امروز: شنبه 05 آذر 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 17 ارديبهشت 1395 - 11:30

اتحاد خبر: خبری در فضای مجازی استان با این مضمون منتشر شد که عدم رسیدگی مناسب کادر درمانی بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به کودک پنج ساله باعث شده تا مشکلات این کودک حادتر شود.

اتحاد خبر:  رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر از بررسی روند رسیدگی تیم پزشکی به کودک ۵ ساله ای که در این بیمارستان دچار مرگ مغزی شده خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ از دو روز گذشته خبری در فضای مجازی استان با این مضمون منتشر شد که عدم رسیدگی مناسب کادر درمانی بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به کودک پنج ساله باعث شده تا مشکلات این کودک حادتر شود.

براساس این پیام، والدین کودک خواستار انتقال بیمارشان به شیراز بوده‌اند ولی این اجازه به آنها داده نشده و بعد از ۳۰ ساعت علائم حیاتی کودک از بین می‌رود و به تشخیص پزشک، مرگ مغزی اعلام می‌شود.

 

توضیحات رئیس بیمارستان

رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر در رابطه با این موضوع بیان کرد: پرونده این کودک توسط تیمی متشکل از متخصص اطفال، متخصص مغز و اعصاب، جراح مغز و اعصاب، متخصص داخلی و عفونی از بدو ورود بیمار بررسی می‌شود.

دکتر فرهاد عباسی در گفتگو با سایت اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: پس از انجام بررسی‌های لازم و رسیدن به نظر کارشناسی با شفافیت کامل، نظر تیم کارشناسی را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد و اگر اشتباه پزشکی حتی در پایین ترین سطح رخ داده باشد با فرد خاطی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر ادامه داد: در برخورد با مسائل پزشکی باید جانب تخصص رعایت شود و در چنین مواردی پیش نباید پیش از بررسی دقیق و کامل، اظهار نظر کرد.

عباسی با بیان اینکه اگر اشتباه پزشکی نیز رخ داده باشد نمی‌توان تمام خدمات یک سیستم و فعالیت شبانه روزی کادر درمانی را زیر سوال برد، خاطرنشان کرد: از رسانه‌های محترم خبری درخواست داریم تا رسیدن به نظر کارشناسی و حصول اطمینان، از نشر مطالبی که آرامش روانی مردم را به خطر می‌اندازد خودداری کنند. /حکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1395/02/24 - 11:27
0
1
مرکزآموزشی هم باشه انصاف داشته باشیداگرمریض خودتون بوداینجوری بهش بیمحلی میکردید/م
1395/02/24 - 11:24
0
2
همش دروغه پدرمن ۳روزپیش سکته کردن با این وضعیت تا ظهرداخل اورژانس نگهشون داشتن و به ما گفتن داخل آی سی یوتخت نداریم خواستید رضایت بدید ببریدش ایشون جانباز هستن ولی یک ذره اهمیت ندادن و حتی حاضرنشدن برگ معرفی یا اعزام بدن درحالیکه دکتر گفته بود سکته شدید بوده مجبور شدیم پدرم رو با رضایت شخصی خودمون منتقل کنیم شیراز
آقای دکتر ...... شما که قسم خوردید چرا به وضع بیمارستانتون رسیدگی نمیکنید؟
پاسخ: انتشار اینگونه نظرات به معنای تایید مفاد آن نمی باشد.
1395/02/23 - 20:15
0
1
دکتر عباسی اینقد شعار نده همه میدانن که بیمارستان خلیج فارس بوشهر یا همون فاطمه زهرای سابق آموزشی هست و مردم بدبخت و محروم استان بوشهر موش آزمایشگاهی دکتران تازه وارد. یه آدم بی سواد هم میدونه. پسری که هیچ گونه سابقه بیماری نداشته و هیچ گونه ضربه ای به بدنش وارد نشده نمیشه علت مرگش را مرگ مغزی اعلام کرد.....................
جان انسان جای تست و آزمایش دوباره ندارد که اگه مثلا این روش جواب نداد یه روش دیگه امتحان میکنیم. متاسفم برای مردم شریف و عزیز استان بوشهر که سوء نظارت و مدیریت در آن بیداد میکند. محمدمهدی جان عزیز روحت شاد.
پاسخ: انتشار این نظر به معنای تایید مفاد آن نمی باشد.
1395/02/19 - 11:20
0
1
آقای عباس چرا مشکل اصلی را بیان نمی کنی ؟ بطور شفاف مشکل اصلی را بیان کن !!!!/ص
1395/02/18 - 18:23
3
0
از مطلب دکتر عباسی خوشم آمد که اجازه نداده بیمار به شیراز برود.البته این از عمق مدیریت وباور اگر باشد خیلی نقطه امید است.
ما باور داریم کادر پزشکی زحمت کش را.باید اعتماد کرد و اینجا یعنی جای جای استان بوشهر را ساخت. من از اصفهان برای دکتر عباسی وهمه کادر آن وخانواده بیمار دعا میکنم.
البته باید مسئولین به فکر باشند تا قیامت نرسیده ویقه همه اشان گیر بیفتد عمامه دار وبی عمامه خدا نمی شناسد با کسی رو دربایستی نداره.
1395/02/18 - 08:23
1
3
نمی دانم شاید اگر این اتفاق برای خودم هم پیش آید این نظریه را رد نمایم:و اگر اشتباه پزشکی حتی در پایین ترین سطح رخ داده باشد با فرد خاطی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
پزشکان را باید باور نمود تا اشتباه پزشکیشان پایین بییاید برخورد قانونی یعنی برگشت مجدد به دانشگاه و سپری نمودن واحد هایی که مرتبط با اشتباه مثلا فوق شده است نه غل و زنجیر و تنبیه و ابروریزی.
مشکل کلی ما اینست که در کشورهای اروپایی یک دکتر در روز نهایتا و حداکثر 6 نفر بیمار رو معاینه ومعالجه می کند و مابقی ساعات رو مطالعه مفید و مرتبط می نماید ولی در شهری مثل برازجان یا بوشهر هر دکتر در روز حداقل 90 بیمار جهت درمان به ایشان مراجعه می کنندو در راستای ارتقاء دانش پزشکی نه مطالعه ای نه تحقیقی صورت میگیرد بلکه پا اتمام دروس دانشگاهی مطالعه و تحقیق هم پایان می یابد.
البته گفته های فوق بر این مبنا نیست که سپر دفاعی باشه برا اشتباه پزشکان .ولی باید قبول داشته باشیم بیشتر اشتباه پزشکان مدیریتی و مربوط به خطاهایی است که در آزمایشگاه رخ می دهد و همچنین تجهیزات می باشد ./ج
1395/02/18 - 07:59
0
4
این مرکز اموزشی هست نه بیمارستان ای داد ای بیداد چقدر ما بوشهریها بدبختیم مقصر پزشکان وکادر مرکز اموزشی شهدای خلیج فارس نیست مشکل جای دیگه هست بنده خداها با تمام توان کار میکنند
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: شهروند حدود 5 ساعت قبل گفت: خیابان شهید حاج احمد ...
 • .: همشهری حدود 8 ساعت قبل گفت: از شهردار محترم تقاضا ...
 • .: امیر حسین نویدکیا 1 روز قبل گفت: عمو جان موفق باشی ...
 • .: سلام حدود 2 روز قبل گفت: لطفا فکری بحال وضعیت ...
 • .: افرا حدود 3 روز قبل گفت: با سلام لطفن ی ...
 • .: ت حدود 3 روز قبل گفت: شرایط ایران امروز، عرصه ...
 • .: همشهری حدود 4 روز قبل گفت: من متاسفانه خودم اونجا ...
 • .: فرشادفاروجی زاده حدود 4 روز قبل گفت: یاحسین جان،جان ومالم فدای ...
 • .: شهروند حدود 4 روز قبل گفت: اگر بنا بر تخصص ...
 • .: علی حدود 4 روز قبل گفت: سرکار خانم رنج کش ...