امروز: چهارشنبه 30 مرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 اسفند 1394 - 11:38
اختصاصی اتحادخبر؛

 اتحادخبرـ رضا شبانکاره: ایرج کمالیان؛ از داستان نویسان برازجانی؛ در اوایل سال 1395 چهارمین اثر داستانی خود را تحت عنوان «انسان برتر» از سوی انتشارات در اصفهان منتشر و روانه ی بازار کتاب خواهد کرد. کتاب «انسان برتر» در قالب رمان است؛ کمالیان پیشتر نیز رمان «زنجیر» را از سوی انتشارات صادق هدایت در اصفهان روانه ی بازار نشر کرده بود...

 اتحادخبر: ایرج کمالیان؛ از داستان نویسان برازجانی؛ در اوایل سال 1395 چهارمین اثر داستانی خود را تحت عنوان «انسان برتر» از سوی انتشارات در اصفهان منتشر و روانه ی بازار کتاب خواهد کرد. کتاب «انسان برتر» در قالب رمان است؛ کمالیان پیشتر نیز رمان «زنجیر» را از سوی انتشارات صادق هدایت در اصفهان روانه ی بازار نشر کرده بود.

ایرج کمالیان در گفت و گو با اتحادخبر درباره ی رمان انسان برتر می گوید: « رمان انسان برتر در باره انسانی است که برای عبور از مرزهای روزمرگی و یافتن پیشرفت های معنوی باید از جهنم خود عبور کند نخست در آتشی از آگاهی می سوزد و از جهان تزکیه عبور می کند و با قرارگرفتن در سطحی از آگاهی روح به استقلال دست می یابد آن گاه با عبور و حذف خشم- حرص و طمع- و تمامی آنچه او را به خاک می چسباند به مسیری از تعالی می رسد و عبور از این مسیر بدون داشتن استاد و مرادی تمام عیار ممکن نیست»

وی خاطر نشان کرد: « رمان انسان برتر رمانی است در انتهای مسیری که از داستان های کوتاه راهی در آسمان شروع شد در رمان زنجیر به اوج رسید و در رمان عشق به نقطه عطف خود پرداخت. اما انسان برتر صحبت از واقعیاتی است در کنار و هماهنگ با واقعیت های جاری زندگی ما، سیر تحولی است که در رمان زنجیر از آن صحبت می شود. واقعی است اما در ذهن اتفاق می افتد. عرفان است وقتی هماهنگ می شود با زندگی و عارف کسی است که با وجود همه ی تحولاتی که در درون او اتفاق افتاده و شکل می گیرد می تواند خود را با زندگی روزمره همانند هر انسان عادی دیگر هماهنگ کند، و این اوج هنر اوست.» نویسنده ی رمان انسان برتر بر این باور است که: « رمان انسان برتر رمانی است در انتهای مسیری که از داستان های کوتاه راهی در آسمان شروع شد در رمان زنجیر به اوج رسید و در رمان عشق به نقطه عطف خود پرداخت. اما انسان برتر صحبت از واقعیاتی است در کنار و هماهنگ با واقعیت های جاری زندگی ما، سیر تحولی است که در رمان زنجیر از آن صحبت می شود. واقعی است اما در ذهن اتفاق می افتد. عرفان است وقتی هماهنگ می شود با زندگی و عارف کسی است که با وجود همه ی تحولاتی که در درون او اتفاق افتاده و شکل می گیرد می تواند خود را با زندگی روزمره همانند هر انسان عادی دیگر هماهنگ کند، و این اوج هنر اوست.»

نویسنده در پایان گفت و گوی خبری خود با اتحادخبر می گوید: « انسان برتر صحبت از روحی شگرف است که در طول تاریخ به امداد انسان هایی پرداخته که روح بزرگ هستی آنان را برای عبور از این طریق آماده و انتخاب کرده است و استاد واقعی در دنیای عرفان همان روح بزرگ و شگرف است و این اتفاقی است که برای نویسنده این کتاب رخ داده است و خود را مقید می داند تا در این زمان به خصوص پرده از رازی شگرف بردارد. واقعیتی که شاید همه ی ما پیش از این با آن آشنایی داشته و آمادگی ذهنی در مورد پذیرش آن با ما وجود داشته است.»

ایرج کمالیان متولد 1341 خورشیدی در بوشهر و اهل برازجان است. او سال های کودکی تا نوجوانی را در بوشهر و برازجان و سال های جوانی را در شیراز گذرانده است. او که حدود ده سال ساکن بهارستان اصفهان بود، اکنون برای سکونت به برازجان؛ سرزمین پدر و مادری خود بازگشته است.

در کارنامه ی ادبی کمالیان مجموعه داستان «راهی در آسمان» (1383) و رمان «زنجیر» (1387/ نشر صادق هدایت/ اصفهان) و داستان بلند «عشق» به چشم می خورد./جکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین