امروز: يکشنبه 07 خرداد 1402
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 27 ارديبهشت 1395 - 10:34
نگرخواهی اتحاد خبر به مناسبت 27 اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی

اتحاد خبر: 27 اردیبهشت (۱۷ ماه مه) هر سال براساس مصوبه‌ مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی انتخاب شده است و هر سال محورها و شعارهایی را برای اجرای سیاست ‌ها و توسعه‌ اهداف ارتباطی در سطح جهان مطرح می ‌كند. در ایران نیز روز ۲۷ اردیبهشت‌ ماه كه پیش از این روز جهانی ارتباطات نام داشت، به روز ارتباطات و روابط عمومی ....

اتحاد خبر-زهره عرب: 27 اردیبهشت (۱۷ ماه مه) هر سال براساس مصوبه‌ مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی انتخاب شده است و هر سال محورها و شعارهایی را برای اجرای سیاست ‌ها و توسعه‌ اهداف ارتباطی در سطح جهان مطرح می ‌كند.  در ایران نیز روز ۲۷ اردیبهشت‌ ماه كه پیش از این روز جهانی ارتباطات نام داشت، به روز ارتباطات و روابط عمومی تغییر نام یافته است و این مناسبت به فهرست مناسبت‌ های كشور افزوده شده و در تقویم رسمی‌ درج گرديد. 

امروزه‌ ارتباطات‌ نقش‌ بسیار مهمی‌ در پیشبرد اهداف‌ یک سازمان‌ ایفاء می‌ كند و بهبود كیفی‌ و كمی‌ فعالیت های‌ سازمان‌ و افزایش‌ بهره‌ وری‌ از امكانات‌ و نیروی‌ انسانی‌ در سایه ‌انعكاس‌ هر چه‌ بهتر فعالیت ها و مصوبات‌ سازمان‌ به‌ جامعه‌ و بهره‌ گیری‌ از امكانات‌ و قابلیت های‌ اجتماع‌ و مشاركت‌ عمومی‌ افراد آن‌ می‌ باشد. در این‌ راستا روابط‌ عمومی‌ كه‌ حلقه‌ ارتباط‌ سازمان ها با جامعه‌ هستند می‌ توانند نقشی‌ بسیار اساسی‌ را پذیرا شوند و بطور كلی‌ هر چه‌ این‌ ارتباط‌ با مردم‌ و جامعه‌ گسترده‌ تر و مفید تر صورت‌ پذیرد به‌ همان‌ اندازه‌ سازمان‌ یا مؤسسه‌ در رسیدن‌ به‌ اهداف‌ و آرمان های‌ خود موفق‌ تر خواهد بود. در دنیای‌ امروز كه‌ مردم‌ در كلیه‌ صحنه‌ های‌ جامعه‌ حضور فعال‌ دارند و افكار عمومی ‌در تصمیم‌ گیری های‌ دست‌ اندركاران‌ نقش‌ اساسی‌ دارد و هیچ‌ برنامه‌ و فعالیتی‌ بدون‌ مشاركت‌ و حضور مردم‌ به‌ خوبی‌ اجرا نمی‌ گردد بدین‌ جهت‌ شناخت‌ افكار عمومی‌ و ارزیابی‌ آن‌ یكی‌ از نیازهای‌ اساسی‌ تمام‌ دولت ها و سازمان هاست.

 

از آنجا كه‌ روابط‌ عمومی‌ سازمانی‌ نوپاست‌ و اكثر افراد با وظایف‌ و اهداف‌ آن‌ آشنا نیستند اتحاد خبر و اتحاد جنوب روز ارتباطات و روابط عمومی را فرصت ارزشمند و مغتنمی برای بیان ‏ارزش ها، حساسیت ها و منزلت روابط عمومی دانسته تا با بیان آنها تاثیرگذاری و اهمیت این نهاد را برای اعضای جامعه تبیین ‏نماید. به این مناسبت به سراغ چند تن از مدیران فعال عرصه روابط عمومی رفته و سوالات زیر را مطرح کردیم. در این‌ نوشتار ‌برآنیم‌ تا با زبان‌ ساده‌ شما را با روابط‌ عمومی‌ و نقش‌ آن‌ در ارتباطات‌ سازمانی‌ آشنا سازیم‌.

 

سوالات مطرح شده به شرح زیر می باشد:

1- نقش روابط عمومی در ادارات و نهادها چیست؟

2- مهم ترین چالش کاری شما چیست؟

3- روابط عمومی در پیشبرد اهداف یک سازمان چه نقشی دارد؟

 

فاطمه رستمیان - روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر 

1- روابط عمومی مانند یک آیینه تمام نمایی است که می تواند تمام فعالیت های یک سازمان را نشان دهد. روابط عمومی کانال ارتباطی سازمان و مخاطبین و انتقال دهنده نظرات و پیشنهادات و انتقادات مخاطبین به سازمان است.  

2- مهم ترین چالش کاری عدم اختصاص بودجه و اعتبار برای روابط عمومی و همچنین کمبود نیروی انسانی لازم در بخش روابط عمومی است. یکی از مشکلات روابط عمومی روزمرگی و درگیر بودن آن با کارهای عادی و جاری است این امر باعث میشود روابط عمومی از برنامه ریزی کلان و استراتژیک غافل شود. 

3- جایگاه و نقش یک روابط عمومی کار آمد در توسعه هر سازمان به اهداف و شرح وظایف خاص آن سازمان بستگی دارد. روابط عمومی به عنوان رکن اساسی نظام ارتباطی و اطلاع رسانی نقش تعیین کننده ای در افزایش آگاهی های آحاد جامعه، فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی بر عهده دارد. 

 

ايوب بنوی - رئيس روابط عمومی سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس

1- 27 ارديبهشت ماه را روز ارتباطات و روابط عمومي ناميده اند، شايد اختصاص روزي در سطح ملي در كشور ما همزمان با جهان به روابط عمومي ها نشان از اهميت بالای موضوع باشد. با توجه به گستردگي فضاهاي تبليغاتي و اطلاع رساني و حوزه هاي كاري نقش روابط عمومي ها در عصر كنوني به عنوان يک سازمان پيچيده نقشي بي بديل است و اين روابط عمومي هاي سازمان ها و ارگان ها هستند كه مي توانند با مديريت و توانمندي خود فضا و عرصه را براي براي تلاش و معرفي بهتر و مطلوب تر خدمات و دستاوردهاي دولت ها، ‌ارگان ها و سازمان ها مهيا سازند. 

2- منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، كه در كشور و عرصه بين الملل به عنوان پايتخت انرژي ايران اسلامي شناخته مي شود با توجه به حجم كار و حضور نيروهاي متعدد كار و ده ها شركت معتبر داخلي و خارجي فعال در عرصه هاي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي و صنايع وابسته يكي از مهمترين مناطق كشور محسوب ميشود كه با توجه به آنچه گفته شد نقش روابط عمومي ها در معرفي و انعكاس عملكردها، دستاوردها و پيشرفت هاي صورت گرفته در اين منطقه بسيار حائز اهميت است  .

3- راه اندازي راديو پارس و توسعه به عنوان نخستين رسانه شنيداري پايتخت انرژي كشور و پخش اين برنامه از صداي استاني مركز بوشهر و برخي استان هاي جنوب كشور در كنار حضور گسترده در شبكه های مجازي و اجتماعي به عنوان يكي از پتانسيل هاي موجود و حضور فعالانه در رسانه هاي مكتوب ملي و استاني، خبرگزاري های و پايگاه هاي خبری ملی، استاني و محلی، حمايت از رسانه ها و خبرنگاران بومي و منطقه اي (برگزاري نخستين جشنواره رسانه پارس جنوبي خود گواه اين نكته است) و... از مهمترين تلاش هاي صورت گرفته در روابط عمومي منطقه ويژه پارس در راستاي انعكاس دستاوردهاي فرزندان ايران اسلامي در پايتخت انرژي كشور طي يكسال گذشته بوده است كه بعضاَ‌ با توجه بالاي مخاطبان همراه بوده است. 

بدون شک همراهي هاي اصحاب رسانه و جرايد استان و كشور با مديران روابط عمومي در سطح منطقه ويژه پارس طي يكسال گذشته غيرقابل انكار بوده است و در اين مدت اين رسانه ها بوده اند كه با كمک روابط عمومي ها توانسته اند فضا را بگونه اي مهيا سازند كه در دوران پسابرجام شرايط را براي حضور سرمايه گذاران و صاحبان صنايع شناخته شده ي ملي و بين المللي در استان بوشهر و منطقه ويژه پارس مهيا سازند كه اين تلاش ها و همراهي ها جاي تقدير دارد .

 

ابراهیم فولادی - روابط عمومی هلال احمر استان بوشهر
1- روابط عمومي ، نقش بسيار مؤثری در بهبود وضعيت سازمان ها و ايجاد تعامل بين مجموعه اي و برون سازماني دارد. مسئول روابط عمومي در هر دستگاه و سازمان دولتي و خصوصي، بايستي واجد يک سري خصوصيات و روش هاي كارآمد در اداره امور و انجام وظائف شغلي باشد تا بتواند زمینه ساز پيشرفت كاري در ادارات و سازمان ها گردد.
2- روابط عمومي بايستي به گونه اي برنامه ريزي شود كه در درجه ي نخست در هر سازماني، نسبت به تثبيت و تقويت جايگاه روابط عمومي اقدام گردد. در مراتب بعدي، تدوين ساختار و اساسنامه روابط عمومي، در نظر گرفتن نيروهاي كافي براي انجام وظائف مربوطه و مجهز شدن به ابزارهاي نوين ارتباطي مورد توجه قرار گيرد تا روابط عمومي بتواند از عهده ي مسائل گسترده دنياي معاصر برآيد و راهنماي خوبي براي مجموعه كاري و مخاطبان گردد.
3- روابط عمومی بايد خيلي هدفمند، منظم و قاعده مند باشد تا بتواند در راستای انجام وظايف، موفقيت حاصل نمايد. روابط عمومی و اطلاع رسانی به عنوان عنصر قوی در ارزیابی و تقویت برنامه‌ ها و پیشبرد اهداف سازمان‌ ها و نهادها تلقی می شود.
 
حسن شجاعی - روابط عمومی جهاد کشاورزی استان بوشهر
با سلام خدمت شما اصحاب رسانه و شهروندان محترم. همچنین تشکر میکنم که زحمت می کشید و مهمترین کار را که اطلاع رسانی و آگاهی عمومی است انجام می دهید و به شهروندان محترم خدمت می کنید. کار شما یک کار آگاهی بخشی و آموزشی است و کار آموزشی و آگاه کردن مردم یقینا از نان شب واجب تر است. چرا که رفاه عمومی در پرتو دانش، آگاهی و فرهیختگی  است.
1-روابط عمومی به معنی کوشش برای ایجاد تفاهم و کسب همکاری مخاطب یا مخاطبین می باشد که در این راستا چه در مقام فرد چه در مقام سازمان باید در انجام روابط عمومی از هیچ کوششی در جهت همکاری و کمک به مخاطب دریغ نکرد و همچنین تلاش زیادی در ارائه تصویر مطلوب از خود یا سازمان خود باید انجام گیرد. بدون داشتن روابط عمومی درست و مناسب که از جمیع جهات باید صورت گیرد، چه در مقام فرد و چه در جایگاه سازمانی موفقیت به دست نمی آید.
2- گرچه در سوارکاری سوارکار اصل است. اما مرکب خوب نیز بسیار مهم است. لذا روابط عمومی ها باید از حیث ساختار و قوانین، وظایف، اختیارات، پست ها، شرح وظایف، عناوین مناسب و میزان آموزش مناسب هر پست در هر سال و همچنین امکانات تخصصی و عمومی و اعتبارات لازم بازنگری قرار گرفته و دستورالعمل مشخص و  روشنی داشته باشند. لذا مواردی را که در این بند اشاره نمودم آن ها را از چالش های روابط عمومی می دانم.
3- نظر به مطالعات و تجربه شخصی و سازمانی که حقیر در این راستا دارم، روابط عمومی بعد از برنامه ریزی مهمترین رکن سازمان می باشد که مدیر ارشد و سایر مدیران سازمان می توانند از طریق آن و به واسطه آن امور پیش بینی شده و برنامه ریزی شده و نشده را از طریق آن و با توسل آن محقق سازند. روابط عمومی می تواند مدیر ارشد و سایر مدیران سازمان را از موقعیت مدیر به موقعیت رهبر ارتقا دهد. سازمان های امروزی برای تحقق خواسته های خود نیاز به رهبر دارند تا مدیر. روابط عمومی چشم و گوش سازمان است. اهمیت چشم و گوش در یک سازمان اجتماعی همان اهمیتی را دارد که در یک سازمان انسانی دارد. مدیر ارشد و سایر مدیران سازمانی با تشخیص اهمیت روابط عمومی می توانند از هشتاد درصد زیان ها و خسارت هایی که سازمان را تهدید می کند جلوگیری نمایند.

 

علی نامی نظری - روابط عمومی شهرداری وحدتیه

1- در ابتدا 27 اردیبهشت روز روابط عمومی و اطلاع رسانی را به تلاشگران این عرصه تبریک عرض میکنم. عرصه فعالیت و حوزه نفوذ روابط عمومی بسیار گسترده و وسیع است. با توجه به نیاز انسان ها و مخاطبین و همشهریان به اطلاعات و آگاهی از رویدادها، نحوه عملکردها، وجود ظرفیت ها و قابلیت های موجود، میزان بهره گیری و بهره مندی از استعدادها و نحوه عملکرد مدیریت ها در سطوح مختلف سازمان و..... همچنین آگاهی بخشی، فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ شهروندی در کنار رشد و توسعه اجتماعی، پاسخگویی، بهره گیری و استفاده مطلوب از نظریات و آراء و انتقادات شهروندان در جهت توسعه سازمانی و رشد و توسعه پایدار جامعه و... میطلبد که نهادی به نام روابط عمومی در هر سازمان و اداره ای جهت برقراری ارتباط و ایجاد پلی میان شهروندان و جامعه شهروندی و سیستم مدیریتی در هر سطح ایجاد گردد. در واقع وجود روابط عمومی و بهره گیری و توانمندسازی این عرصه به نوعی احترام به شهروندان و تکریم افکار عمومی و پاسخگویی به دیدگاه ها و ذهن های مخاطبین و جامعه عمومی شهروندی می باشد. روابط عمومی عرصه خدمت بی منت و تلاش و همت مضاعف و همدلی و همزبانی  است.   

 2- مهم ترین و اساسی ترین چالش موجود در این عرصه به نظر من قدرت و توان و میزان عمل مادر تکریم و نحوه پاسخگویی همچنین موفقیت در جلب نظر و رضایت مندی عمومی است. مردم صاحبان اصلی نظام و ولی نعمتان مدیران و صاحب منصبان هستند لذا بسیار باید کوشید تا با ارایه اطلاعات صحیح و واقعی به دور از مسایل روزمره و عدم جانبداری ناصواب از نظام مدیریتی سازمان مربوطه و فقط و فقط با بهره گیری از اطلاعات و داشته های صحیح افکار عمومی را در جهت اقناع و نهایتا جلب رضایتمندی آنها هدایت نماییم. مهم ترین چالش همین رضایتمندی عمومی و طالب حق و حقیقت بودن است. یکی دیگر از چالش ها که در همین راستاست ایجاد وحدت همدلی و اعتماد متقابل میان سیستم مدیریتی با نهاد روابط عمومی و سپس جلب اعتماد عمومی به سیستم مدیریتی سازمان است.
3- روابط عمومی به عنوان یک نهاد اطلاع رسان که مستقیما با افکار مردمی و سیستم مدیریتی در ارتباط است میتواند به عنوان زبان گویای سیستم و اداره و گوش شنوا و جایگاه درد و دل مردم باشد. روابط عمومی فعال میتواند از تکثر آراء، ایجاد دموکراسی در تصمیمات، بروز و ظهور عقاید و نظریات و افکار عمومی، افزایش مشارکت و مساعدت عمومی در عرصه توسعه و پیشرفت شهر یا سازمان مربوطه و نهایتا جلب رضایتمندی عمومی از نظام اسلامی مثمرثمر و فعالیت نماید. نقش روابط عمومی نقش فرهنگی و آگاهی بخشی و پاسخ به ذهن های پرسشگر مخاطبین است. امید است بتوانیم بصورت صحیح و استفاده ازمبانی اسلام و تلاش و کوشش و با همکاری و همراهی مسولین در راستای نیل به اهداف مقدس نظام اسلامی که خدمات رسانی به مردم و جلب رضایتمندی عمومی است طی طریق نماییم.
محسن صادقی آزاد - روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیلم  
1- روابط عمومی با توجه به این عنوان زیبایی که دارد نشان از ایجاد روابطی هست که شاید هر فردی قادر به برقراری آن نباشد و یا توانایی آن را به خوبی نداشته باشد.
امروزه جامعه ما با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی روز، دنیای جدیدی از ارتباطات را پذیرفته است.
به نظر بنده امروزه سازمان، نهاد، اداره و مجموعه ای می تواند موفق باشد که برای روابط عمومی خود جایگاه مخصوصی را قرار بدهد.
روابط عمومی قلب تپنده، گوش شنوا و چشم بینای یک سیستم می باشد. یک سیستم زمانی زنده است که روابط عمومیش زنده باشد.2- روابط عمومی همانطور که مشخص است یک پل ارتباطی بین مسئولین و مردم است و نباید بله قربان گوی مدیر باشد.
یکی از چالش ها در زمینه روابط عمومی، انتظارات مدیران از روابط عمومی هاست.
یک روابط عمومی باید هم مشکلات مردم را به صورت شفاف و با صداقت به سمع و نظر مدیر برساند و هم عملکرد سازمان را انتقال بدهد.
چالشی که همواره برخی روابط عمومی ها با آن درگیرند عدم انتقاد پذیری مدیران و نداشتن دید فرهنگی و اطلاع رسانی بویژه در مدیران اجرایی می باشد.
هر نوع برنامه و فعالیتی در این حوزه مستلزم تامین منابع مالی است که امروزه نداشتن استقلال مالی در این حوزه بر خروجی عملکرد تاثیرگذار است. در قانون 3 درصد از منابع بودجه داخلی سازمان ها باید به فعالیت های فرهنگی و روابط عمومی ها تعلق بگیرد که متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده است. همزمانی 27 اردیبهشت روز مخابرات با روز روابط عمومی ها نیز باعث میشود به خوبی به این روز توجه نشود و در صورت تفکیک این ها جایگاه روابط عمومی بهتر ارج نهاده می شود.
3- امروزه با توجه به گسترش علم، تکنولوژی های جدید، فضاهای مجازی و سایت ها روزنه ای با قابلیت بالا برای روابط عمومی ها ایجاد گردیده است تا بهتر و بیشتر بتوانند در پیشبرد اهداف سازمان تاثیرگذار باشند. در شهرستان دیلم از بدو روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در نگاه مدیران ارشد شهرستان در این حوزه دگرگونی هایی بوجود آمد.                     تجلیل از خبرنگاران پیشکسوت، تجلیل از روابط عمومی دستگاه های اجرایی، تجلیل از روابط عمومی های برتر در دهه فجر سال 93 و به ویژه تشکیل شورای روابط عمومی شهرستان دیلم، نشست شورا، ایجاد ارتباط بین روابط عمومی ها، ایجاد ارتباط با رسانه های مکتوب ملی و استانی و حمایت از رسانه های بومی از فعالیت های حوزه روابط عمومی در این دو سال بوده است


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1395/02/28 - 07:54
0
0
سلام خدمت دوستان. از نگارش عزیزان در روابط عمومی بعضا استفاده شد ولی بهتر بود عزیزان در اتحاد خبر جایگاه و عملکرد روابط عمومی ها در اکثر ادارات را به قضاوت می گذاشتنند تا مخاطبان و موثرین در عرصه ارتباطات {روابط عمومی) ارزیابی خود را از جایگاه صوری بعضی از روابط عمومیها به نقد می گذاشتنند..
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • آئین استقبال، تکریم و تجلیل از دریادلان دشتستانی ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش / تصاویر
 • "فردوس" مرکز درمانی که حال بیماران در آن خوب می شود/ ویزیت و خدمات رایگان به ایتام و خانواده های نیازمند
 • بازدید فرماندار دشتستان از پروژه های عمران شهری آب پخش / تصاویر
 • ملاحظاتی بر راه اندازی اندیشکده های حکمرانی استانی
 • از خانواده شهید هندیزاده در اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر تقدیر و تجلیل بعمل آمد
 • برپایی میز ارتباطات مردمی تامین اجتماعی در مصلای نماز جمعه شهرستان بوشهر
 • عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز1402/03/06
 • قیمت محصولات ایران خودرو امروز شنبه شش خرداد ۱۴۰۲
 • بوشهر به یک رنسانس فکری نیازمند است
 • مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر مدیر برتر گفتمان‌ساز جوانی جمعیت شد
 • این کفش ۳.۵ میلیون دلار ارزش دارد/ عکس
 • ۲۷ فقره سرقت در دشتستان کشف شد/ دستگیری ۱۰ سارق
 • مشکل شهرصدرا چند مدیریتی است
 • انتخابات در ۸۲۳ شعبه اخذ رای استان بوشهر برگزار می‌شود
 • استعدادهای ورزشی بوشهر حمایت می‌شوند/ توسعه زیرساخت‌های شهرستان
 • شهردار دالکی انتخاب شد / جزئیات
 • حمله نا حق به یک انتقاد به حق!
 • مراسم بزرگداشت هفته ملی جمعیت در شهر برازجان برگزار شد/تصاویر اتحاد خبر
 • دومین جلسه شورای اداری شهرستان دشتستان در سال جدید برگزار شد/ تصاویر
 • گام موثر و چشمگیری در دشتستان برداشته نشده
 • فرماندار شیوه ی عامه پسندی دارد/ با نگرش های سیاسی نمی توان انسجام اجتماعی را محقق کرد
 • تغییرات چشمگیری نداشته ایم و مشکلات همچنان باقیست/ مهمترین اولویت باید تغییر مدیران ضعیف و بازمانده از دولت قبل باشد
 • استفاده از افراد همسو به جای افراد متخصص/ هنرمندان دلزده و ناامیدند و اماکن فرسوده و ناکارآمد
 • بررسی پروژه پل دره آردو و تکمیل بلوار سعادت(بلوار ۵۰ متری) در دستور کار شهرداری برازجان قرار گرفت
 • بازدید فرماندار از بخش ها و روستاها در حد بازدید و عکس گرفتن نباشد/ بیمارستان ۱۷ شهریور ، راه گیسکان و سد دالکی از اولویت های فرماندار باشد
 • حضور میدانی و بازدید از مناطق مختلف شهرستان نقطه قوت ایشان است/ فرماندار زیر بار تحمیل مدیران ضعیف نرود
 • قطعی شدن حضور یک کاندیدای انقلابی در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم
 • ۸۰۰میلیارد تومان اعتبار برای کریدور دالکی به کنارتخته/ به ۱۹۸ روستای دشتستان شخصا سر زدم/ پیگیر کمبود سیلندر گاز هستیم
 • از نقاط قوت فرماندار سرکشی مستمر به روستاهای دورافتاده است / دسترسی سخت فعالین اجتماعی به فرماندار
 • فرماندار حداقل باید حرف هنرمندان رو می شنید/ تخصیص بودجه و حمایت از هنرمندان در اولویت فرماندار باشد
 • اولین دورهمی همکاران و همراهان اتحاد جنوب در سال 402 / تصاویر
 • گل‌های آل‌کثیر نشانه نشاط پرسپولیس است/ قهرمانی شوخی ندارد
 • معارفه سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر / تصاویر
 • امدادگری عشق است/ بخاطرسرطان مادرم وارد هلال احمر شدم/ امدادگر باید آموزش دیده، خونسرد و خلاق باشد
 • کمبود سیلندر گاز و دعوا و درگیری
 • بازگشت رسمی وحید مصدق به شورای اسلامی شهر برازجان/ تصاویر معارفه
 • برگزاری سومین سالگرد درگذشت استاد فرج الله کمالی/ تصاویر اتحاد خبر
 • تولد نوزاد زیباترین لحظه ایست که ماماها تجربه اش می کنند/ ماماها جان دو نفر را نجات می دهند/ چرا سختی کار شامل ماماها نمی شود؟
 • میرآب، حقابه، طالبان!
 • دستگیری قاتل فراری به ضرب گلوله
 • سرپرست شهرداری و شهردار سعدآباد انتخاب شدند / جزئیات
 • نارضایتی‌های کارگران پارس جنوبی به شکل مطلوب مدیریت می‌شود
 • در حوزه ورزش انتظار بیشتری از فرماندار می رفت/ معاونان فرماندار را قوی ندیدم
 • شهردار دالکی انتخاب شد / جزئیات
 • رالی خانوادگی بازنشستگان در بوشهر برگزار شد
 • .: هادی پور 1 روز قبل گفت: احسنت جناب خواجه حسنی ...
 • .: شولی حدود 3 روز قبل گفت: سلام و درود به ...
 • .: دشتستانی حدود 3 روز قبل گفت: درود به آقای ضیا ...
 • .: زیارتی حدود 4 روز قبل گفت: درود. جناب مجاهد به ...
 • .: محمود حدود 4 روز قبل گفت: کاش همسو بودن/ کم ...
 • .: حسن حدود 4 روز قبل گفت: یاد دوره پرفروغ سید ...
 • .: حسن حدود 4 روز قبل گفت: هنر و فرهنگ و ...
 • .: سلام حدود 4 روز قبل گفت: خدا قوت به دکتر ...
 • .: Mahmood حدود 4 روز قبل گفت: سلام تجربه ثابت کرده ...
 • .: علیرضا یاربخت حدود 5 روز قبل گفت: فقط یک کلام خاک ...