امروز: سه شنبه 26 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 09 خرداد 1395 - 07:30
نگرخواهی از فعالان سیاسی و مدنی به مناسبت آغاز به کار مجلس دهم (8)

اتحاد خبر-مهدی پایدار: اگر متهم به بدبینی نشوم در چهار سال گذشته اصلاً عملکردی از نمایندگان استان دیده نشده است که بتوان درباره آن صحبت کرد. عدم استفاده از پایتخت انرژی ایران از مهم ترین کم کاری نمایندگان استان می باشد. با این حجم وسیع ثروت نه تنها مشکلی از جوانان استان حل نمی شود بلکه به عینه مشاهده می کنیم که بومی سازی شهرهای...

مجلس نهم حافظ بی چون و چرای منافع دولت قبلی بود/ نمایندگان جدید روی ریل نمایندگی حرکت کنند

اتحاد خبر: دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 8 خرداد آغاز به کار خواهد کرد. ریاست مجلس نهم را علی لاریجانی بر عهده داشت و چهار نماینده استان بوشهر در این مجلس عبارت بودند از آقایان: سید محمد مهدی پورفاطمی. عبدالکریم جمیری. سید مهدی موسوی نژاد و موسی احمدی. مجلس اصولگرای نهم با فراز و فرودهای بسیاری همراه بود از جولان جبهه پایداری و تندروها تا اقلیت کم تاثیر اصلاح طلبان. اما اراده مردم در انتخابات 7 اسفندماه باعث تغییر بیش از 200 نماینده مجلس گردید. به دنبال خانه تکانی مجلس توسط مردم، افکار عمومی انتظار تغییرات مشهود و تاثیر گذاری در قوه مقننه دارند. به همین مناسبت (پایان مجلس نهم و آغاز به کار مجلس دهم) اتحاد خبر نظر تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی را در قالب چهار سئوال زیر جویا شده است:

1. مهمترین نقد شما به مجلس نهم چیست؟
2. عملکرد نمایندگان استان بوشهر در مجلس نهم را چگونه ارزیابی میکنید.
3. به نظر شما اولویت مجلس دهم چه باید باشد؟
4. پیشنهاد شما برای نمایندگان جدید استان در مجلس دهم چیست؟

 

مهدی پایدار*

1. مجلس نهم یک مجلس یکدست اصولگرا بود که بعد از رد صلاحیت های عمده و تبلیغات مسموم رسانه به رقیب مقابل پا به میدان گذاشت و حافظ بی چون و چرای منافع دولت قبلی بود (لازم به توضیح است در بین همین اصولگرایان کسانی بودند که جلوی زیاده خواهی دولت را گرفتند) و در این دولت در بیشتر مواقع چوب لای چرخ دولت تدبیر و امید گذاشتند.


2. اگر متهم به بدبینی نشوم در چهار سال گذشته اصلاً عملکردی از نمایندگان استان دیده نشده است که بتوان درباره آن صحبت کرد. عدم استفاده از پایتخت انرژی ایران از مهم ترین کم کاری نمایندگان استان می باشد. با این حجم وسیع ثروت نه تنها مشکلی از جوانان استان حل نمیشود بلکه به عینه مشاهده می کنیم که بومی سازی شهرهای اطراف در خواب غفلت نمایندگان براحتی در حال گسترش است.


3. در سالی که مقام معظم رهبری دغدغه اقتصاد مقاومتی و همدلی و همزبانی را در دستور کار خود قرار داده است بهتر است که مجلس با تفکر بازتر نسبت به گذشته به دولت نزدیک شده و طرح های مصوب خود را در جهت شعار گفته شده قرار دهد. عدم تندروی در مسائل حساس ملی و بین المللی و به حاشیه کشاندن مجلس توسط نمایندگان قطعاً باعث خواهد شد به وظایف خطیر نمایندگی بهتر پرداخته شود.


4. و اما نمایندگان محترم استان. همه مردم نسبت به وظایف نمایندگی آشنایی کامل دارند. خواهش و درخواست مردم حرکت روی ریل نمایندگی است. نماینده مجلس شغل اجرایی ندارد ولی میتواند همسو و همراه با نماینده عالی دولت کمک حال بزرگی برای آبادانی حوزه انتخابیه خود باشد. مباد بدلیل همسو نبودن حزبی با عوامل اجرایی دولت مرتباً حرکت عظیم مردمی در راستای خدمت را کند و از حرکت بازبدارند. توجه ویژه به ظرفیت های اقتصادی استان باعث خواهد شد مشکلات فراوان شخصی و معیشتی مردم حل و فصل شود.

 

به امید موفقیت برای نمایندگان محترم استان


*فعال مدنیکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1-کار حزبی و جناحی همین است. یعنی بکوش تا همراه رفیق خود و علیه رقیبت باشی. دموکراسی وارداتی و مرسوم هم که خیلی ها از آن دم می زنند، جلب آراء مردم به هرقیمتی را به طور غیرمستقیم تجویز می کند. مگر جناح و احزاب غیراصولگراروش دیگری دارند؟
2-ای کاش نمایندگی مجلس و پست وزارت (بخوانیدقوه مقننه ومجریه) باهم ادغام می شدند تا مردم و فعالان مدنی ما تکلیفشان با قانونگذاری و اجرای قانون روشن شود. خدارحم کند به نمایندگانی که در زمان انتخابات تا حداسطوره و نابغه بالابرده می شوند و در پایان مسئولیتشان جرئت بازگشت به زادگاهشان راهم ندارند!
3- آخرش نفهمیدیم تندروی چیست و تندروکیست. اما در تمامی آثار و نوشته های فعالان سیاسی و مدنی یک مطلب دستگیرمان شد، آن هم این است که فقط ما(یعنی حزب و جناح ما) معتدل هستیم و دیگران (یعنی رقیب و مخالفانمان) تندرو هستند!./ج
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین