیروزی تیم های ورزشی از مسیرهای اصلی مثل خیابان بیمارستان و هدایت آنها به مناطق دیگر شد.

 

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1395/07/25 - 13:19
0
0
دررود بر پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی و بخصوص فرماندهی محترم آن سرهنگ سید جواد رضوی .
1395/03/19 - 08:26
1
1
عامو طعنه زدما شما هم با این سطح ....منفی میدین
1395/03/18 - 14:44
0
1
به عنوان یک شهروند از شهرداری ، شورای شهروپلیس راهور انتظار می رود تا نسبت به نصب تابلوی محل دورزدن در بریدگی بلوارها که فقدان آن به شدت مشهوداست اقدام فرمایند. بویژه هنگامی که به سبب عدم وجود تابلوی مذکور بخصوص درشب راننده گاهابه یکباره متوجه دوربرگردان شده و سریعا اقدام به ترمزگرفتن ودورزدن می نمایداین نقیصه بیشترنمایان می شود.
1395/03/18 - 07:25
0
1
شورا وشهرداری ونیروی انتظامی با افراد متخلفی که احشام خود را در شهر رها میکنند نظیر بلوار پاسداران که چهره بسیار زشتی به این قسمت مهم در ورودی شهر داده سریعا رسیدگی کنند واحشام آنها را تحویل کشتارگاه ها دهند تا دیگر کسی جرأت این کارها را نداشته باشند./ص
1395/03/17 - 12:04
0
2
نظرات خوبی مطرح شد : اما یک اصل کلی مورد توجه قرار نگرفت وآن عبور موتورسیکلت سواران از چراغ قزمز می باشد :آن راننده که چراغ سبز در جلودارد به معنای عبور آزاد است ، اما راننده موتور سیکلت با سرعت 70 کیلومتر موقع چراغ قرمز عبور می کند وپلیس هم ایستاده حتی یک اخظار هم به او نمی کند که چرا از چراغ قرمز عبور کرده است واین اقدام باعث بی نظمی و تصادف می شود که متاسفانه هیچ توجهی به این نقض قانون نمی شود !!!! موضوع دوم عبور ازسمت راست می باشد که اتومبیل باخیال راحت سمت راست را بسته است وپلیس هم نگاه می کند وبه راننده اتومبیل اعلام نمی کند که چرا سمت راست را بسته است ومانع عبور دیگران شده است !!!! با توجه به اینکه در شهرهای دیگر کشور کمتر چنین مواردی دیده می شود /ص
1395/03/17 - 08:22
2
2
آغا والله یکی به شورا بگو یه چند تا درخت هم اخر شریعتی مونده چرا قطعش نمیکنن چه وضعیه آخر.مسئولین رسیدگی کنن/ص
1395/03/16 - 23:46
0
2
باسلام، خواهشمنداست نسبت به جابجایی میوه فروشان سیاری که وانت های خودراخیلی عادی وباطیب خاطروبدون هیچگونه برخورد وتذکری ازجانب سدمعبر شهرداری ونیروی محترم انتظامی درمحل پیچ سه راهی بلوارآزادی به خیابان جنب جایگاهCNG مستقر وتاحدزیاد وبه شکلی خطرآفر ین ، بیش ازحدقانونی واردحریم خیابان شده وچهره نامطلوبی به شهرداده انداقدام مقتضی صورت پذیرد. باتشکر/ص
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین